Фан Клуб: Баерн Минхен

.

  • .

    Гласови: 7 87,5%
  • .

    Гласови: 1 12,5%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 септември 2008
Мислења
313
Поени од реакции
7
Дечки шо бидна со Тони Крос младо дете едно полушпиц не го глеам сезонава да игра за разлика од лани?
 
Н

'Никола'

Гостин
Дечки шо бидна со Тони Крос младо дете едно полушпиц не го глеам сезонава да игра за разлика од лани?
Тони Кроос е на двегодишна позајмица во Леверкузен. Еден од најдобрите потези што го направиле. Се издигна на 5 повисоки нивоа, им ја држеше играта цела сезона, скоро да нема натпревар кај што нема постигнато гол. И најважното, се враќа нареднава сезона, добива место во првиот тим, и ќе биде еден од главните двигатели на играта во наредните сезони што претстојат. вГаал изјави дека има големи планови за него.
(се чуствувам како портпарол на Баерн моментално):pos:
 
Член од
23 септември 2008
Мислења
313
Поени од реакции
7
Тони Кроос е на двегодишна позајмица во Леверкузен. Еден од најдобрите потези што го направиле. Се издигна на 5 повисоки нивоа, им ја држеше играта цела сезона, скоро да нема натпревар кај што нема постигнато гол. И најважното, се враќа нареднава сезона, добива место во првиот тим, и ќе биде еден од главните двигатели на играта во наредните сезони што претстојат. вГаал изјави дека има големи планови за него.
(се чуствувам како портпарол на Баерн моментално):pos:
Епа ондак браво. Колку што го имам гледано во него има талент, потенцијал да прерасне во голем играч.
 
Н

'Никола'

Гостин
Епа ондак браво. Колку што го имам гледано во него има талент, потенцијал да прерасне во голем играч.
Веќе е голем играч. Само искуство треба, сепак 20 години има. Сите му предвидуваат блескава иднина во Баерн и во Германската репрезентација.
 
P

PoisonLady

Гостин
Тони Кроос е на двегодишна позајмица во Леверкузен. Еден од најдобрите потези што го направиле. Се издигна на 5 повисоки нивоа, им ја држеше играта цела сезона, скоро да нема натпревар кај што нема постигнато гол. И најважното, се враќа нареднава сезона, добива место во првиот тим, и ќе биде еден од главните двигатели на играта во наредните сезони што претстојат. вГаал изјави дека има големи планови за него.
(се чуствувам како портпарол на Баерн моментално):pos:
Ми ја крадеш работата:pos2:
 
M

Mario Gómez

Гостин
Лееј, сеа гледав хајлајтс од бундеслига, како им го намести Крос головите на напаѓачите од Леверкузен, тоа чудо нешто е. Се приближуе кон составот во Јужна Африка, а и недостатокот на плејмејкр во елфот може да биде клучно да стартува на светското.:)

Инаку ќе биде тешко за Бујтен и Мичо, се надевам барем едниот дека ќе стартува, не верувам дека Тимо може да игра штопер, едноставно не се усогласени доволно со Бадштубер. Ќе биде жустро во вторник навечер.

Очекувам денешни вести за дефанзивците наши. :)
 
I

InF3cTeD

Гостин
Добро е што и двајцата ќе патуваат заедно со екипата,шо значи дека има шанси да настапат и двајцата и да испаднеме со најсилниот состав во кој ќе недостига Рибери поради црвениот

Бут
Лам---------Михо----------Бујтен---------Контенто
Бомел-----------Швајни
Робен/Алтинтоп-------------------------------Милер/Робен/Алтинтоп
Гомеж---------------Олич

Вака некако би сакал да изгледа составот утре,и се мислам дека на местото на Рибери ќе ги изротира така некако....сепак останува да видиме до утре кога ќе испаднат официјалните состави,оти знаеме Вангаловски може чуда да направи со составот.
 
P

PoisonLady

Гостин
Абе едниот од нив (или Демикелис или ван Бајтен) 95% ќе игра утре а можно е и двајцата.Е сега има еден податок што лично мене ме нервира а тоа е фактот што сезонава Лион на домашен терен се непоразени,односно кога играат на Жерлан се една екипа (супер екипа),а кога играат во гости се сосема друга.
Добрата работа е што можеби Крис нема да им игра така да...
 
I

InF3cTeD

Гостин
Абе едниот од нив (или Демикелис или ван Бајтен) 95% ќе игра утре а можно е и двајцата.Е сега има еден податок што лично мене ме нервира а тоа е фактот што сезонава Лион на домашен терен се непоразени,односно кога играат на Жерлан се една екипа (супер екипа),а кога играат во гости се сосема друга.
Добрата работа е што можеби Крис нема да им игра така да...
За се има прв пат :smir: да не ме сватат другите погрешно,не дека типувам сигурна победа на Баерн,туку така оди поговорката.....или како и да е
 
Член од
10 јули 2009
Мислења
1.543
Поени од реакции
197
Eden od Demikelis,vBojten nema da bide starter (moe mislenje) zatoa sto go imame centralno Badi koj moze isto taka uboo da izigra sto znaci Kontento ce igra bek:smir:
Vo sreden red se nadevam deka ce igramo:
(1).......vBomel......Shfajni........ (2)...vBomel........Shfajni..
...Roben.................Miler\Altintp..... ...Roben.....Miler......Altintop..
........Gomez...........Olic ......Olic
Mislam deka (1) e podobar izbor zatoa sto nema so da branime tamu ce ideme za da postigneme gol a toa moze mnogu ubo da iskoristi Gomez,Olic
Nivnata odbrana ce bide mnogu slaba (centralnite defanzifci) mozno e da zemaat od mladincite 18godisni ako e vistina togas nie treba toa da go iskoristime
 

StefanJT26

Captain , Leader , Legend
Член од
11 јануари 2010
Мислења
610
Поени од реакции
7
Рибери колку го казнија?
 
I

InF3cTeD

Гостин
Рибери колку го казнија?
ќе се знае после утакмицата со Лион т.е. реваншот со Лион утре,дали ќе остане само на една или ќе биде казнет 2 утакмици,сигурно е дека утре нема да игра.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom