Фан Клуб: Рома

Jockata

Рапериште
Член од
13 август 2009
Мислења
158
Поени од реакции
7
Е сега да ги тепаме Милан и одиме нагоре каде што ни е местото само да не играме пак топло ладно како што знаеме да ја направиме .Тоти ако игра ќе биде од голема помош ако не ќе биде многу тешко ќе нема водич на тимот и до сега да немавме киксови со послабите тимови ќе бевме на врвот .
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.909
Поени од реакции
8.773
Е сега да ги тепаме Милан и одиме нагоре каде што ни е местото само да не играме пак топло ладно како што знаеме да ја направиме .Тоти ако игра ќе биде од голема помош ако не ќе биде многу тешко ќе нема водич на тимот и до сега да немавме киксови со послабите тимови ќе бевме на врвот .
ќе видиме како ќе биде со Милан според нивната форма треба да ги победиме, ама се е можно, можеби ова ќе им биде меч во кој ќе се пробудат, секако тоа Рома не треба да го дозволи, туку напротив да и нанесе пораз и да ја продлабочи кризата во Милан, за овој дуел за Тоти ќе знаеме кога ќе го видиме на ТВ, значи не е сигурно дали ќе игра, исто така има голема двоумица помеѓу тоа дали Дони ќе настапи истото важи и за Мексес, еве сега читам Баптиста и Хуан биле спремени, па така да списокот со проширува, тоа се одлични вести!!! додека Мота и Вучиниќ се тотално во аут за овој меч
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.909
Поени од реакции
8.773
Italy Coach Marcello Lippi Offers Francesco Totti A Source Of Hope

http://goal.com/en/news/1863/world-cup-2010/2009/10/13/1558281/italy-coach-marcello-lippi-offers-francesco-totti-a-source


хухухуху се поизвесно е дека нашиот капитен ќе биде во составот кој ќе одпатува за Ј.Африка на светското првенство 2010год тоа ме радува имам голема желба да го видам Тоти назад во репрезентацијата, верувам дека ќе биде од голема корист за тимот бидејќи во составот нема играч од типот на Тоти, класа играч лидер на тимот, играч кој со еден потег ќе го реши натпреварот, Липи тоа убаво го знае па затоа оваа изјава доаѓа од него

еве го интервјуто на Липи каде што го кажува тоа
http://www.corrieredellosport.it/video/calcio/mondiali_2010/2009/10/13-16195/Lippi:+«Totti?+Mi+piacciono+i+tormentoni»
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.909
Поени од реакции
8.773
луѓе да ве замолам нешто? :kesa:
кажете ми како да прикашам слика тука бидејки пробав со неколку димензии не ми ги прифаќа сликите
http://ww2.mypanini.com/site/sito.aspx?iniziativa=mypasroma&idiniziativa=33&lang=IT

Мексес е спремен за дуелот со Милан, Тоти и Хуан се 50-50%

брат немам појма
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
добра вест е тоа а вчера слушав дека баптиста дефинитивно заминува најверојатно во севиља
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.909
Поени од реакции
8.773
добра вест е тоа а вчера слушав дека баптиста дефинитивно заминува најверојатно во севиља
кај сака нека оди само нека му се извадат 8-10мил ќе бидам задоволен
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
луѓе да ве замолам нешто? :kesa:
кажете ми како да прикашам слика тука бидејки пробав со неколку димензии не ми ги прифаќа сликите
http://ww2.mypanini.com/site/sito.aspx?iniziativa=mypasroma&idiniziativa=33&lang=IT

Иди на www.tinypic.com, па на FILE па најди ја сликата... па идеш доле UPLOAD NOW, копирај ја шифрата кај што пишува IMG Code for Forums & Message Boards и стави ја истата шифра овде во фан клуб... :helou:
 

Jockata

Рапериште
Член од
13 август 2009
Мислења
158
Поени од реакции
7
Не се битни другите најбитен е Тоти ја не гледам кој друг може да го реши натпреварот нема со ваа победа конечно мислам дека ќе одиме горе каде што стварно ни е местото.
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
само вака оптимизам и ништо друго :)
баш би сакал уште еден гол на тоти од слободен(како минатата сезона:))
една помба е доволна за милан :)
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.909
Поени од реакции
8.773
глупости!!! сега испадна дека Вучиниќ има повеќе шанси да заигра од Тоти, некако не ми се верува дека Тоти ќе игра, ама се тешам со тоа што Мексес ќе биде во одбрана, а големи се шансите Дони и Сисињо да играат

Doni; Cassetti, Juan, Burdisso, Riise; Taddei, Pizarro, De Rossi, Perrotta; Vucinic, Okaka

вака би требало да изгледа составот со Милан, Вучиниќ испадна посигурен за разлика од Тоти
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
че им се повтори ли и минатогодишната несреќа????? ДА!!!!!:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::рома::рома:
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.909
Поени од реакции
8.773
еве ги сите играчи кои се на располафање за утрешниот дуел
Lobont, Cicinho, Andreolli, Mexes, Pizarro, Vucinic, Taddei, Faty, Antunes, De Rossi, Riise, Baptista, Perrotta, Guberti, Greco, Artur, Pit, Burdisso, Doni, Brighi, Cassetti, Okaka, Menez

значи Тоти го нема но тука е Вучиниќ, а партнер во нападот ќе му биде Окака или Менез, Хуан исто така не е во составот па затоа Мексес ќе го замени
 

Kajgana Shop

На врв Bottom