Како да инсталирам Windows XP & Windows Vista (објаснето со слики)

Mr.HyPNoTiC

UnTraceable Guest!
Член од
13 ноември 2007
Мислења
1.450
Поени од реакции
239
OMFG....Хакер на форумоввв аууу
Ако не те интересира да инсталираш/форматираш ком поарно не пишувај ... Гледаш дека сакат да помогнат а ти тука Хакери на форумот незнам што ... ако можеш помогни :smir:




ete slika ko ke pritisnam F12 ,,, a inace nemi pisuva da stisnam nekoja tasta probav na mnoguu nacini ama nistooo
Што виндоус ќе е ова :jaj:
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.291
Поени од реакции
1.583
!!!!!!!!!!!!POOMOOSS!!!!!!!!!!!

Ko ke ja startam XP-eto nemoza da go kliknam ''Install windows Xp'' A zasto vaka ??
Koristam vista home premium:)
Па нормлано дека не може да го инсталираш користиш Vista како ке инсталираш XP на виста мора да ботираш за тоа така неможе од Виста да ја надоградуваш на XP
,
Ke земеш во BIOS ке наместиш CD-rom прв да биде ... во BIOS се влева со Delete или F2
 

Крими

......
Член од
8 декември 2008
Мислења
479
Поени од реакции
14
Па нормлано дека не може да го инсталираш користиш Vista како ке инсталираш XP на виста мора да ботираш за тоа така неможе од Виста да ја надоградуваш на XP
,
Ke земеш во BIOS ке наместиш CD-rom прв да биде ... во BIOS се влева со Delete или F2
Jas Naamestiv se vo BIos da bide CD/DVD najgore aa ti so Vikas Bios Delete ili F2 So treba da izbrisam ??
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804


mislis za ova ??? I kazi dali dobro imam podeseno vo bios
Крими, кога ќе ми реплицираш цитирај ме, за да знам дека си пишал.
Инаку да, наместено ти е за да се подигне windows-от од цедето.
 

Крими

......
Член од
8 декември 2008
Мислења
479
Поени од реакции
14
Крими, кога ќе ми реплицираш цитирај ме, за да знам дека си пишал.
Инаку да, наместено ти е за да се подигне windows-от од цедето.

Nemi se startuva cd-eti nikako samo mi ide ova ,,Na slikata



i nemi pisuva kako so pisuva na xp za ako sakas dago startas cd-eto pritisni bilo koja tasta:S
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Nemi se startuva cd-eti nikako samo mi ide ova ,,Na slikata



i nemi pisuva kako so pisuva na xp za ako sakas dago startas cd-eto pritisni bilo koja tasta:S
Ова вистава на германски, појма немам што пишува. Подигни го нормално системот, форматирај ја партицијата кај што е оперативниот систем и после пробај да го инсталираш XP-то.
 

Крими

......
Член од
8 декември 2008
Мислења
479
Поени од реакции
14
Ова вистава на германски, појма немам што пишува. Подигни го нормално системот, форматирај ја партицијата кај што е оперативниот систем и после пробај да го инсталираш XP-то.

Da na Germanski mi e.......mislis da e formatiram particijata vaka:

 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Sea iam drug problem ko ke kliknam na format na particijata C mi pisuva deka nemozam da e formatiram particijata

Оо да, таа е главна партиција т.е. на неа е снимен ОС и затоа небива. Јас би ти препорачал да го однесеш компјутерот во сервис, вака можеш само да заебеш нешто
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Значи најдобар начин за преинсталирање на оперативен систем е доколу имаш бутабилно двд од виста, најпрво да влезеш во биос и да наместиш таму фрст буут девајс да ти биде ромот каде што ти е цд-то и ќе ти се појави на рестарт press any key за да се бутира и ќе започне инсталација. И таму пред инсталација ќе форматираш која партиција сакаш.
 

Крими

......
Член од
8 декември 2008
Мислења
479
Поени од реакции
14
Значи најдобар начин за преинсталирање на оперативен систем е доколу имаш бутабилно двд од виста, најпрво да влезеш во биос и да наместиш таму фрст буут девајс да ти биде ромот каде што ти е цд-то и ќе ти се појави на рестарт press any key за да се бутира и ќе започне инсталација. И таму пред инсталација ќе форматираш која партиција сакаш.

Abe brat i taka jas probav da napram ama nejci i nejci da se pojavi klikam cd/dvd da se startuva ama dzabe je..:toe:
1.)Dali e mozno da se resi problemot so virtual PC??
2.)Mojt neso dami praj problem poso go iam Windows xp sp3 na Dvd-RW,, dane treba na cd?
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Abe brat i taka jas probav da napram ama nejci i nejci da se pojavi klikam cd/dvd da se startuva ama dzabe je..:toe:
1.)Dali e mozno da se resi problemot so virtual PC??
2.)Mojt neso dami praj problem poso go iam Windows xp sp3 na Dvd-RW,, dane treba na cd?
СИГУРЕН СИ ДЕКА ЦЕДЕТО ТИ Е БУТАБИЛНО ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom