Фан Клуб: Баерн Минхен

.

  • .

    Гласови: 7 87,5%
  • .

    Гласови: 1 12,5%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Зимава тешко дека нешто значајно ќе се смени -а и не гледам потребада се внесува немир во тимот. Веројатно ќе се обидеме да продолжиме договорот со Рибс. Тоа ќе одземе многу време и енергија и гарант ќе има театар со новинарите околу. Се надевам ќе е благодарен за тоа што сите во клубот (особено Хенес) беа покрај него кога му требаа додека беше повреден.

pa nema ni potreba da se slucuva nisto poznacajno.potrebno e samo da se pojaca defanzivnata linija,i da se oslobodime od igracite za koi epten nema mesto vo ekipata.sosa i toni si odat sigurno,breno ke odi na pozajmica,i evetnualno altintop ako si otide.

od druga strana nas ni treba eden centralen defanzivec i eden bek,i toa bi bilo idealno da se donese vo timot.vo takov slucaj sansite realno za dobra prolet vo evropa se mnogu golemi.ako zimava ja sanirame taa dupka vo odbranat,togas mislam deka realno moze da se nadevame na mnogu povekje od toa sto sme naviknati vo ligata na sampionite,imajki ja vo predvid formata i uigranosta na ekipata!
 
I

InF3cTeD

Гостин
pa nema ni potreba da se slucuva nisto poznacajno.potrebno e samo da se pojaca defanzivnata linija,i da se oslobodime od igracite za koi epten nema mesto vo ekipata.sosa i toni si odat sigurno,breno ke odi na pozajmica,i evetnualno altintop ako si otide.

od druga strana nas ni treba eden centralen defanzivec i eden bek,i toa bi bilo idealno da se donese vo timot.vo takov slucaj sansite realno za dobra prolet vo evropa se mnogu golemi.ako zimava ja sanirame taa dupka vo odbranat,togas mislam deka realno moze da se nadevame na mnogu povekje od toa sto sme naviknati vo ligata na sampionite,imajki ja vo predvid formata i uigranosta na ekipata!
мислам дека читав некаде дека Алтинтоп ќе се враќа во Турција некаде..не сум сигурен ама мислам дека видов такво нешто
 
Член од
10 јули 2009
Мислења
1.543
Поени од реакции
197
Altintop ako zamine vo Turcia 100% odi vo Galatasaray so spekulira po Turskive stranici.Kako so znam ja toj vo Galata porasnal
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Само јас ли сум на мислење дека не е добра идеја да се продаде Хамит? Се сеќавате каква сезона му беше првата кај нас со Хицфелд?

Од тогаш навака се со повреди се влече ама според мене толку сестран и борбен играч не се продава (освен ако сам не запне нормално). На клупа со Алтинтоп имаме резерва за десен бек, дефанзивна и десно крило.

За продавање се Лел, Герлиц, Соса (сега е на позајмица мислам) и Тони (тој веќе спакуван е)...
 
M

Mario Gómez

Гостин
I

InF3cTeD

Гостин
Само јас ли сум на мислење дека не е добра идеја да се продаде Хамит? Се сеќавате каква сезона му беше првата кај нас со Хицфелд?

Од тогаш навака се со повреди се влече ама според мене толку сестран и борбен играч не се продава (освен ако сам не запне нормално). На клупа со Алтинтоп имаме резерва за десен бек, дефанзивна и десно крило.

За продавање се Лел, Герлиц, Соса (сега е на позајмица мислам) и Тони (тој веќе спакуван е)...
не си само ти....уште на почетокот на сезоната кога не одеше ја јадев гомна тука дека треба да се смени и да му се даде шанса на Алтинтоп (тогаш на местото на Прањич),кој поседува одлична техника,борбеност и добар удар...ама ете веројатно не се вклопуваше во тактиките на Ван Гал и не доби шанса...
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Само јас ли сум на мислење дека не е добра идеја да се продаде Хамит? Се сеќавате каква сезона му беше првата кај нас со Хицфелд?

Од тогаш навака се со повреди се влече ама според мене толку сестран и борбен играч не се продава (освен ако сам не запне нормално). На клупа со Алтинтоп имаме резерва за десен бек, дефанзивна и десно крило.

За продавање се Лел, Герлиц, Соса (сега е на позајмица мислам) и Тони (тој веќе спакуван е)...
Zavisi vo kakva forma e??? Nie toa ne go znaeme posto ne vlegol vo igra odamna.Valjda Van Gaal znae sto pravi stom ne go pusta vo igra,ali ipak ne sum ni jas za da go sitneme bi bil dobar za na klupa,za sekoj slucaj posto kriticna ni e taa strana.
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Абе само што се врати тој од повреда па во „страшна“ форма не може да е во моментов ама вреди да се стрпиме околу него... Едноставно сакам упорни и флексибилни играчи. Ќе се врати тој само полека а ако ги шитнеме живе ќе се јадеме живи некој период од сезонава кога Робен ќе е повреден а Милер во слаба форма или некоја друга слична баксуз комбинација. Ако сакаме пак на старите патеки треба солидна клупа да имаме.

Инаку имаше шпекулации околу Сандерос и ако е некоја комбинација во која Брено го пуштаме а го земаме Сандерос за 1-2 милиончиња (ха-ха цена) тогаш зашто па и не. Брено не се снајде тука очигледно. Евентуално ако го сака некој за позајмица може да му се даде последна шанса ала Кроос и Вицекузен...

Според некои медиуми и Мансини бил во игра како дел од договорот со кој Тони завршува во Интер. Јас на човекот се сеќавам од Рома - солиден беше ама во Интер некако го снема... Уште една резерва би бил а со оглед на тоа што напред остануваат Гомез, Клосе, Олиќ па даури и Робен и Рибери како малку поповлечени варијанти повеќе би сакал Интер да ни исплати чисто кеш :wink:
 
M

Mario Gómez

Гостин
Интервју со Гомеж.

Инаку за Сендерос се погласно се шпекулира, само незнам како играл последно време, некој што го прател нека каже, мислам дека не стандарден во Арсенал, сепак мислам дека за 1.5 милиони вреди да се земе.:)))

Ај уште еден тим да ги расцветаме ко кокиче, ми се исполни желбата да играме со тим од калчото. Мислам дека може да им се задеси како Спортинг лани.

:pos2::pos2:
 

ilija^veles

Nick Sloter
Член од
19 февруари 2009
Мислења
1.050
Поени од реакции
41
Одеме понатаму, фиорентина нека се прости со лига на шампиони!
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Никако не смее да се потцени Фиоре, беа први во група со Ливерпул и Лион ама сепак Баерн е Баерн нема заебанции и очекувам сигурно 1/4 финале. Нормално многу зависи и од моменталната форма кога ќе се играат натпреварите ама очекувам нешто како 2:0 дома и 1:1 таму.

Инаку кој е за утре се собираме навивачи на Баерн пред Irish Pub во 15:10 да ја заокружиме сезоната со Херта. Таму има Sky па ќе може да се гледа... Очекуваме петарда :tv:
 
M

Mario Gómez

Гостин
Реакции од ждрепката. Важно и секако нема тоа да се деси, да ги потценеме. Иако сум сигурен дека не знаат овие од Фиренца што ќе им се задесит.
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
„Не е прашањето кој ќе оди понатака туку кој рекорд ќе го срушиме оваа сезона? Најбрз гол (Макаај против Реал) и најголема победа во двомеч и на гости (лани Спртинг) се веќе наши :tv:“

Шала настрана Фиоре се солидни и многу незгодни. Типично Италијанска екипа - мислам имаат најмалку посед на топката од сите 1/8 финалисти во групите а постигнаа најмногу голови. Ова е тотално спротивно од филозофијата на вГаал за држење на топката и турбо фудбал.

Значи баш судир на две дијамтрелно спротивни тактики и сваќања на фудбалот.

Се надевам дека нема да примиме гол првата ама за тоа ќе мора поконцентрирано назад (се однесува на Михо пред се:kesa:). Како и да е мора да се оди понатака!

БААААААААААААААААААААЕРН !!! :fcb:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom