Секс школо

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
па оти се држиме на петинг и на орален сеуште немаме направено вагинален.. прилично ни трае по 1 до 2ипол саати :) иначе она нема свршено до сега..
Многу бе,како не добила оток не ми е јасно :icon_lol:
Чим немате вагинален,кога имате пред игра за орален,не ја допирај доле,уште тоа и фали.Намали го саатов,кога ги минеш фазите мини ги со страст,побрзо преминувај од едно на друго место,а доле без допир почни со уста.И нека се напие некоја чаша вино,за опуштање,мислам дека ќе го добие ефектот.
Да не заборавам,немој секогаш како исечок од филм да почнуваш,направи нешто различно,смени позиција,батали го креветот можеш и на парно,маса и остало :wink:
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Има и предигра за орален секс?

Секој ден нови перспективи ми се отвараат.
 
Член од
7 јуни 2009
Мислења
72
Поени од реакции
1
Многу бе,како не добила оток не ми е јасно :icon_lol:
Чим немате вагинален,кога имате пред игра за орален,не ја допирај доле,уште тоа и фали.Намали го саатов,кога ги минеш фазите мини ги со страст,побрзо преминувај од едно на друго место,а доле без допир почни со уста.И нека се напие некоја чаша вино,за опуштање,мислам дека ќе го добие ефектот.
Да не заборавам,немој секогаш како исечок од филм да почнуваш,направи нешто различно,смени позиција,батали го креветот можеш и на парно,маса и остало :wink:
сеа не ми е јасно од што се добива оток ? x)
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Има и предигра за орален секс?

Секој ден нови перспективи ми се отвараат.
Кога немаш вагинален,оралниот ти претставува главен секс по некоја логика.За останатите оралниот е предигра,незнаев како поинаку да се изразам :)
Бакнежи,пофаќања и сл.

сеа не ми е јасно од што се добива оток ? x)
Од иритација на местото каде 2 саати горе доле правиш,повеќето време на суво :)
 

delfybuba

Schatje
Член од
22 октомври 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
93
здраво имам некој заблуди сакам да прашам нешто.. значи по 1 саат петинг и орален братов ми се спушти некако.. од што може тоа да се деси? и кажете ми совет да не ми се деси тоа што да правам доколку се деси итн. и имам и едно прашање.. пробувавме женсками да сврши и доаѓа до некое ниво се попалува ептен и почнува да ми ја трга главата ми вика неможам веќе да издржам хмм совет? (ако може некој побрз одгвоор на прашањава ве молам) фала
!. Совет-намалете го времето многу е,немате концетрација.
2.совет-кога ке ти каже така,тогаш мораш многу брзо со ручни рад:helou:
 
Член од
22 февруари 2010
Мислења
4
Поени од реакции
0
prv seksualen odnos... posledici?!

Znaci go imaf prviot seksualen odnos so devojkata. (bez kondom) himenot se skina, i jas go izvadiv alatot vednas posle toa i krvta istece. imam slusnato deka i tecnosta sto izleguva od penisot pred da svrsis (lubrikantot) e plodna. devojkata 2 dena posle nastanot se pozali deka ja boli stomakot. znaci ne svrsiv ni VO ni nadvor no sepak mi e "sube". kazete mi dali e mozno da zabremeni od toa? toj sto znae neka pisuva ke mu bidam mnogu blagodaren ..
 
Член од
7 јуни 2009
Мислења
72
Поени од реакции
1
пак јас :) правевме муабет со женсками сака првиот пат да го направиме без кондом.. во ред ама имам една заблуда само поради таа течност што содржи сперматозоиди.. има ли шанси да забремени, не ми пречи да го правам тоа без кондом само кажете ми како да избегнам несакани работи или дајте ми некој совет.. иначе сакав да прашам дали при првиот секс и мене ќе ми се скине таа жилата што е ? или немора да значи и дали и со кондом е можно да се скине? чекам одговор на прашањава. фала поздрав
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
пак јас :) правевме муабет со женсками сака првиот пат да го направиме без кондом.. во ред ама имам една заблуда само поради таа течност што содржи сперматозоиди.. има ли шанси да забремени, не ми пречи да го правам тоа без кондом само кажете ми како да избегнам несакани работи или дајте ми некој совет.. иначе сакав да прашам дали при првиот секс и мене ќе ми се скине таа жилата што е ? или немора да значи и дали и со кондом е можно да се скине? чекам одговор на прашањава. фала поздрав

Првиот пат е препорачливо за двајцата да биде со кондом. Не дека без него не се може ама со него е у секој случај посигурно.
Нормално дека има шанси да затрудни. Ако више идете без кондом глеј да го извадиш на време за да нема (не)сакани последици. Али пошто двајцата сте неискусни пак се враќаме на првобитното да не се заебавате и да си набавите дурекс на време ... и не само тоа, него и да го искористите ;) ...

Жилата кај тебе не мора значи дека ќе се скине. Не иди по аналогија на женскиот химен дека и ти имаш нешто слично.
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
пак јас :) правевме муабет со женсками сака првиот пат да го направиме без кондом.. во ред ама имам една заблуда само поради таа течност што содржи сперматозоиди.. има ли шанси да забремени, не ми пречи да го правам тоа без кондом само кажете ми како да избегнам несакани работи или дајте ми некој совет.. иначе сакав да прашам дали при првиот секс и мене ќе ми се скине таа жилата што е ? или немора да значи и дали и со кондом е можно да се скине? чекам одговор на прашањава. фала поздрав
Стајси кондом пошо ќе свршиш само шо ќе ја видиш гола :)
 
I

InF3cTeD

Гостин
пак јас :) правевме муабет со женсками сака првиот пат да го направиме без кондом.. во ред ама имам една заблуда само поради таа течност што содржи сперматозоиди.. има ли шанси да забремени, не ми пречи да го правам тоа без кондом само кажете ми како да избегнам несакани работи или дајте ми некој совет.. иначе сакав да прашам дали при првиот секс и мене ќе ми се скине таа жилата што е ? или немора да значи и дали и со кондом е можно да се скине? чекам одговор на прашањава. фала поздрав
стави си кондом додека ја скинеш па после мавај без кондом и вади навреме,да не лулаш на млади години :smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom