Помош околу Counter-Strike (општо)

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Boomerang aко си на виста еве ти го одговорот.
Да али пред тоа имав некоја друга верзија, одлично фураше, само што ме нервираше беше нешто модирана( брат ми таква ја нашол од нет), ја деинсталирав, ја стаив оваа, и еве сега оваа зеза. Ок, фала што ми кажа дека има баг, поима немав.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Да али пред тоа имав некоја друга верзија, одлично фураше, само што ме нервираше беше нешто модирана( брат ми таква ја нашол од нет), ја деинсталирав, ја стаив оваа, и еве сега оваа зеза. Ок, фала што ми кажа дека има баг, поима немав.
Прашај го брат ти која верзија точно ја имал? Ме интересира да ја разгледам да видам што е различно и да сменам, да расчепкам и све тоа... :)
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Прашај го брат ти која верзија точно ја имал? Ме интересира да ја разгледам да видам што е различно и да сменам, да расчепкам и све тоа... :)
Counter Strike 1.6 Mega Edition. Ама што е најинтересно, све топ идеше со таа верзија, ама ете ме нервираше тоа модот, не ми го праеше ќеифот, па земав ја стаив v7 со v21 пач, почна да зеза, пробав пак со оваа Mega Edition, сега и таа беше поебана. Нешто во Регистрите се зезнува мислам... Пиши ми на мсн ќе ти дадам линк од торент за Mega-едишнот

Ќе може ли некој што користи Vista, да каже која верзија на кантер ја користи и кој Patch, да пробам дали ќе зеза кај мене. :raz:
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Counter Strike 1.6 Mega Edition. Ама што е најинтересно, све топ идеше со таа верзија, ама ете ме нервираше тоа модот, не ми го праеше ќеифот, па земав ја стаив v7 со v21 пач, почна да зеза, пробав пак со оваа Mega Edition, сега и таа беше поебана. Нешто во Регистрите се зезнува мислам... Пиши ми на мсн ќе ти дадам линк од торент за Mega-едишнот

Ќе може ли некој што користи Vista, да каже која верзија на кантер ја користи и кој Patch, да пробам дали ќе зеза кај мене. :raz:
Јас сум на виста и користам Counter-Strike 1.6 Non Steam v32 (или v35) и супер си иде само кога се мења стаза и такви глупости, морам да излагам од игра и да влагам пак пошто се укочува. А торентот дај ми го по ПП да го разгледам :)
 

Sacansi*

Oh, crystal ball!
Член од
4 април 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
68
Може некој да ми гo даде default скинот за usp? :)
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
За сите:

Обавезно симнете си ја Counter-Strike United што е направена од Digital Zone (ќе најдете на GOOGLE)

Многу е добра, имате и мисии на кантер а и купувате играчи за да играат од ваша.

Пример:
Првата мисија ви е на de_dust
Играш против 5 души
За да го составиш тимот имаш 10 поени
Купуваш луѓе на кои вредноста им варира зависно од тоа со кое оружје игра, колку е прецизен, колку е тимски играч, колку иде у напад (све ова ви пишува)
Пример можеш да земеш 6 души да играат со пиштолче или да земеш 2ца ѕверови со емка и да праат партали
Имаш 4 задачи:
- Да ги убиете сите во рок од 45 секунди (рундата си трае 5 мин.)
- Ти сам да убиеш двајца и да ја преживееш рундата
- Да убиеш вкупно 10 души
- Твојот тим да има минимум 3 победи и да го води противничкиот тим 2 разлика во победи

Кога сите задачи ќе ги исполниш, ја победуваш мисијата и одиш на потешки и потешки. Имаш околу 20-30 мисии

Многу е добро, башка и за играње на нон стим сервери е таман а и за правење сопствен сервер.

Ботовите се повеќе од одлични :)
 
Член од
21 јуни 2007
Мислења
1.446
Поени од реакции
10
Немаше да биде лошо да ставиш директен линк за таа верзија ЦС. Tnx
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Немаше да биде лошо да ставиш директен линк за таа верзија ЦС. Tnx
Епа лошо е, пошто е забрането такви линкови на форумов. Само пиши на Google ти ја наоѓа одма, од Digital Zone е напраена. Јас ја најдов во 9 рар фајлови.
 

Sacansi*

Oh, crystal ball!
Член од
4 април 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
68
За сите:

Обавезно симнете си ја Counter-Strike United што е направена од Digital Zone (ќе најдете на GOOGLE)

Многу е добра, имате и мисии на кантер а и купувате играчи за да играат од ваша.

Пример:
Првата мисија ви е на de_dust
Играш против 5 души
За да го составиш тимот имаш 10 поени
Купуваш луѓе на кои вредноста им варира зависно од тоа со кое оружје игра, колку е прецизен, колку е тимски играч, колку иде у напад (све ова ви пишува)
Пример можеш да земеш 6 души да играат со пиштолче или да земеш 2ца ѕверови со емка и да праат партали
Имаш 4 задачи:
- Да ги убиете сите во рок од 45 секунди (рундата си трае 5 мин.)
- Ти сам да убиеш двајца и да ја преживееш рундата
- Да убиеш вкупно 10 души
- Твојот тим да има минимум 3 победи и да го води противничкиот тим 2 разлика во победи

Кога сите задачи ќе ги исполниш, ја победуваш мисијата и одиш на потешки и потешки. Имаш околу 20-30 мисии

Многу е добро, башка и за играње на нон стим сервери е таман а и за правење сопствен сервер.

Ботовите се повеќе од одлични :)
Јас ја имам играно COndition Zero со овакви мисии :) btw дај прати линк по ПП, не можам да најдам на гугл :)

Аааа еве најдов, ама оваa како Source е бе :S
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Јас ја имам играно COndition Zero со овакви мисии :) btw дај прати линк по ПП, не можам да најдам на гугл :)

Аааа еве најдов, ама оваa како Source е бе :S
Стај си ги старите модели и ќе биде како старите :S
 
S

SSS-Stolica

Гостин
зошто кога играм кантер играта ми засецкува исто како да имам лаг?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom