Фан Клуб: Рома

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.879
Поени од реакции
8.738
здраво здраво ,јас сум голема обожавателка на рома па се надевам ке ме дружите :) Иначе не го гледав мечот во саботата и се разочарав коа видов дека сме изгубиле:nesvest:секако се надевам на 3 место, сигурна сум дека можеме
Welcome to the hell:devil3: ...хаха зезам се, мило ми е што има и девојчиња кои се фанови на Рома, Добредојде!!!
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
прифатена понудата на амеиканците се ќе е готово во наредниот месец...DAJE ROMA!!!
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.879
Поени од реакции
8.738
Изгледа овој дуел е многу важен, барем според Росела Сенси, се вели парите кои се добиваат со поминувањето на Шахтјор и играњето во 1/4 финале се доста важни и мора да се добијат... моето мислење не беше такво, мене ми беше сеедно дали ќе победиме во овој дуел, бидејќи и да изгубиме, ќе продолжиме поодморени да се бориме за 4-тото место во Сериа А... како и да вечер очекувам и двете екипи да играат претпазливо во првото полувреме, многу ја мислат дека 3+ ќе заврши, ама можно е да не се изнагледаме баш она утакмица со голови, тоа би било така ради лошата игра на Рома и претпазливоста на Шахтјор бидејќи играат на домашен терен... за фаворити неможам да кажам дека сме, можам да набројам некои предности кај Рома, најпрвин искуството кое е како така поголемо од она што играчите на Шахтјор го имаат, друга работа, сите знаеме дека руското првенство не е почнато, значи Шахтјор има недостаток на утакмици и не е во натпреварувачки ритам, сепак тие играа некој купови во Дубаи за да ја одржат формата и нормално имаат многу интернационалци поготово бразилци кои играат одлично, од тука е и убавата игра на Шахтјор... Дани,Адриано,Едуардо,Чигрински,Срна се само дел од ѕвездите и добрите играчи во Шахтјор

Le probabili formazioni

Roma (4-3-1-2): 32 Doni, 77 Cassetti, 5 Mexes, 29 Burdisso, 17 Riise, 20 Perrotta, 16 De Rossi, 30 Simplicio, 94 Menez, 10 Totti, 9 Vucinic. (1 Lonbont, 4 Juan, 3 Castellini, 33 Brighi, 23 Greco, 11 Taddei, 22 Borriello). All.: Ranieri

Shakhtar Donetsk (4-4-2): 30 Pyatov; 32 Srna, 27 Chygrynskiy, 44 Rakitskiy, 26 Rat; 20 Costa, 19 Gai, 8 Jadson, 10 Willian; 11 Eduardo, 9 Adriano. (12 Khudzhamov, 3 Hubschmann, 32 Ishchenko, 14 Kobin, 15 Stepanenko, 22 Mikhitaryan, 29 Teixeira). All. Lucescu.

Arbitro: Benquerenca (Portogallo)

Играчи кои не се на располагање се: Адриано,Серџо и Пизаро(со душа чекам да се врати)

Ајде Форца Рома!!!
 
Член од
26 август 2010
Мислења
27
Поени од реакции
9
Ееее да бе уште некој гол да ни дадеа така , нема проблем и коа го дадовме голот можевме да почекаме барем 5 мин да не примиме.Лошоо па дома играме брее :kesa:
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.879
Поени од реакции
8.738
колку само лошо го предвидов мечот, мислец прво нема да има голови, а тие не утепаа, рака на срце повеќе шанси имавме за гол, ама тоа е тоа... и така да главниот кривец е Раниери за оваа ситуација, вака не одиме никаде...
 

Ibrakadabra

Wimoweh, wimoweh...
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.650
Поени од реакции
702
Одите... дома : (

Криво ми е за Рома, искрено... ама очигледно е дека не штимаат работите кај вас.
Рисе, која грешка човече... Не е дека нема шанси да се вратите у мечов, ама бар реми да извади Рома треба...
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Баш реков дека влеговте во форма,очекував сигурен пролаз и а и борба за титула во Сериа А вие ја посравте последниве 3 наптревари,не знам шо се случува.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.879
Поени од реакции
8.738
шо убаво си направија играчите на Шахтјор, како да беа на вистинска екскурзија, дојдоа во Рим уште во Саботата, се пишуваше дека шетале, дури многу претерувале со шопинг низ трговските центри, биле во посета на Ватикан и дури во Среда одиграа една опуштена утакмица(како пријателска да беше), си тепаа и сега среќни ќе си заминат, повторувам вистинска средношколска екскурзија во Рим!!!
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
ма какво 4-то место...ако не се смени нешто хитно можеме да бидеме презадоволни со лига европа:kesa:
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Можи Рома да помини, чиста случајност голојте на Шахтјор да бидиме реални. Ваква утакмица еднаш во живото му се дешава.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.879
Поени од реакции
8.738
^тука си тотално во право, првиот гол играч на Рома во обид да ја блокира го смени правецот на топката, вториот еврогол, незнам тој Јадсон или Џадсон повторно да шутира никогаш нема да погоди, поготово од таа тешка позиција, а за третиот да не зборувам, Рисе се препна од топката сето друго што се случи беше шах-мат позиција... друга работа да гледаме реално Рома напаѓаше во поголемиот дел од натпреварот и имаше повеќе сто процентни шанси, ама не ги искористи... е сега ќе видиме како ќе изиграат во Украјна, доколку изиграат како вчера јас верувам во победа и поминување на 1/8 финалето бидејќи не верувам дека Шахтјор уште еднаш ќе имаат толку среќа, како вчера...
 
Член од
23 јули 2010
Мислења
321
Поени од реакции
3
Со сигурност не го проаѓамо Шахтјор..Како прво имамо суспендирани Менез,Касети и уште некој беше...Едно ставно губимо од вакви тимоој на Олимпико па на гости ги тепамо како на пр. со Базел,Клуж и итн. али сега е друга приказна ...
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
оправдувањето на раниери: шахтјор на моменти играше како барселона:nesvest: јас можам само да му речам дека кога ќе научи како да ја победи барселона нека се јави да биде менаџер на рома... не ни треба менаџер за да тепаме против монца. се гледа каков менаџер е...СРАЊЕ ВО БОЈА! а вториот меч ќе го поминеме само ако се врати пизаро и во нападот ако играат вучинич и бориело а зад нив тоти...тоа е добитна комбинација
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
првиот гол играч на Рома во обид да ја блокира го смени правецот на топката, вториот еврогол, незнам тој Јадсон или Џадсон повторно да шутира никогаш нема да погоди, поготово од таа тешка позиција...
... бидејќи не верувам дека Шахтјор уште еднаш ќе имаат толку среќа, како вчера...
Ти фактички тука ги објасни головите на Рома, само место "првиот гол играч на Рома" треба да биде "првиот гол играч на Шахтјор" и место "Џадсон" - "Менез"... и Менез да шутира пак така никогаш нема да погоди, ама тогаш погодил... :wink:

Среќа е да дадеш 3 гола на гостување против на име појака екипа во нокаут фаза во Лига на Шампиони? :raz:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom