Промашени трансфери

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.236
Поени од реакции
2.028
креспо промашени трансфери? од кога гледаш фудбал,од пред две години? знаеш што играч беше креспо во интер пред да отиде во челзи?
crespo najdobrata forma ja imase vo milan,taa godina(mislam 2005) koga izgubija od liverpool vo finaleto na liga na sampioni...ama cela sezona ja izigra neverojatno i vo serie a i liga na sampioni,so sevcenko bea mn dobar tandem...
balack vo celzi e propadnat transfer,koga bese balack vo bayern bese strav i trepet za sekoj protivnik, vo celzi igra premnogu defanzivno i ne mu odi bas...
anderson vo man udt,po glup igrac od anderson nemam videno......
i berbatov vo man utd!!
 

GrouchoMarx

Мочко
Член од
26 јануари 2008
Мислења
2.907
Поени од реакции
469
crespo najdobrata forma ja imase vo milan,taa godina(mislam 2005) koga izgubija od liverpool vo finaleto na liga na sampioni...ama cela sezona ja izigra neverojatno i vo serie a i liga na sampioni,so sevcenko bea mn dobar tandem...
balack vo celzi e propadnat transfer,koga bese balack vo bayern bese strav i trepet za sekoj protivnik, vo celzi igra premnogu defanzivno i ne mu odi bas...
anderson vo man udt,po glup igrac od anderson nemam videno......
i berbatov vo man utd!!
Очигледно ништо не пратиш ти. Фергусон не купува туку-така играчи. Андерсон го платија 18 милиони на само 19 години. Креспо и мене ми беше омилен додека не си отиде у Челзи. Балак,океј до негде е промашен исто како и Бербатов.
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.236
Поени од реакции
2.028
Очигледно ништо не пратиш ти. Фергусон не купува туку-така играчи. Андерсон го платија 18 милиони на само 19 години. Креспо и мене ми беше омилен додека не си отиде у Челзи. Балак,океј до негде е промашен исто како и Бербатов.
абе и за шевченко дадоа еден куп пари па ништо не покажа,исто како и андерсон...ништо не покажа,кога игра како мува без глава е!!!
 
F

fantomX

Гостин
Како бе Балак промашен, подобар free-трансфер нема во поскоро време (ако не го рачунаме Пандев, кој добро тргна, ама се уште е само на почеток).
Балак тоа што се бара од него максимално го исполнува, за разлика од еден Оби Микел на пример, кога сме кај Челзи.

Што да речиме за сакатиот „од мајка“ Харгвивс?
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.410
Поени од реакции
6.031
Диего во Јувентус...не дека е ептен промашен ама според цената која ја плати Јуве ептен разочара...поточно кога и да гледам утакмица на јувентус скоро никогаш не покажал нешто посебно...
 
M

Mario Gómez

Гостин
Диего во Јувентус...не дека е ептен промашен ама според цената која ја плати Јуве ептен разочара...поточно кога и да гледам утакмица на јувентус скоро никогаш не покажал нешто посебно...
Нема со кого да игра, кога е Делпиеро играат добро заедно, а кога игра со некој батал играчи ништо не покажуваа, не е Бог тој сам да игра.
 
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.296
Поени од реакции
26
Berbatov vo United
Keane vo Liverpool
Giovani Dos Santos vo Totenham
Bentley vo Totenham
Santa Cruz vo City
Shevcenko vo Chelsea
Anelka vo Madrid
Bosko Balaban vo Aston Villa
Eric Djemba Djemba - Man. Utd
Morientes vo Liverpool
Andrea Dossena vo Liverpool
 

Kajgana Shop

На врв Bottom