Фан Клуб: Рома

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.998
Поени од реакции
6.305
е сега со победата над Болоња работата стана поедноставна, ако го победиме Интер ќе се надевам на титула, доколку изиграеме нерешено шансите се сведуваат на минимум, не правам муабет за титула доколку изгубиме... но ќе ми го направат меракот доколку победат, одамна не се славело победа над Интер на Курва Суд... мислам дека 80.000-те навивачи кои ќе бидат во сабота присутни го заслужуваат тоа, оние 6-2 веќе не се во мода :)

******************************************************************
во право си 6 - 2 не е во мода .... ама 0 - 4 на олимпико тоа е веќе ин
 

*ToTo*

Зависник од форумот :)
Член од
15 март 2010
Мислења
131
Поени од реакции
8
ќе бидеме.... можеби не ова коло или следното но крајот го краси делото...:рома:
Така е важно интер да ги тепаме а за 1 место има уште 8 кола крајот го краси делото.:smir:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.622
Поени од реакции
43.469
не е ни тоа... 6 комада братче 6 :toe:
Kуп Пупоне .... Куп, каде Интер играа со Толдоне на голот и ред други резерви.
Со најак тим две години по ред 4 комада примаат Рома дома, а ти се фаќаш за еден беден Куп кој е оквалификуван ко канта за ѓубре во Италија од големите екипи, или тоа е моментот, големи екипи, м ? :)
 

*ToTo*

Зависник од форумот :)
Член од
15 март 2010
Мислења
131
Поени од реакции
8
Kуп Пупоне .... Куп, каде Интер играа со Толдоне на голот и ред други резерви.
Со најак тим две години по ред 4 комада примаат Рома дома, а ти се фаќаш за еден беден Куп кој е оквалификуван ко канта за ѓубре во Италија од големите екипи, или тоа е моментот, големи екипи, м ? :)
Па интер канти освојува???? Ако не си знаел интер е 2 најтрофеен клуб во купот.И нз од кај свати дека така е оквалификуван пошто знам дека интер секоја година иде на куп, до финале најмалце стига и како по обичај таму губи од РОМА.:salut:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.622
Поени од реакции
43.469
Па интер канти освојува???? Ако не си знаел интер е 2 најтрофеен клуб во купот.И нз од кај свати дека така е оквалификуван пошто знам дека интер секоја година иде на куп, до финале најмалце стига и како по обичај таму губи од РОМА.:salut:
Да де, со втор тим до финале стига, општо познат податок ти е дека Интер во последниве неколку години има најдобра клупа.
Човек кој една година прател Калчо Фудбал ке ти каже дека големите екипи не гледаат сериозно на Купот, исто и на второто по ранг европско натпреварување, Лига Европа.
Шо да ти кажам, терај на канта за ѓубре, слободно, мене порелевантно ми е тоа што 2 години по ред покер тераат сред Рим и на крај у центар на Милано парадираат со Скудетото. :wink:
 
K

KomitaMKD

Гостин
Да де, со втор тим до финале стига, општо познат податок ти е дека Интер во последниве неколку години има најдобра клупа.
Човек кој една година прател Калчо Фудбал ке ти каже дека големите екипи не гледаат сериозно на Купот, исто и на второто по ранг европско натпреварување, Лига Европа.
Шо да ти кажам, терај на канта за ѓубре, слободно, мене порелевантно ми е тоа што 2 години по ред покер тераат сред Рим и на крај у центар на Милано парадираат со Скудетото. :wink:
Абе пријателе не ми е криво што сте не победиле 4-0 или сте освоиле 4 титули со ред.Само ми криво што мислите дека сте многу јаки, а доколку не ги симнеа Јуве и Милан од врвот вие покрај тоа што немавте титула 20 години уште 20 години немаше да освоите титула.Ама ајде да почекаме до крајот на натпреварот утре па после да коментираме.
 
Член од
25 ноември 2008
Мислења
1.026
Поени од реакции
682
Абе пријателе и мене не ми е криво што немате титула 10 години, туку криво ми е што уште 10 ќе немате
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.622
Поени од реакции
43.469
Абе пријателе не ми е криво што сте не победиле 4-0 или сте освоиле 4 титули со ред.Само ми криво што мислите дека сте многу јаки, а доколку не ги симнеа Јуве и Милан од врвот вие покрај тоа што немавте титула 20 години уште 20 години немаше да освоите титула.Ама ајде да почекаме до крајот на натпреварот утре па после да коментираме.
Па извини али фановите на Рома кукаа низ Рим дека Јуве мести и пред Калчополи организираа протести поради фаворизирањето на одредени клубови.
Муабетов ти е, да не ги фатеа оние што играат прљаво Интер немаше ништо да направи, али па Рома ке беше со максимум Лига Европа пласман.
А и незнам што ги спомињаш тие ''20'' години пост, кога и Рома го имаше истиот пост кога не освои титула од 83та, па чекаше до 2001, а сега еве 2010 е а сеуште немаат освоено голем трофеј, претходно, пред 83та 40 години без Скудето биле ... :toe:

Муабетов не е да ги '' мериме '', али со оној триумф од 6-2 во пародично натпреварување наречено Куп на Италија каде на Меаца со Јуве имаше 30 000 гледачи на стадион со капацитет од 80 000 го отековте, а заборавате дека во Серија А, каде Интер играше со најсилниот состав две години по ред ги понижуваат на нивни терен.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.874
Поени од реакции
8.728
Kуп Пупоне .... Куп, каде Интер играа со Толдоне на голот и ред други резерви.
Со најак тим две години по ред 4 комада примаат Рома дома, а ти се фаќаш за еден беден Куп кој е оквалификуван ко канта за ѓубре во Италија од големите екипи, или тоа е моментот, големи екипи, м ? :)
Syn не беше баш така како ти што викаш со втора постава сепак финале на купот беше и срамно е кога веќе стигнавте до финале да изгубте така, значи не збориме за пријателска утакмица нели?
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.622
Поени од реакции
43.469
Syn не беше баш така како ти што викаш со втора постава сепак финале на купот беше и срамно е кога веќе стигнавте до финале да изгубте така, значи не збориме за пријателска утакмица нели?
Незнам као да ти нацртам дека нас, фановите на Интер, не не тангира Купот на Италија, па макар и 10 - 0 од Кротоне да изгубат ( така е зборот де ), битката за Скудетото е минимум 3 скалила погоре од бедниот Куп, а таму Интер на теренот од Рома си играше викторија последниве 2 години, е тоа шо е ? На крај краева фацата на Росаела лани знаеш и самиот каква беше, " земјо голтни ме ", си стаи слушалки на уши и измедитира надвор од Олимпико.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.874
Поени од реакции
8.728
Незнам као да ти нацртам дека нас, фановите на Интер, не не тангира Купот на Италија, па макар и 10 - 0 од Кротоне да изгубат ( така е зборот де ), битката за Скудетото е минимум 3 скалила погоре од бедниот Куп, а таму Интер на теренот од Рома си играше викторија последниве 2 години, е тоа шо е ? На крај краева фацата на Росаела лани знаеш и самиот каква беше, " земјо голтни ме ", си стаи слушалки на уши и измедитира надвор од Олимпико.
хххх ти цело време само тоа го збориш за фацата на Росела, имаш среќа што не ја фатиле фацата на Морати кога неговиот тим прими 6 гола па да видиш дали на него му било сеедно... јас знам дека е Куп и дека не е толку важен, ама никогаш неможеш да ја омаловажуваш таа победа, макар играле и со трет тим сепак тоа беше Интер кој прими 6 гола во финалето од купот на Италија

можен состав против Интер

Roma (4-2-3-1): Julio Sergio; Cassetti, Burdisso, Juan, Riise; De Rossi, Pizarro; Taddei, Menez (Perrotta), Vucinic; Toni

се надевам Менез ќе биде во првите 11-на заедно со Мексес на местото на Бурдисо
 

Kajgana Shop

На врв Bottom