Фан Клуб: Рома

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.614
Поени од реакции
43.457
A tebe za toa te ima vo sekoja diskusija

veke 1400 mislenja za 8 meseci ne gi ostavas clenovite na mira sramota
За 8 месеца тоа е доста мала бројка , колку за информација .
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.874
Поени од реакции
8.727
Imam prv bratucet lud e po inter ocite ke si gi izvademo i kolku pati sme se skarale na tema roma vs inter-nema sansi zaedno da gledame

ne znam so bi se slucilo dokolku se sretnam so tebe vednas bi se stepale kazame si se ubavo ostanuva tepacka ama sepak pogolem si
kazi mi od kaj si?
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.614
Поени од реакции
43.457
Imam prv bratucet lud e po inter ocite ke si gi izvademo i kolku pati sme se skarale na tema roma vs inter-nema sansi zaedno da gledame

ne znam so bi se slucilo dokolku se sretnam so tebe vednas bi se stepale kazame si se ubavo ostanuva tepacka ama sepak pogolem si
kazi mi od kaj si?
Незнам каква корист би имал од информацијата , али ај , Скопје . Иначе има ПП , или пораки на профил , баш за ваквите дискусии . Во иднина тоа практикувај го .
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.874
Поени од реакции
8.727
Незнам каква корист би имал од информацијата , али ај , Скопје . Иначе има ПП , или пораки на профил , баш за ваквите дискусии . Во иднина тоа практикувај го .
onaka
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
Претседателката на екипата на Рома, Росела Сенси, изјави дека тренерот на тимот Лучано Спалети нема да добие отказ и ќе продолжи да ја води екипата, без разлика на притисокот кој врз неа и врз тренерот го прават навивачите и медиумите. „Иако се најдовме во една непријатна ситуација, нема да правиме никакви промени во екипата. Спалети даде многу за успесите и името на Рома и сите веруваме дека тој е способен да не извлече од оваа ситуација. Не треба да го забораваме времето кога под негово раководство успевавме да освојуваме победи и го игравме најубавиот фудбал во Италија“, изјавила Сенси.
Навивачите веќе побараа оставка од Спалети по последниот пораз во Серија А на гостувањето од Сиена.
 
K

KomitaMKD

Гостин
Малце оф-топик, али јеби га, не го почнав јас.

Од декември 2007 до сега има 8 месеци? :nesum:
:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:Браво мајсторе кај го најде жити се.Чекај бе Syn овој викенд е рома-интер па ќе видиме кој ќе излезе како победник.Имав така еден другар лани што по цел ден ми зборуваше за реал-рома демек како рома ќе изгубела 5-0 и после никаде го немаше.Стрпи се уште некој ден
 

Арамбаша

One name, One love Macedonia
Член од
2 јуни 2008
Мислења
309
Поени од реакции
11
:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:Браво мајсторе кај го најде жити се.Чекај бе Syn овој викенд е рома-интер па ќе видиме кој ќе излезе како победник.Имав така еден другар лани што по цел ден ми зборуваше за реал-рома демек како рома ќе изгубела 5-0 и после никаде го немаше.Стрпи се уште некој ден
Овој викенд има Репрезентации, во среда игра Исланд Македонија.
Па Рома - Интер е за две недели :helou:
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
Креспо не е во плановите на Хозе Мурињо, аргентинскиот напаѓач не се најде ниту на списокот од фудбалери кои беа пријавени за Лигата на Шампионите. Corriere dello Sport открива дека Рома е во потрага по напаѓач и во јануари ќе се обиде да го донесе Креспо на Олимпико.
Рома се наоѓа во криза, по што се појавија шпекулации за смена на Лучиано Спалети, сепак претседателката Росела Сенси изјави дека позицијата на тренерот е сигурна.
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Баптиста нема да игра (повреда), Мирко не се знае, и тој е повреден, може ќе игра може не, а Тоти ќе биде барем на клупа. Мексес и Панучи се суспендирани. И тоа ...

Најважно според мене е, Спалети да го стави Аквилани да игра како полушпиц, како против Аталанта и Реџина. Инаку секад кога игра Перота полушпиц, акција не може да напраиме. Па добро бе слепец ли е Спалети :tapp:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom