Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
31 август 2008
Мислења
1.853
Поени од реакции
815
Едноставно може да се реши, ќе понуди Калдерон повеќе од тоа што тражат и завршена работа :) Парите си го прават своето...
И што ќе добиете со тоа? Уште еден преплатен талент кои ќе пукне под притисокот да ги оправда големите пари дадени за него.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
И што ќе добиете со тоа? Уште еден преплатен талент кои ќе пукне под притисокот да ги оправда големите пари дадени за него.

Па истиот случај беше со Гаго, Марсело и Игуаин кои беа донесени во зима, и се очекуваше многу од нив. Не играа многу, ама ете гледај сега сите тројца се стандардни.
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
star_dust
Страв да не ти е ако го земеме ? :)
Ја мислам Аршавин и Диего Коста ќе бидат.
 
Член од
31 август 2008
Мислења
1.853
Поени од реакции
815
star_dust
Страв да не ти е ако го земеме ? :)
Ја мислам Аршавин и Диего Коста ќе бидат.
Искрено, повеќе би сакал да го земете него одколку Зарате.

Моментално вас ви треба фудбалер кој ќе дојде и ќе почне да дава голови а не како што кажа bobi4e погоре нов Гаго, Игуаин или Марсело како што би бил Кеирсон. На тројцата им требаше две години да се адаптираат на игра во Шпанија и реално гледано не се развија како што Калдерон очекуваше.

Тројцата имаа потенцијал да станат најдобрите фудбалери во светот на своите позиции но ниту еден не е тоа денес.

Гаго ако се сеќавате беше сметан за поголем талент од Машерано, а сега споредбата меѓу нив е смешна.

Исто така и Марсело беше најавуван како новиот Роберто Карлос ама не испадна баш така детето.

Игуаин почна да дава голови сега и најверојатно е најисплатливата инвестиција од нив тројца иако развојот му стагнираше последните две години бидејќи играше малку а кога играше тоа беше надвор од позиција.

Според мене најдобра зделка ќе биде да го земете Зарате. Аршавин, Тевез, Креспо, Шевченко не се имиња што ме плашат како навивач на Барселона.
Највеќе затоа што Аршавин никогаш не бил многу ефикасен (во смисла на давање голови), а другите тројца толку малку настапуваа оваа сезона што е скоро сигурно дека нема да сменат многу.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Искрено, повеќе би сакал да го земете него одколку Зарате.

Моментално вас ви треба фудбалер кој ќе дојде и ќе почне да дава голови а не како што кажа bobi4e погоре нов Гаго, Игуаин или Марсело како што би бил Кеирсон. На тројцата им требаше две години да се адаптираат на игра во Шпанија и реално гледано не се развија како што Калдерон очекуваше.

Тројцата имаа потенцијал да станат најдобрите фудбалери во светот на своите позиции но ниту еден не е тоа денес.

Гаго ако се сеќавате беше сметан за поголем талент од Машерано, а сега споредбата меѓу нив е смешна.

Исто така и Марсело беше најавуван како новиот Роберто Карлос ама не испадна баш така детето.

Игуаин почна да дава голови сега и најверојатно е најисплатливата инвестиција од нив тројца иако развојот му стагнираше последните две години бидејќи играше малку а кога играше тоа беше надвор од позиција.

Според мене најдобра зделка ќе биде да го земете Зарате. Аршавин, Тевез, Креспо, Шевченко не се имиња што ме плашат како навивач на Барселона.
Највеќе затоа што Аршавин никогаш не бил многу ефикасен (во смисла на давање голови), а другите тројца толку малку настапуваа оваа сезона што е скоро сигурно дека нема да сменат многу.

Ако не гледаш утакмици на Реал, подобро не збори...Марсело во моментов е еден од најдобрите леви бекови, кога добива шанса игра прекрасно. Гаго е цар на средина, трча по 10 км на утакмица, процентот на точно додадени топки му е над 90 а исто така и одземени. Така да за нив двајца не смее у никој случај да се каже тоа што го кажа ти...
 
Член од
31 август 2008
Мислења
1.853
Поени од реакции
815
Ако не гледаш утакмици на Реал, подобро не збори... Ги гледам сите утакмици на Реал и на Барса секој викенд во сите натпреварувања.

Марсело во моментов е еден од најдобрите леви бекови :nesvest:, кога добива шанса игра прекрасно. Одлична реченица во која сам се негираш. Ако е еден од најдобрите леви бекови во светот зошто не е постојано првотимец кога имате толку прблеми во одбраната? Има настапено во 8 од 12 утакмици во Ла Лига од кој во 2 како замена и само 2 од 5 утакмици во ЛШ.

Гаго е цар на средина, трча по 10 км на утакмица, процентот на точно додадени топки му е над 90 а исто така и одземени.
10 км? Цар? Сериозен си? Или само го величиш? Чави нема 90% точни додавање не па Гаго. Статистиката на Чави е 92% точни кратки подавања и околу 60% точни долги подавања што е некаде околу 75 проценти точни подавања или можеби Гаго е подобар од најдобриот фудбалер во Европа?
И сега за најинтересниот дел од твојата реченица. Може да ми објасниш како се пресметува процент на одземени топки? И ако има таков статистички податок и навистина одземал 90% од топките како успеавте да примите 17 гола во 12 утакмици?


Така да за нив двајца не смее у никој случај да се каже тоа што го кажа ти...
Додека не знаеше дека сум фан на Барселона имаше некаква сериозност во твоите постови, а сега само ги величаш „твоите“.
Јас моите тврдења ги поткрепувам со факти и аргумент и не постирам тука за да провоцирам туку за да слушнам што мислат фановите на Мадрид за кризата во тимот.
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.932
Ако не гледаш утакмици на Реал, подобро не збори...Марсело во моментов е еден од најдобрите леви бекови, кога добива шанса игра прекрасно. Гаго е цар на средина, трча по 10 км на утакмица, процентот на точно додадени топки му е над 90 а исто така и одземени. Така да за нив двајца не смее у никој случај да се каже тоа што го кажа ти...
Тотали агри со тебе брат:helou:

Додека не знаеше дека сум фан на Барселона имаше некаква сериозност во твоите постови, а сега само ги величаш „твоите“.
Јас моите тврдења ги поткрепувам со факти и аргумент и не постирам тука за да провоцирам туку за да слушнам што мислат фановите на Мадрид за кризата во тимот.

Не биди парти брејкер :kesa:
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
Не сакам да дојде аршавин не знам зашо :nesum: не го сакам во реал
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
не сум знаел дека синот на Зидан игра у Реал,се вика Енцо Зидан,има 13 години еве ви клипче
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.932
не сум знаел дека синот на Зидан игра у Реал,се вика Енцо Зидан,има 13 години еве ви клипче


Да да одамна игра во Реал.....супер талент ист Сениор Зизу:vozbud::vozbud::vozbud:
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Ако не гледаш утакмици на Реал, подобро не збори... Ги гледам сите утакмици на Реал и на Барса секој викенд во сите натпреварувања.

Марсело во моментов е еден од најдобрите леви бекови :nesvest:, кога добива шанса игра прекрасно.
1. Одлична реченица во која сам се негираш. Ако е еден од најдобрите леви бекови во светот зошто не е постојано првотимец кога имате толку прблеми во одбраната? Има настапено во 8 од 12 утакмици во Ла Лига од кој во 2 како замена и само 2 од 5 утакмици во ЛШ.

Гаго е цар на средина, трча по 10 км на утакмица, процентот на точно додадени топки му е над 90 а исто така и одземени.
2. 10 км? Цар? Сериозен си? Или само го величиш? Чави нема 90% точни додавање не па Гаго. Статистиката на Чави е 92% точни кратки подавања и околу 60% точни долги подавања што е некаде околу 75 проценти точни подавања или можеби Гаго е подобар од најдобриот фудбалер во Европа?
И сега за најинтересниот дел од твојата реченица. Може да ми објасниш како се пресметува процент на одземени топки? И ако има таков статистички податок и навистина одземал 90% од топките како успеавте да примите 17 гола во 12 утакмици?


Така да за нив двајца не смее у никој случај да се каже тоа што го кажа ти...

1. Омг! Марсело не игра стандардно затоа што Шустер го форсира Хајнце, и незнам што му е филмот со него. Но кога игра, игра супер и искрено да ти кажем покажува многу повеќе од вашиот “незаменлив“ Абидал, кој многу ви фалеше против Гетафе и поради него и Меси не тепавте.
2. Каков буквалиста си, тоа неможе да се опише. Бтв, си забраел запирка да стаеш во некои реченици...(ОМГ)! Ако сум рекол дека процентот на точно додадени топки му е над 90%, незначи дека на секоја утакмица му е над 90! Второ, реков исто така и одземени топки, незначи дека процент на одземени топки е тоа (тежок буквалиста си пак ќе кажам, или пак така ти одговара)! И што има врска тоа што Реал има 17 гола примено со играта на Гаго, објасни ми те молим! Ах знаем, Гаго треба и да брани, и да трча по цел терен, и ако примиме гол тој е крив. Ок забраев, моја грешка...
3. Не ни знаев дека си за Барса, зошто очигледно ни самиот ти незнаеш за кого си. За сите пишуваш, просто човек да се збуни. Али ај, тоа е твое мислење, не се замарам.
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
де бе на зизу синму одамна игра во реал енцо порано го даваа на тв добар е малиот
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.932
Ramón Calderón said there would be two signings over winter. How does that make you feel?
I don't know who they will be because you don't open Christmas presents early.:vozbud::vozbud::zver:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom