Цртани/анимирани филмови

Max Legend

The black swordsman
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.339
Поени од реакции
6.478

Вреди да се потршат 7 минути на ова.
 

Џ.

Ќутам на различни теми!
Член од
14 јули 2007
Мислења
868
Поени од реакции
183
Доктор Глобил (Dr. Zitbag's Transylvania Pet Shop; Dr. Globule - оригинал )



Конечно го најдов со англиската синхронизација и малку лоша слика, али не е битно уживав во овај цртан исто како што уживав во детството.
Ако има заинтересирани слободно побарајте линк за спуштање во порака.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.661
Tangled rules, welcome the new Disney princess!
Филмот владее! Сум се смеел на глас.

Иако е за помалата публика, мада и повеќе за женски. :icon_lol: (јебига, I am weired)
Oбожавам и уживам во анимираните филмови. Боите, баналноста.. многу опуштат, плус ако се погоди и интересен, win-win.
Малку ги баталив, последен што се сеќавам да сум го гледав ваљда беше Up или Cloudy with a Chance of Meatballs. И филм над филмиште во анимираните мора да го ставам Wall-e.
 
Член од
2 август 2008
Мислења
743
Поени од реакции
460
Ice Age , site delovi 1, 2 i 3 .. site se dobri da se gledaat
so glupakot Sid :D i bezimenoto zivotince so zheladot :)

 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.661
Филмот владее! Сум се смеел на глас.

Иако е за помалата публика, мада и повеќе за женски. :icon_lol: (јебига, I am weired)
Oбожавам и уживам во анимираните филмови. Боите, баналноста.. многу опуштат, плус ако се погоди и интересен, win-win.
Малку ги баталив, последен што се сеќавам да сум го гледав ваљда беше Up или Cloudy with a Chance of Meatballs. И филм над филмиште во анимираните мора да го ставам Wall-e.
Пак јас со мојот фетиш.. :))))))))) Oвој пат со How to Train Your Dragon.
Колку не штедам гига за вакви еј.. филмчево кине. Како што го кажа Mac)) поназад, вакoв требало да биде Аватар. Динамичен, интересен, комичен, јак!

Го чекав многу време за убава снимка и го подзаборавив.
Me gusta. Топ5 анимирани!

--- надополнето ---

Darling, гледај го.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Пак јас со мојот фетиш.. :))))))))) Oвој пат со How to Train Your Dragon.
Колку не штедам гига за вакви еј.. филмчево кине. Како што го кажа Mac)) поназад, вакoв требало да биде Аватар. Динамичен, интересен, комичен, јак!

Го чекав многу време за убава снимка и го подзаборавив.
Me gusta. Топ5 анимирани!

--- надополнето ---

Darling, гледај го.
Малку касниш со филмов, ама и тоа како вреди. Иако лани за мене остана Деспикабл Ми.
Инаку најјака реплика барем за мене: Thank you for nothing you useless reptile :)
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

Kaiser

Hidden Fortress
Член од
6 мај 2011
Мислења
3.202
Поени од реакции
2.443
Megamind, Despicable Me, Tangled се прекрасни филмови. Денес ќе го гледам How to Train Your Dragon па ќе кажам мислење :).
 

penkaloto

......
Член од
17 април 2010
Мислења
412
Поени од реакции
269
Пак јас со мојот фетиш.. :))))))))) Oвој пат со How to Train Your Dragon.
Колку не штедам гига за вакви еј.. филмчево кине. Како што го кажа Mac)) поназад, вакoв требало да биде Аватар. Динамичен, интересен, комичен, јак!

Го чекав многу време за убава снимка и го подзаборавив.
Me gusta. Топ5 анимирани!

--- надополнето ---

Darling, гледај го.
Цртанов мора да се гледа во 3Д кино , колку само добро е опфатен просторот , летањето со змејот , се сеќавам на почетокот на филмот како одозгора беше претставено викингшкото село , можам само да замислам како тоа изгледа во 3Д. Аман веќе нека побрзаат нашиве и ја сакам да уживам со останативе во светов :tv:
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

Kajgana Shop

На врв Bottom