Фан Клуб: Рома

v140

giallorosso
Член од
26 август 2009
Мислења
193
Поени од реакции
5
Ајде сепак е пријателска се пробуваат нови тактики, летаат измени и се остало .. резултатов не ми значи многу
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.879
Поени од реакции
8.739
имаме нова официјана изјава за прикажан интерес за купување на Рома, еве го човекот Alessandro Grimaldi, а еве ја и фирмата што ја има Clessidra sgr.... немам појма што работи и како стои со парите ништо не разбрав... само знам дека се очекува да направи партнерство со Ангелини и заедно да ја земат, нешто што се применува во премиерлигашките клубови и бундес лигата.... само едно ќе кажам СЕ НАДЕВАМ ДЕКА ЌЕ ДОБИЕМЕ СОПСТВЕНИК ДО НОВА ГОДИНА!!!
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
луѓе ова не бива или да праќаме петиција до управата да избркаат овај копуков или пак да му изввршиме атентат мамето негово се да му ебам

--- надополнето ---

супер купот на мтв 1 ;)
 

v140

giallorosso
Член од
26 август 2009
Мислења
193
Поени од реакции
5
Ф

ФорцаМилан

Гостин
http://www.forza-roma.com/19487/calciomercato-roma-giovani-dos-santos-voleva-la-roma
http://www.asromalive.com/dichiarazioni-sarti-dos-santos-cicinho/41068/
Дос Сантос кажал дека сака во Рома но ќе биде тешко да се донесе а и веќе играше за Тотејхем во лига шампиони мислам дека ако дојде нема да може да игра и за Рома во Л.Ш.
Не иде никаде,не би го купиле само за Сериа А,можеби наредната година.
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
изјави дека сака да игра во рома но засега останува во тотенхем...барем засега :)
 
Член од
23 јули 2010
Мислења
321
Поени од реакции
3
dozvoleno e eden igrac ako eden igrac igral za nekoj klub i se preseli u drug da igra u ls ili evropa liga,dozvoleno e samo za 1 !!! a sto e ova so adriano i ranieri,oladile odnosite a?
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.879
Поени од реакции
8.739
ова со односите на Адриано и Раниери ми изгледа како смислена работа пред Супер Купот... работата е тоа што медиумите очекуваа по самото доаѓање на Адриано да добие првотимски статус и да игра прва постава сега во Сабота, а тоа не оди така, значи играчот треба да биде 100% спремен за да влезе како стартер во тој дуел, што не е случај со Адриано.... јас од Адриано очекувам да проработи во вториот дел од сезоната, односно во пролет, нешто како Вучиниќ лани што направи и што на Мирко не треба да му се повтори и оваа година, мора од почеток да игра добро и да постигнува голови, а не како лани во есен кога промашуваше зицери и празни голови!!!!

--- надополнето ---

составот за во Сабота(моја претпоставака)


........................................Серџо/Дони........................................

Касети.................Мексес......................Хуан.........................Рисе

...........................Пизаро...................Де Роси..............................

Менез...............................Перота...................................Вучиниќ

.........................................Тоти..................................................

значи Серџо е неизвесен за дуелот бидејќи имал повреда и тренира посебно, повеќето се надеваат дека ќе се оправи до Сабота.... Пизаро влече повреда од зимата, али веројатно ќе биде ОК за овој дуел.... едина замена во овој состав што може да случи е Перота со Тадеи... Менез ќе влезе во средина на местото на Перота, а Тадеи ќе игра како десно крило!!!
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
серџо е сеуште повреден како што знам а ако дони застане на голот сигурно е дека раниери ќе биде или силуван или линчуван од навивачите по сите тие негови изјави... пизаро за жал исто е повреден а за перота немам информации

--- надополнето ---

сепак еве
1 LOBONT Bogdan Iounut
3 ANDREOLLI Marco
4 JUAN SILVEIRA DOS SANTOS Juan
5 MEXES Philippe
7 PIZARRO CORTEZ David Marcelo
8 ADRIANO Leite Ribeiro
9 VUCINIC Mirko
10 TOTTI Francesco
11 TADDEI FERRANTE Rodrigo
16 DE ROSSI Daniele
17 RIISE John Arne
20 PERROTTA Simone
25 BURDISSO Guillermo
30 SIMPLICIO Fabio Henrique
32 DONI MARANGON Donieber Alexandre
33 BRIGHI Matteo
40 PENA Alex Daniel
77 CASSETTI Marco
87 ROSI Aleandro
89 OKAKA Chuka Stefano
94 MENEZ Jéremy

серџо е повреден пизаро се вратил а и перота е во игра
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.879
Поени од реакции
8.739
Рома пристигна во Милано....
еве видео од аеродромот

на Меаца ќе некаде околу 16 000 романисти.... ауу каква атмосфера ќе направат, едвај чекам!!!

--- надополнето ---

Sneijder: “Totti is legend but Inter want to win it all”:icon_lol::icon_cool
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.879
Поени од реакции
8.739
уфф како ни се враќаат работите како бумеранг.... едно време Адриано беше ѕвер играч во Интер на сите фанови на нероазурите им беше идол, имаше слаба сезона и 300 разни глупости го вратија во Бразил, а тој се враќа во Рома ривалот на Интер.... иста прича и со Аквилани супер играч во Рома, еден од омилените играчи на фановите на Рома,после лоша сезона во Ливерпул исполнета со повреди сега оди во Јуве.... јбг то је то!!!

--- надополнето ---

Касерес од Рома во Барселона??? ма тоа е одлична идеа, јас овој играч не би го позајмувал треба директно да се купи!!! цовекот игра како десен бек,притоа може да игра и како централен... со Касерес,Гилермо Бурдисо и Андреоли имаме некоја иднина барем што се однесува за во дефанзива, плус тука е оној Младен ли Стојан ли како се викаше го заборавив го имам правено муабет порано....

Греко на позајмица во Падова, е ова не чини, управата греши што пак го даде Греко на позајмица, го гледав на подготовките и неговата игра ми влезе во очи, неговото партнерство и комуникација со Де Роси се одлични, во него гледам вистинска замена за Пизаро
 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.005
Поени од реакции
393
уфф како ни се враќаат работите како бумеранг.... едно време Адриано беше ѕвер играч во Интер на сите фанови на нероазурите им беше идол, имаше слаба сезона и 300 разни глупости го вратија во Бразил, а тој се враќа во Рома ривалот на Интер.... иста прича и со Аквилани супер играч во Рома, еден од омилените играчи на фановите на Рома,после лоша сезона во Ливерпул исполнета со повреди сега оди во Јуве.... јбг то је то!!!

--- надополнето ---

Касерес од Рома во Барселона??? ма тоа е одлична идеа, јас овој играч не би го позајмувал треба директно да се купи!!! цовекот игра како десен бек,притоа може да игра и како централен... со Касерес,Гилермо Бурдисо и Андреоли имаме некоја иднина барем што се однесува за во дефанзива, плус тука е оној Младен ли Стојан ли како се викаше го заборавив го имам правено муабет порано....

Греко на позајмица во Падова, е ова не чини, управата греши што пак го даде Греко на позајмица, го гледав на подготовките и неговата игра ми влезе во очи, неговото партнерство и комуникација со Де Роси се одлични, во него гледам вистинска замена за Пизаро
Мене Касерес ми беше еден од поомилените играчи, додека беше на позајмица во Јуве!! Баш сакав да остани.. Но сепак управата наша го немаше истото мое мислење.. Дечко спремен да истрча 120мин без престан, со муда и слаба страна му беше што многу се залетување.. Се на се идеален десен бек кој како што кажа можи да игра и како централен дефанзивец.. Сеа мислам дека чинеше некаде околу 12 милиони.. Се надевам дека ќе успее управата на Рома да го доведи во своите редови!
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Мене Касерес ми беше еден од поомилените играчи, додека беше на позајмица во Јуве!! Баш сакав да остани.. Но сепак управата наша го немаше истото мое мислење.. Дечко спремен да истрча 120мин без престан, со муда и слаба страна му беше што многу се залетување.. Се на се идеален десен бек кој како што кажа можи да игра и како централен дефанзивец.. Сеа мислам дека чинеше некаде околу 12 милиони.. Се надевам дека ќе успее управата на Рома да го доведи во своите редови!
Имаше мали испади. Знај да измесечари како Легро и Молинаро. Мислам дека то беше проблемот шо не го задржаја. Како и да е добар е ама не за во Јуве.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.879
Поени од реакции
8.739
Имаше мали испади. Знај да измесечари како Легро и Молинаро. Мислам дека то беше проблемот шо не го задржаја. Како и да е добар е ама не за во Јуве.

ххх... добар бил ама не за во Јуве,да не си го прецени малку тимот??? аналогно на ова одговори ми, ако Касерес не е за во Јуве тогаш играчи од типот на Мартинез и Пепе се за во Јуве???
 

Kajgana Shop

На врв Bottom