Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Никат не сум кажал нешто за една утакмица, оваа сезона е катастрофа. Цела одбрана е катастрофа, ама он се издвојува.
За жал у право си за Марсело, веза нема од одбрана, па кога ќе го додадеш и полуживиот Салгадо од спротива и не е така чудно што ни закачија 4 :toe:
Сеа гледам зошто Шустер го преферира Хајнце, Марсело ги нема основите на бранењето, добар е во напад ама негова примарна задача е да се брани од противничките напади, а тој тоа не го прави многу добро.

Токму тоа го спомнав пред недела дена, дека Марсело требаше да се проба како крило додека бевме мањак со крила...Одбрана многу слабо, ама за напад е ѕвер, има и брзина и дриблинг. Во секој случај, после ебење нема каење...ќе остане да се надеваме дека наредната наредната и наредната можеби ќе биде подобро!
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Туку друго да ве прашам, шо направи Робен за вториот жолт?
Баш кога требаше да ја видам повторената снимка ми закочи стримот... има ли основа за апел и поништување на црвениот?
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Вториот жут беше заради приговор...невидена работа втор жут за приговор!!!
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Туку друго да ве прашам, шо направи Робен за вториот жолт?
Баш кога требаше да ја видам повторената снимка ми закочи стримот... има ли основа за апел и поништување на црвениот?
Сосема заслужен втор жолт, не беше за приговор. Опасна игра, високо дигната нога. Е сеа пред тоа што имаше пенал врз Игуаин од Палоп, е друго.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Сосема заслужен втор жолт, не беше за приговор. Опасна игра, високо дигната нога. Е сеа пред тоа што имаше пенал врз Игуаин од Палоп, е друго.
Не не брат, не беше заради високо дигнатата нога! Не беше ништо опасно, не беше залетан многу Робен за да делува опасно, обичен фаул али заради приговорт беше. Остро реагираше Робен, али според мене и не требаше да се изглупира судијата...
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Ме збунивте :)

Како и да е, нека поднесат нашите апел па шо сака нека биде, за проба пари не зимат :)
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Мене ми се чини дека предтоа го извади жолтиот картон. Ќе има објаснување деновиве, како и да е, глупаво од Робен. Ќе победевме.

http://www.d1g.com/video/show/?id=2486721
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.247
Поени од реакции
57
Доброо изиграаа и двете екипи но тука пишам кој гледал на СИТЕЛ 3, коментаторот беше аууу :pos::pos::pos:
Вика:
'' аииии Гаго мајгери во стилот на Брус Лиии ''
'' е ова е директен црвен картон па шо? ''

:pos::pos: закон беше :pos:
Игорче е закон хехехе, Кануте шутира кон голот на Реал, и Игорче "Ова е одличен натпревар, со многу шанси, е ова веќе не го бројам, кај може тоа да го броиш, има постигнато 6 гола, а замислете колку шанси има"

"Не ми е јасна одлуката на Шустер, го вади одбрамбениот Марсело за да го внесе одбрамбениот играч Буено" - Од кога Буено е одбрамбен играч.

abe na clasico nikogas ne se znae. nema forma i tabela
sigurno i real ce dade maksimum ama ipak sum optimist
aj ce vidime do sabota pozdravv GRACIAS SEVILLA
Иако нема форма и табела, сепак овде се повредите, а најново и жолтите картони, нешто кое им дава предност на Барселона, а да не зборувам и за катастрофалната игра на одбрамбената линија, уствари ние имаме ли одбрана?

Сосема заслужен втор жолт, не беше за приговор. Опасна игра, високо дигната нога. Е сеа пред тоа што имаше пенал врз Игуаин од Палоп, е друго.
Судијата беше катастрофа, можеби имаше прекршок од Робен, но не доволен за втор жолт картон. Вечерва судијата остана слеп на неколку прекршоци посебно над Игуаин во шеснаесетникот на Севиља.

Ајде се надевам на попаметна и поразумна игра во Ел-Класико, а среќата сама ќе одлучи на кој тим ќе се наметне.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Не не откога се стрча накај него, добро се виде на ТВ тогаш извади картон, зошто ова не е за жут фаулов, обичен фаул и невнимание.
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.932
Мене ми се чини дека предтоа го извади жолтиот картон. Ќе има објаснување деновиве, како и да е, глупаво од Робен. Ќе победевме.

http://www.d1g.com/video/show/?id=2486721
Ептен глупаво а можевме да победиме:tapp:

Kaква е таа утакмица на Реал против Светскиот тим утре на Бернабе:raz:
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.867
Поени од реакции
1.249
Значи единствен спас за реал оваа сезона според мене е Хунтелар и враќањето од повредите...да не избега барса поише од 10бода до 1 јануари и после да се надеваме на многу подобра игра.Исто според мене и шустер згреши шо не го стави савиола според мене.Порано бев огромен фан на Реал мадрид и памтам како го исфрлија Луксембурго кој смени 4 бразилски клуба за 4 сезона и освои 3 титула вкупно.Дојде во реал како менаџер 20 утакмици без изгубен натпревар и после 3-4 по ред изгубени и одма го исфрлија...
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.932
Значи единствен спас за реал оваа сезона според мене е Хунтелар и враќањето од повредите...да не избега барса поише од 10бода до 1 јануари и после да се надеваме на многу подобра игра.Исто според мене и шустер згреши шо не го стави савиола според мене.Порано бев огромен фан на Реал мадрид и памтам како го исфрлија Луксембурго кој смени 4 бразилски клуба за 4 сезона и освои 3 титула вкупно.Дојде во реал како менаџер 20 утакмици без изгубен натпревар и после 3-4 по ред изгубени и одма го исфрлија...
Како што стои работата ова му е последна сезона и на Шустер:jaj:
Со такви играчи да неможеш да сврзеш две победи по ред и да примаш голови секоја утакмица е недозволиво...секој просечен тренер со овој состав би остварил солидни резултати:tapp:
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Значи единствен спас за реал оваа сезона според мене е Хунтелар и враќањето од повредите...да не избега барса поише од 10бода до 1 јануари и после да се надеваме на многу подобра игра.Исто според мене и шустер згреши шо не го стави савиола според мене.Порано бев огромен фан на Реал мадрид и памтам како го исфрлија Луксембурго кој смени 4 бразилски клуба за 4 сезона и освои 3 титула вкупно.Дојде во реал како менаџер 20 утакмици без изгубен натпревар и после 3-4 по ред изгубени и одма го исфрлија...

Ех времето на Флорентино Перез, се надевам дека што побрзо ќе се заборави...
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
Барем робен да не добиеше црвен картон подруго ке беше...а сега... колку се радував оти робен ке игра против барса :tapp: НЕМА КРАЈ НА МАКИТЕ
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom