Фан Клуб: Рома

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.005
Поени од реакции
393
campioni di italia e мојот одговор , дај боже секогаш да победувате вака и на крај ние шампиони , може и така основна амбиција на јуве е да ги победи интер со тоа ќе си ги исполни целите зацртани пред сезона , и ние шампиони исто така среќни и задоволни
Championi di Italia: Juve- 27 пати
Championi di Italia: Inter- 15 пати

Интер немаше сили да го освои Скудетото во последните 17 години, сепак тоа се случи во сезоната 2005-06 поради скандалот Калчополи... Ако не беше скандалот, уште ке немавте освоено титула во Италија...

Што имаш на ова да кажиш???
:helou:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.614
Поени од реакции
43.457
Championi di Italia: Juve- 27 пати
Championi di Italia: Inter- 15 пати

Интер немаше сили да го освои Скудетото во последните 17 години, сепак тоа се случи во сезоната 2005-06 поради скандалот Калчополи... Ако не беше скандалот, уште ке немавте освоено титула во Италија...

Што имаш на ова да кажиш???
:helou:
Дека Јувентус се поуспешни од Интер , не подобри , поуспешни . Има разграничување на тие два поима. Ливерпул се најуспешен тим во Англија , подобри се од Манчестер и Челзи во последниве 5 сезони ? Подобри се од Манчестер последниве 20 години ?
Еве јас место тебе поубаво ке се изразам , да не беше Моџи , Јуве немаше да одат во втората Лига и немаше да претрпат таков срам со таков тим кој беше кадарен за освојување на ЛШ. Зашто го наметнувате тој скандал кога имаше 100 докази против Јуве поради Моџи , пред фактите и Боговите се поклонуваат .

Јебига , отидовме офтопик , може модераториве да бришат или да ги префрлат постовиве во Италијанско Првенство .
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
Дека Јувентус се поуспешни од Интер , не подобри , поуспешни . Има разграничување на тие два поима. Ливерпул се најуспешен тим во Англија , подобри се од Манчестер и Челзи во последниве 5 сезони ? Подобри се од Манчестер последниве 20 години ?
Еве јас место тебе поубаво ке се изразам , да не беше Моџи , Јуве немаше да одат во втората Лига и немаше да претрпат таков срам со таков тим кој беше кадарен за освојување на ЛШ. Зашто го наметнувате тој скандал кога имаше 100 докази против Јуве поради Моџи , пред фактите и Боговите се поклонуваат .

Јебига , отидовме офтопик , може модераториве да бришат или да ги префрлат постовиве во Италијанско Првенство .
gore ova ne go komentiram ne go procitav ubo ama dajte malce ozbilno navreduvajte roma vaka roma taka ko sto si znajte ili roma sporeduvajte ja jas koga citav si mislev da ne se prefrliv vo tema italiansko prvenstvo
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.874
Поени од реакции
8.727
ZA NIKOJ TIM NEMA PISUVANO PO VESNICITE KAKO ZA INTER PRED 3-4 GODINI DEKA SE LUZERI

-"SO GOLEMA POCIT" AMA FANOVITE NA INTER TREBA DA GO SVANAT TOA
:pos2:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.614
Поени од реакции
43.457
ZA NIKOJ TIM NEMA PISUVANO PO VESNICITE KAKO ZA INTER PRED 3-4 GODINI DEKA SE LUZERI

-"SO GOLEMA POCIT" AMA FANOVITE NA INTER TREBA DA GO SVANAT TOA
:pos2:

Само едно нешто ме интересира , каква врска има тоа со Рома . :toe: Ако правиш такви споредби , кој е поуспешен , башка што се докажа дека пред 3-4 години првенството беше корумпирано . :smir:
Еве ти две слики од последниве две години кои беа на насловните од истите весници



И мојата омилена




Ti na mene ke mi kazuvas fakti

hehehehehehe

pa i za inter
Гледам ме демантираше до сега , за било која дискусија во која сме влегле јас и ти .
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.874
Поени од реакции
8.727
Kazi mi nekoj fakt od pred tri godini koga inter vlozuvaa golemi sumi na pari za igraci i pa nikako da osvojat titula se do istoriskiot skandal koj vo istorijata na inter ke bide zabelezan so golemi bukvi,koga inter gi okokorija ocite :pos2:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.614
Поени од реакции
43.457
Kazi mi nekoj fakt od pred tri godini koga inter vlozuvaa golemi sumi na pari za igraci i pa nikako da osvojat titula se do istoriskiot skandal koj vo istorijata na inter ke bide zabelezan so golemi bukvi,koga inter gi okokorija ocite :pos2:
И кажи ми како Рома профитираа од тој период на Интер . . . пак ке ти го поставам прашањето , каква корист ти како фан на РОМА , имаш од тоа. Нашите 5 минути дојдоа , 3 години по ред , а вашите . . . Сиена , Џенова , Клуж , Палермо , 2 години по ред позади Интер . . . ти како фан на Рома дојде до тоа ниво да уживаш во успесите во Купот на Италија , натпреварување релевантно само за тимови како Каљари , моите омилени , Фросиноне , и останатите нисколигаши . :toe:

хахаха , закон , на Desktop ke ja ставам . Бог да чува
Со блондираново многу работи ми станаа јасни за тебе .:kesa:
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.874
Поени од реакции
8.727
И кажи ми како Рома профитираа од тој период на Интер . . . пак ке ти го поставам прашањето , каква корист ти како фан на РОМА , имаш од тоа. Нашите 5 минути дојдоа , 3 години по ред , а вашите . . . Сиена , Џенова , Клуж , Палермо , 2 години по ред позади Интер . . . ти како фан на Рома дојде до тоа ниво да уживаш во успесите во Купот на Италија , натпреварување релевантно само за тимови како Каљари , моите омилени , Фросиноне , и останатите нисколигаши . :toe:



хахаха , закон , на Desktop ke ja ставам . Бог да чува
Ne gledam nikakvi fakti go izbegnuvas moeto prasanje cesto toa go pravis toa e losa rabota ili pa ako mi odgovoris zekogas dobivam odgovor sto ne e povrzan so prasanjeto(obicno se prefrlas na obrazovanie)
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.614
Поени од реакции
43.457
Ne gledam nikakvi fakti go izbegnuvas moeto prasanje cesto toa go pravis toa e losa rabota ili pa ako mi odgovoris zekogas dobivam odgovor sto ne e povrzan so prasanjeto(obicno se prefrlas na obrazovanie)
Јас сум се изјаснил 100 пати на форумов за тој период на форумов ( така и го отворив моето постирање на форумов ) , али кажи ми каква корист има Рома од сето тоа а и ти како нивни фан, Сакаш 100 пати да се повтарам за нешто што поминало ? Две години по ред интерашите го прославуваат Скудетото , тој '' црн '' период одамна е заборавен .

п.с. Тебе што ти е побитно , темниот период на Интер , или Рома . . . :toe:
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.874
Поени од реакции
8.727
Јас сум се изјаснил 100 пати на форумов за тој период на форумов ( така и го отворив моето постирање на форумов ) , али кажи ми каква корист има Рома од сето тоа а и ти како нивни фан, Сакаш 100 пати да се повтарам за нешто што поминало ? Две години по ред интерашите го прославуваат Скудетото , тој '' црн '' период одамна е заборавен .

п.с. Тебе што ти е побитно , темниот период на Интер , или Рома . . . :toe:
Pa tebe sto te zanima so prave roma so si ulaval na Fan Club: Roma
imas italijansko prvenstvo tamu so sakas pisuvaj:nenene:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.614
Поени од реакции
43.457
Pa tebe sto te zanima so prave roma so si ulaval na Fan Club: Roma
imas italijansko prvenstvo tamu so sakas pisuvaj:nenene:
Правилата на форумов дозволуваат дискусии по фан клубовите , провокации не .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom