Кој е најдобар CS клан во Македонија?

Член од
11 јули 2008
Мислења
2.909
Поени од реакции
1.551
Bev prilicno siguren deka Simplex ke osvojat i porazot od entity vo finaleto barem mene me iznenadi , no barem razbiraja monotonija i sega e pointeresno . Cestito pobeda i BRAVO .

sorry za latinica sXe :mad:
 

Ibrakadabra

Wimoweh, wimoweh...
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.650
Поени од реакции
702
Entity!? Кои играат таму?
Иначе мислев дека Simplex се најдобри...
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Simplex полека но сигурно го губат првото место на македонската гејминг сцена. Најдобар доказ, поразот од Entity во финалето на Bulldogs лигата, така да сега е интересно, има 3-4 кланови шо можи да бидат први.
Само едно ќе кажам, незнам дали било пад на концентрација или нешто друго проблемот (ако може така да се нарече) кај симплекс што изгубиле... Со ентити игравме на телекабел турнирот, НЕ викам дека дечките не се јаки ама за разлика од симплекс :nenene: Имав прилика да ги гледам симплекс (во сите натпревари), момците имаат неверојатни тактики и уште поневеројатни рефлекси. Освен dS, не сум слушнал за тим што може да им парира на sX
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
2.164
Поени од реакции
134
Само едно ќе кажам, незнам дали било пад на концентрација или нешто друго проблемот (ако може така да се нарече) кај симплекс што изгубиле... Со ентити игравме на телекабел турнирот, НЕ викам дека дечките не се јаки ама за разлика од симплекс :nenene: Имав прилика да ги гледам симплекс (во сите натпревари), момците имаат неверојатни тактики и уште поневеројатни рефлекси. Освен dS, не сум слушнал за тим што може да им парира на sX
Колку шо ми кажаја, „звездите“ Simplex играле на подобрите компјутери со 100 fps цело време, Entity скоро повекето натпревари ги играле на слаби компјутери кај шо варирало fps, а тоа има голема разлика.. А и од тогаш помина скоро еден месец, сега Entity имаат и спонзор добар, вежбаат, така да мислам дека можат да бидан no1 во Македонија во иднина.
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Колку шо ми кажаја, „звездите“ Simplex играле на подобрите компјутери со 100 fps цело време, Entity скоро повекето натпревари ги играле на слаби компјутери кај шо варирало fps, а тоа има голема разлика.. А и од тогаш помина скоро еден месец, сега Entity имаат и спонзор добар, вежбаат, така да мислам дека можат да бидан no1 во Македонија во иднина.
Тебе ти кажал некој, а јас бев таму :). Значи нема врска тоа послаби/појаки компјутери, и симплекс и ентити играа скоро на сите компјутери. Ентити имаа проблеми само во 1/2 финалето кога играа против db2. Како и да е, добро е што овде се развива гејмингот така да до лето кога се квалификациите за wcg мислам дека ќе испаднат и други македонски тимови кои што ќе можат да приредат изненадување :)
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
еден турнир ништо не може да покаже..ова е само втор пораз на симплекс од македонски тим на некој турнир.
 
Член од
30 јануари 2009
Мислења
72
Поени од реакции
3
sX <3 :) бтв имам играно со дафи од ѕХ дечково паљи се пред него а имам играно со повеке само им ги имам заборавено никовите играл сум пред 1-2 до 3 години ... респект за дечкиве
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
2.164
Поени од реакции
134
еден турнир ништо не може да покаже..ова е само втор пораз на симплекс од македонски тим на некој турнир.
Да, не велам дека не е така, јас реков дека полека но сигурно го губат првото место. Но до лани Simplex доминираа во буквална смисла на зборот, последниве евенти не се толку доминантни и голема неизвесност има. Според мене кризата на Simplex започна со заминувањето нa Pta.
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Да, не велам дека не е така, јас реков дека полека но сигурно го губат првото место. Но до лани Simplex доминираа во буквална смисла на зборот, последниве евенти не се толку доминантни и голема неизвесност има. Според мене кризата на Simplex започна со заминувањето нa Pta.
Точно така, дечкото беше вистински лидер.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Густо е сега..дС,симплекс,ентити може да се стават и дб2 се солидни тимови кој што можат да тепаат секого..за дс пак игра робин :smir:
 
Член од
25 декември 2008
Мислења
189
Поени од реакции
17
Густо е сега..дС,симплекс,ентити може да се стават и дб2 се солидни тимови кој што можат да тепаат секого..за дс пак игра робин :smir:


Робин е ѕвер у буквална смисла... другар ми е ненормално игра кантер ... иначе најдобар замене клан дС
 

Kajgana Shop

На врв Bottom