Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.857
Поени од реакции
1.232
Честито победа...се глеаме у осмина финале:)
 

CaMeC

Рамос - 4
Член од
18 јуни 2007
Мислења
2.266
Поени од реакции
10

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.005
Поени од реакции
393
Чамец честита победа и од мене!!:):):)
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
честитки :helou:
2ра утакмица по ред ббез да примиме гол :vozbud:
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Патем, Раул го израмни рекордот на Инзаги, со 64 голови во Европа :)
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Беше рекордер во лига на шампиони, сега е во сите европски натпреварувања.
 
Член од
23 октомври 2007
Мислења
1.034
Поени од реакции
1.022
Како и да е , има напредок во играта.Сега , можеби и Бате не беа екипа со која може да се види дали некои работи се подобрени или не.Но , нели и Реал Унион не беше , па сепак.
Како и да е , треба да се пофали конечно поцврстата игра во одбраната.И како што некој погоре кажа , Рамос дефинитивно МОМЕНТАЛНО пружа 200% повеќе на позиција CD , одколку како офанзивен бек.
Цела екипа беа до некој степен добри.
Морам да го иддвојам Гаго , кој иако не ми е нешто најомилен играч , истрача 90 минути , како да се 10.Нон стоп.Секоја чест и за борбеноста, бидејќи на таа позиција треба вистински fighter од стилот на Диара, но и Гаго вчера докажа дека може да одговори на предизвикот.
Дренте , е нешто како "неисбрусен" дијамант.Се гледа дека дечкото има голем потенцијал , ама му фали уште за да биде она правото.
Раул , секоја му чест.Гол убав си даде.Уште една пречка погоди и одлична топка на Снајдер му даде (само што овој не се снајде најдобро).Што беше до него максимално си го одработи.
Најслаба алка според мене мене беше Савиола.Дечкото не е за во Реал.Всушност , незнам кој би го земал ако продолжи да игра вака мизерно.Неочекувано доби(добива) многу шанси , ама запрепастува колку само тоа не е во можност да ја оправда довербата.
Дури и лани , поради неговите зицери , Реал испадна од Мајорка во Кралскиот Куп.Барса не беа глупи кога го оставија без договор.Како млад беше огромен талент , ама нешто се случи и дечкото ептен стагнираше.
Колку и да звучи лудо и рискантно , мислам дека ако Хигуаин не се опорави наскоро , можеби оној Буено треба да добие шанса од самиот почеток.Колку и да е неискусен во моментов.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Како и да е , има напредок во играта.Сега , можеби и Бате не беа екипа со која може да се види дали некои работи се подобрени или не.Но , нели и Реал Унион не беше , па сепак.
Како и да е , треба да се пофали конечно поцврстата игра во одбраната.И како што некој погоре кажа , Рамос дефинитивно МОМЕНТАЛНО пружа 200% повеќе на позиција CD , одколку како офанзивен бек.
Цела екипа беа до некој степен добри.
Морам да го иддвојам Гаго , кој иако не ми е нешто најомилен играч , истрача 90 минути , како да се 10.Нон стоп.Секоја чест и за борбеноста, бидејќи на таа позиција треба вистински fighter од стилот на Диара, но и Гаго вчера докажа дека може да одговори на предизвикот.
Дренте , е нешто како "неисбрусен" дијамант.Се гледа дека дечкото има голем потенцијал , ама му фали уште за да биде она правото.
Раул , секоја му чест.Гол убав си даде.Уште една пречка погоди и одлична топка на Снајдер му даде (само што овој не се снајде најдобро).Што беше до него максимално си го одработи.
Најслаба алка според мене мене беше Савиола.Дечкото не е за во Реал.Всушност , незнам кој би го земал ако продолжи да игра вака мизерно.Неочекувано доби(добива) многу шанси , ама запрепастува колку само тоа не е во можност да ја оправда довербата.
Дури и лани , поради неговите зицери , Реал испадна од Мајорка во Кралскиот Куп.Барса не беа глупи кога го оставија без договор.Како млад беше огромен талент , ама нешто се случи и дечкото ептен стагнираше.
Колку и да звучи лудо и рискантно , мислам дека ако Хигуаин не се опорави наскоро , можеби оној Буено треба да добие шанса од самиот почеток.Колку и да е неискусен во моментов.

Според мене Гаго отсекогаш давал максимум, и баш поради неговата борбеност ми се свиѓа како игра. Првата година трчаше, ама топките што ги даваше беа ужасни, а сега ако погледнеш статистика процентот за точни додадени топки секогаш му е над 90. Дренте е добар играч, има брзина, само нема старт. Кога оди во дриблинг, додека убрза му ја одземаат топката, а кога има чиста позиција ги јаде противниците. Сите се за пофалба добро изиграа вчера, освен повторно ќе кажем Хајнце кој заради негова грешка ќе примевме гол. Тој незнае да ја додаде обично, пробува со ножички пред гол да ја избаци...и нормално ја промаши, СЛЕПЕЦ! Само Марсело да влезе на местото на Хајнце ќе биде супер, ама Шустер си тера по свое и...И конечно 2 натпревари без примен гол, ова рекорди обараме :):):) Робен сепак што побрзо да се врати зошто и тоа како ни фали.
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Добро, мислам дека е малку нефер од наша страна да очекуваме големи нешта од Савиола, игра само по потреба, за прва постава да не ни зборуваме, треба малку константност во играњето да има па да видиме дали има нешто во него, Савиола не е таков “џокер“ тип на играч, како еден Солскер на пример, да влезе и да даде гол.
И ја неам којзнае каква надеж во него ама знам дека за да почне да игра на ниво (ако веќе воопшто може) му требаат повеќе минути, е сеа колку ќе биде Шустер расположен да му дава, ќе видиме, мада мислам дека ова е последната сезона на Савиола во Реал, ова негово играње е принудно, не ми изгледа дека Бернардо има многу верба во него.
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.932
Секоја чест на одбраната со исклучок на Јајце....дечкото ке ме полуди...ух ух :uvo:
тој не е здрав бе..Шустер мора место Јајце да го пушта Марсело. Дечкото игра со срце и секогаш дава 100%:helou:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom