Помош околу Counter-Strike (општо)

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
Е баш за ова ти пишав во заградите, ама изглеа требаше да ги зголемам буквите...

ЗНАЧИ: Ни dial-up модем нема лимит т.е. нема интернет со лимит.
Ти имаш лимит (на пример) до 15 GB брзината да ти е макс. 4 Mbps, а ако го надминеш ОВОЈ ЛИМИТ ОД 15 GB, тогаш ти се намалува брзината и го добиваш ова што го имаш во моментот (спор интернет и лаг на кантер)
Добро ај во тој случај ако имам лимит не е можно толку брзо да ми поминува. Денеска е 5ти а не снимам ниту филмови, ниту игри од интернет, ништо. Во овој момент downloadiram со 60кб/с исто ќе биде и на 31ви март. Колку и да downloadiram, и 200гб да downloadiram од интернет секогаш ќе ми биде границата на 60кб/с. А ако мислеше моментално кога играм и ќе ми падне лимитот тогаш до интернетот е, и нема решение. Поточно дали на 1ви или на 31ви секогаш ќе си имам лаг.
 

Tr()LL*W@rL()rD

, Дрогhан ‘
Член од
29 октомври 2007
Мислења
1.626
Поени од реакции
99
Добро ај во тој случај ако имам лимит не е можно толку брзо да ми поминува. Денеска е 5ти а не снимам ниту филмови, ниту игри од интернет, ништо. Во овој момент downloadiram со 60кб/с исто ќе биде и на 31ви март. Колку и да downloadiram, и 200гб да downloadiram од интернет секогаш ќе ми биде границата на 60кб/с. А ако мислеше моментално кога играм и ќе ми падне лимитот тогаш до интернетот е, и нема решение. Поточно дали на 1ви или на 31ви секогаш ќе си имам лаг.
Чим имаш КабелНет интернет, неограничен е.
До интернетот е, не си само ти тој што имаш лаг на Кантер, имам и јас, и ного други од Струмица шо имат КабелНет интернет им лагире.

Корун, не му е слаб интернетот, имам и јас исти, со иста брзина. Истиот интернет го користам на 2 компјутери, си има нормален лаг.
Во последно време КабелНет е шит, така да до нив е.
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Ај бидете малце хумани , пратете ми на ПП директен линк за цс да ја симнам:pipi: фала однапред
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Па не може од тука бе :mad::mad::mad::

Ве замолив човечки ти паметен се праиш , браво мислиш најбољи си:tapp:
 

patriotka12

golem patriot
Член од
8 март 2009
Мислења
6
Поени од реакции
0
Jas nemozam da ja igram cs na kajgana zasto vika moras da ja simnes:toe:
 
Член од
14 декември 2008
Мислења
1.709
Поени од реакции
126
Ми треба смокероунд за серверот, ако може некој да најде :)
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
amx mod x, serverot e hostiran od e-trail i ima samo kniferound smoke nema
Незнам дали воопшто има таков плагин, а тоа што си видел по сервери најверојатно некој од админите го прави тоа. Пример, exec smoke.cfg и се појавува текстот "Smoke round..."
 

Kajgana Shop

На врв Bottom