Фан Клуб: Рома

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.879
Поени од реакции
8.739
Ти фактички тука ги објасни головите на Рома, само место "првиот гол играч на Рома" треба да биде "првиот гол играч на Шахтјор" и место "Џадсон" - "Менез"... и Менез да шутира пак така никогаш нема да погоди, ама тогаш погодил... :wink:

Среќа е да дадеш 3 гола на гостување против на име појака екипа во нокаут фаза во Лига на Шампиони? :raz:

ххх... види сега, Менез не е Џадсон и немој да мислиш дека голот на Менез е исто таква случајност како оној на Џадсон бидејќи Менез е многу поквалитетен играч од Џадсон и тој има давано такви голови и ќе преодолжи да дава такви голови...

па нормално дека е среќна работа кога последниот играч од одбраната ќе се утепа несреќно од топката и прави 200% шанса за противникот кој ја реализира истата... исто така среќа е тоа што Шахтјор можеа да примат многу повеќе голови бидејќи Рома имаше повеќе 100% шанси од нив, но ете за несреќа не дадоа... и да те прашам ја гледаше ли утакмицата за да ми реплицираш или само хајлајтс?
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
ххх... види сега, Менез не е Џадсон и немој да мислиш дека голот на Менез е исто таква случајност како оној на Џадсон бидејќи Менез е многу поквалитетен играч од Џадсон и тој има давано такви голови и ќе преодолжи да дава такви голови...

па нормално дека е среќна работа кога последниот играч од одбраната ќе се утепа несреќно од топката и прави 200% шанса за противникот кој ја реализира истата... исто така среќа е тоа што Шахтјор можеа да примат многу повеќе голови бидејќи Рома имаше повеќе 100% шанси од нив, но ете за несреќа не дадоа... и да те прашам ја гледаше ли утакмицата за да ми реплицираш или само хајлајтс?
Сакаш да кажеш дека Менез е појак од Џадсон, а викаш Менез не е Џадсон? Правилно би било Џадсон не е Менез за реченицата да ти биде у поскратена верзија :)... Случајност или не и двајцата постигнаа убави голови (на Менез беше поубав), но неможеш да кажеш дека на Менез бил од знаење, а на Џадсон од случајност и дека Менез ќе продолжува да дава такви голови, а Џадсон нема... :)

Епа сега ако нема грешки во фудбалот ќе нема и голови, а со тоа ќе нема и интересен фудбал... ретко кој тим победува со голови дадени од перфектно изработени акции, тоа е реткост... додека 90% од головите паѓаат по грешки на играчите... да дадеш 3 гола на Олимпико во Рим во така важен натпревар и не е некоја среќа за мене, а и на крај краева и среќата е битен фактор во фудбалот... може некој да има 20 шанси, ама посреќниот со една шанса може да постигне гол и да победи... :wink:
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
ок брат не мора граматика да ни предаваш ќе се разбериме некако...:) а и факт е дека менез е барем 2 класи подобар от тој жадсон џадсон или како и да е... сега засега никој не понудил 20+ милиони за него.

а ако американциве го исполнат ветувањето би било добро да се избориме за 4 место како знак на благодарност :)
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.879
Поени од реакции
8.739
Сакаш да кажеш дека Менез е појак од Џадсон, а викаш Менез не е Џадсон? Правилно би било Џадсон не е Менез за реченицата да ти биде у поскратена верзија :)... Случајност или не и двајцата постигнаа убави голови (на Менез беше поубав), но неможеш да кажеш дека на Менез бил од знаење, а на Џадсон од случајност и дека Менез ќе продолжува да дава такви голови, а Џадсон нема... :)

Епа сега ако нема грешки во фудбалот ќе нема и голови, а со тоа ќе нема и интересен фудбал... ретко кој тим победува со голови дадени од перфектно изработени акции, тоа е реткост... додека 90% од головите паѓаат по грешки на играчите... да дадеш 3 гола на Олимпико во Рим во така важен натпревар и не е некоја среќа за мене, а и на крај краева и среќата е битен фактор во фудбалот... може некој да има 20 шанси, ама посреќниот со една шанса може да постигне гол и да победи... :wink:
Гробарче :) не ми кажувај како да пишам, како и да ја вртам реченица Менез е појак од Џадсон, дури и да пишам дека Џадсон е појак од Менез ти треба да ме сватиш дека иронично го кажувам тоа, а ќе видеш дека Менез ќе продолжи да дава убави голови, а Џадсон гледај го таму во Русија, па ако даде уште еден пат таков гол постирај клипче тука ;)

и да среќата е битен фактор како што си кажуваш и за тоа ќе речам дека Шахтјор имаа среќа ;)

--- надополнето ---

ок брат не мора граматика да ни предаваш ќе се разбериме некако...:) а и факт е дека менез е барем 2 класи подобар от тој жадсон џадсон или како и да е... сега засега никој не понудил 20+ милиони за него.

а ако американциве го исполнат ветувањето би било добро да се избориме за 4 место како знак на благодарност :)
па ја сум две класи бољи од тебе:pos::pos:
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Гробарче :) не ми кажувај како да пишам, како и да ја вртам реченица Менез е појак од Џадсон, дури и да пишам дека Џадсон е појак од Менез ти треба да ме сватиш дека иронично го кажувам тоа, а ќе видеш дека Менез ќе продолжи да дава убави голови, а Џадсон гледај го таму во Русија, па ако даде уште еден пат таков гол постирај клипче тука ;)

и да среќата е битен фактор како што си кажуваш и за тоа ќе речам дека Шахтјор имаа среќа ;)


Пупен :) не ме занима кој е појак или на кој му е подолг, само ти кажувам да не пишуваш глупости, дека на Менез голот бил од знаење, а на Џадсон случаен, тоа е целиот муабет... И ќе го гледам Џадсон ама не во Русија туку во Украина и не само таму туку и во 1/4 финале во Лига на Шампиони :)

Имале- немале победија? Можеш да смениш нешто? :tv:
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.879
Поени од реакции
8.739
Пупен :) не ме занима кој е појак или на кој му е подолг, само ти кажувам да не пишуваш глупости, дека на Менез голот бил од знаење, а на Џадсон случаен, тоа е целиот муабет... И ќе го гледам Џадсон ама не во Русија туку во Украина и не само таму туку и во 1/4 финале во Лига на Шампиони :)

Имале- немале победија? Можеш да смениш нешто? :tv:
па не е глупост, ако Менез е појак, нормално поголеми се шансите тој да даде убав гол отколку Џадсон, а и ти кажав Менез има давано убави голови за разлика од тој Џадсон и ЌЕ продолжи да дава... и за мене се е тоа Русија:pos::pos:(како што би рекол еден старец, знаеш кој :) )

и нормално ќе видиме кого ќе гледамe во 1/4финале ;)
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
па не е глупост, ако Менез е појак, нормално поголеми се шансите тој да даде убав гол отколку Џадсон, а и ти кажав Менез има давано убави голови за разлика од тој Џадсон и ЌЕ продолжи да дава... и за мене се е тоа Русија:pos::pos:(како што би рекол еден старец, знаеш кој :) )

и нормално ќе видиме кого ќе гледамe во 1/4финале ;)
Врти врти, реков не е битно кој ќе дава или кој давал до сега поубави голови, зборевме за тие два на тој натпревар на Олимпико... гледам и погоре си пишал Русија, па само да ти спомнам дека не живееме во време на Комунизмот и на Ју и СССР :icon_lol:

И нормално, малку провокација од моја страна, сепак има време и се е можно :)
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
Врти врти, реков не е битно кој ќе дава или кој давал до сега поубави голови, зборевме за тие два на тој натпревар на Олимпико... гледам и погоре си пишал Русија, па само да ти спомнам дека не живееме во време на Комунизмот и на Ју и СССР :icon_lol:

И нормално, малку провокација од моја страна, сепак има време и се е можно :)
и не давал...нема да дава... СРЕЌА! а менез давал и ќе дава значи знаење... малце логика :) хахахахх
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.879
Поени од реакции
8.739
Натпреварот со Џенова доаѓа во малку незгодно време, Де Роси ни е суспендиран, Пизаро ќе започне од клупата бидејќи не е 100% спремен, па незнам кој ќе игра во средина... после двата порази на домашен терен веќе се можам да очекувам од Рома па затоа не сакам ни да ја предвидувам утакмицата


друга работа што заборавив да ја пишам вчера е дека примавера тимот на Рома уште на мала возраст ги учи своите ривали и врсници од Лацио кој е кој во Рим, на вчерашното дерби натпреварот завршил со 7-1 за Рома, плус голманот на Рома Пилиачели одбранил и пенал
 

Блаугранец!

mes que un club!
Член од
28 август 2009
Мислења
785
Поени од реакции
176
Таленти сте, жими се!

Ако ви направат пресврт, значи дефинитивно ви паднала формата. Не е онаа истата Рома од пред неколку кола.
 
Член од
3 ноември 2007
Мислења
189
Поени од реакции
58
ииии 4-3
незнам до кога онај неписменион Раниери ќе го толерираат, човекот не го бива за ништо
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.932
Браво само така кои утакмици местите па па па :)
 

thisisnoizy

Good things take time
Член од
29 јули 2010
Мислења
2.007
Поени од реакции
2.043
Раниери поднел оставка изгледа,за 24 саати ќе се знае новиот тренер на Рома.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom