ПМФ

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Ај некој поупатен нека ми каже како е на 3годишните смерови за инф, т.е за АКМ. Дали е тешко,конкуренција и даље.. :)
Не е тешко, ако си бубалица и просек ќе ваѓаш. Најтешките предмети што се на четиригодишни, тука ги нема.
 
Н

'Никола'

Гостин
До кога е рок за заверување на семестар? Некој ми рече до 15ти ама не ми се верува, до тогаш имам испити.
 
Н

'Никола'

Гостин
До 15ти е рокот за запишување на зимски семестар.
На тоа и мислев.:) како бе до 15ти. Не се нормални тие. На 14 имам испит кој нема да знам дали ако случајно го паднам треба да го презапишам. А сигурно нема да има резултати за 1 ден.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.616
Поени од реакции
70.211
Што зборите бе??? :toe:
Како бе до 15-ти??? А заверка на овој, па јас на 14-ти имам испит :tapp:
Лани заверувавме и се упишувавме откако почнавме :toe:
 

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622
На тоа и мислев.:) како бе до 15ти. Не се нормални тие. На 14 имам испит кој нема да знам дали ако случајно го паднам треба да го презапишам. А сигурно нема да има резултати за 1 ден.
Па можеш и после 15ти, ама плаќаш казна не знам колку точно. :)
 
Н

'Никола'

Гостин
Што зборите бе??? :toe:
Како бе до 15-ти??? А заверка на овој, па јас на 14-ти имам испит :tapp:
Лани заверувавме и се упишувавме откако почнавме :toe:
Истото и јас се чудам, знам дека лани сигурно некаде после 20ти беше запишувањето.
Па можеш и после 15ти, ама плаќаш казна не знам колку точно. :)
Хехе, за со казна лесно е, еднаш се изгорев со пријави така. Другпат, не благодарам.:)
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
556
Де бе луѓе, од мојата група пола од студентите се пријавуваа со задоцнување и никој ништо не плати.
Еден колега цел месец задоцни, потоа излажа дека бил во болница и му ги примија документите. :toe:

Ваљда дека сме хемичари и знаат дека не смеат да се р`чкаат со нас. :buum:
 
Н

'Никола'

Гостин
Де бе луѓе, од мојата група пола од студентите се пријавуваа со задоцнување и никој ништо не плати.
Еден колега цел месец задоцни, потоа излажа дека бил во болница и му ги примија документите. :toe:

Ваљда дека сме хемичари и знаат дека не смеат да се р`чкаат со нас. :buum:
Ова со казниве ново им е, од нова година па наваму го воведоа. Се чудеа на што можат уште пари да земаат и им текна...
 
К

Кнез Мишкин

Гостин
Јас уште неможам да го лоцирам координаторот :tapp: Денеска луѓево си земале слободен ден и така. Како и да е, има време до 15, кој задоцни поради резултати може да го замоли професорот да се јави во с. служба да каже дека доцните поради испит и нема да плаќате казна. Така се вадевме лани у фебруари. :)
 

white_eagle

: : stuck in void : :
Член од
21 јануари 2008
Мислења
953
Поени од реакции
716
Абе има некој овде на физика? 99% нема :P xD

Јас сум запишан на физика и комп. науки/хардвер во прв рок, па wish me luck ;)
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Некој, некаква, било каква информација за Борко Илиевски по математика да ми даде? :)))
 

Kajgana Shop

На врв Bottom