Кој е најдобар CS клан во Македонија?

PepoOo

[d^.^b]
Член од
7 април 2008
Мислења
621
Поени од реакции
24
Сега во москва одат ентити.
Браво Браво.
Им пожелувам среќа и да не претстават што подобро.
Good Luck.
 
Член од
6 октомври 2008
Мислења
1.884
Поени од реакции
2.087
Ај нека им е со среќа!!!:vozbud::vozbud::vozbud:
 

C R E S

Chelsea Fan!
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.515
Поени од реакции
1.266
Entity Brao .. samo hellius go znam ovie dr ne mi se nekako poznati .. od ohrid se?inace da otides i da tepas u srbija stvarno treba da si picku mater..pred nekolku godini bev izigrafme i stvarno bese tesko da se doe do krajot .. kako uspeale stvarno se cudam..
inace simplex e najdobar tim vo makedonija toa e veke dokazano ..
 
Член од
15 јуни 2007
Мислења
70
Поени од реакции
20
Денес, се одржаа лан натпреварите и тимот на ентити имаше 2 победи и еден нерешен резултат.
4gl.kgb v. Entity - 15:15
Entity v. KGG - 16:12
Entity v. WFG - 16:10
Инаку изгубивме од KGG 12-16 и за малку ги протнавме групите затоа што WFG губејќи 14-11, успеаа да земат 5 рунди во серија и да ги победат на KGG so 16-14.

Ова е дел од тимот на ентити којшто настапи на Телекабел лан турнирот во Штип (се` мислам им недостигаше helius тогаш)
Не недостив, јас сум тој на средина :D

Entity Brao .. samo hellius go znam ovie dr ne mi se nekako poznati .. od ohrid se?inace da otides i da tepas u srbija stvarno treba da si picku mater..pred nekolku godini bev izigrafme i stvarno bese tesko da se doe do krajot .. kako uspeale stvarno se cudam..
inace simplex e najdobar tim vo makedonija toa e veke dokazano ..
Па кај си ти бе? Се изгубиии :D Сите сме од Охрид, некој нови некој играли во друга земја... инаку сега во сите држави на ex-yugoslavia, сцената е скоро иста..
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Не недостив, јас сум тој на средина :D
Sorry ако е така :) Знам ние игравме со вас, ама не се сеќавам дека и ти беше во тимот. Како и да е, GL во Москва :wink:
 
Член од
15 јуни 2007
Мислења
70
Поени од реакции
20
Sorry ако е така :) Знам ние игравме со вас, ама не се сеќавам дека и ти беше во тимот. Како и да е, GL во Москва :wink:
Нема везе сепак фала. Сега малку ќе паузираме да закрепнеме од 24 сати вкупно патување, да се одмориме од кантер а после неколку дена ќе започниме да се спремаме за Москва. Се надевам ќе добиеме полесна група па и да ја поминиме!
 

ηιкσlα

ılılı Сакам Зеленко ılılı
Член од
27 февруари 2009
Мислења
173
Поени од реакции
4
Симплекс :smir:
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Нема везе сепак фала. Сега малку ќе паузираме да закрепнеме од 24 сати вкупно патување, да се одмориме од кантер а после неколку дена ќе започниме да се спремаме за Москва. Се надевам ќе добиеме полесна група па и да ја поминиме!
Кога точно ќе биде натпреварувањето ? И бај д веј, имаш некое демо од вашите натпревари :) ? Јас незнаев дека hltv било nonsteam и не гледав...
 
Член од
15 јуни 2007
Мислења
70
Поени од реакции
20
Кога точно ќе биде натпреварувањето ? И бај д веј, имаш некое демо од вашите натпревари :) ? Јас незнаев дека hltv било nonsteam и не гледав...
Натпреварувањето ќе се одржи на 9-ти и 10-ти мај. Скоро уште 2 месеца.

Повеќе информации за главниот настан.

Сликички и кратко инфо од квалификациите во Србија.
 

PepoOo

[d^.^b]
Член од
7 април 2008
Мислења
621
Поени од реакции
24
Хелиус,дознав нешто за претстоечкиот клан вор, Entity versus sYnck.
Ке може hltv и информации нешто ? :pipi:.
 
Член од
15 јуни 2007
Мислења
70
Поени од реакции
20
Хелиус,дознав нешто за претстоечкиот клан вор, Entity versus sYnck.
Ке може hltv и информации нешто ? :pipi:.
Тоа беше само разговор, ќе видиме, можно е да играме за околу 1-2 недели. Ќе бидете информирани :smir:
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Да ве предупредам,не е темата само за Entity...информации за нив ќе си барате по профили.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom