Флешување, декодирање, репарирање, апдејт... се за сервис!

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
јас колку што знам до сега aj fon кинеска копија не дошла на мрежа кодирана освен самиот корисник ако не ставил код и го заборавил.

во секој случај, програми има бајаги фрии ама за интерфејс мораш да користиш бокс а воедно и за конектирање пин-фајндер или пат-фајндер.
 

anon313

O.D.Bloodz
Член од
29 декември 2008
Мислења
64
Поени од реакции
1
3др. некро пред некое време ми се иѕбриша EPROM от пробувајки да му ставам patch ови па го однесов тел да ми го флесираат али сеа немам или многу слабо има mreza 4итав на некои форуми дека бил 4ест слу4ај при флешуванје да се нема мрежа па го флесував али ништо пак слабо some help??????

BTW telefonot e sony erricson w610i
 
Член од
22 септември 2008
Мислења
185
Поени од реакции
4
Нема воопшто мрежа или по некогаш има по некогаш се губи или е слаба?

Necrophilia;863218 вентуално најлошо што би можело да биде е да ти рикнал блутут чипот кој истовремено работи и како модем и а воедно ја контролира и мрежата - ама во тој случај поголемиот дел од времето воопшто би немал мрежа.[/quote напиша:
Не ми се лути ако грешам, но како што знам БТ чипот нема врска со
ГСМ, за GSM се важни други два чипа (RF IC кој кај Нокиите најчесто е Mjoner и Renesas) + Нет Мониторот
 

anon313

O.D.Bloodz
Член од
29 декември 2008
Мислења
64
Поени од реакции
1
Нема воопшто мрежа или по некогаш има по некогаш се губи или е слаба?


Не ми се лути ако грешам, но како што знам БТ чипот нема врска со
ГСМ, за GSM се важни други два чипа (RF IC кој кај Нокиите најчесто е Mjoner и Renesas) + Нет Мониторот
zavisi nekogas ako sum na otvoreno ima mreza no koga-kako pak se gubi ali ako sum vo zatvorena prostorija ili epten slabo ili voopsto ja nema i toa zavisi vo koj del od prostorijata eve na pr ako go ostavam na masa i ima mreza malku i ako go pomrdnam 10 sm ja gubi ili mu doagja.... nz ima nekoe 4udo
:toe:

Нема воопшто мрежа или по некогаш има по некогаш се губи или е слаба?


Не ми се лути ако грешам, но како што знам БТ чипот нема врска со
ГСМ, за GSM се важни други два чипа (RF IC кој кај Нокиите најчесто е Mjoner и Renesas) + Нет Мониторот
zavisi nekogas ako sum na otvoreno ima mreza no koga-kako pak se gubi ali ako sum vo zatvorena prostorija ili epten slabo ili voopsto ja nema i toa zavisi vo koj del od prostorijata eve na pr ako go ostavam na masa i ima mreza malku i ako go pomrdnam 10 sm ja gubi ili mu doagja.... nz ima nekoe 4udo
:toe:
 

Martin_GSM

бившиот torrent
Член од
13 април 2006
Мислења
2.076
Поени од реакции
68
едно прашање. дали од што ставам флеш теми (од .swf фајловите не од .тхм) преку SeTool ми се намалува корисничката меморија или има некоја друга каде што тие фајлови се меморираат и дали може да се бришат тие фајлови
 

anon313

O.D.Bloodz
Член од
29 декември 2008
Мислења
64
Поени од реакции
1
hm jas flash temi stavam preku xs++ mnogu e ednostavno a btw mislam oti mora da stavis .thm fajl ne moze samo so .swf pozzz:cug:

uuups sorry ne te razbrav moja greska mislam oti zafakjat i tie ama mnogu se mali tka da ne se primekja mnogu pozz

99% е до конекторот за антена
hm mozam nekako sam da go sredam toa (mislam ako e do za4istuvanje ili izduvuvanje) ili mora servis
 

Martin_GSM

бившиот torrent
Член од
13 април 2006
Мислења
2.076
Поени од реакции
68
па јас мислам дека преку сетул е полесно преку ХЅ++ има многу работа вака само во мсиц ставаш зип фајл кој ги содржи тие тпа/систем(незнам како беа точно)фолдерите и на крајот флеш фајл и само стегаш на флеш ставаш телефонот (со ц прицнато) и за 5-10 секунди готов си после само тхм и готово, сепак како ти е полесно така терај. и ај да не забегуваме офтопик.


поздрав.
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
3др. некро пред некое време ми се иѕбриша EPROM от пробувајки да му ставам patch ови па го однесов тел да ми го флесираат али сеа немам или многу слабо има mreza 4итав на некои форуми дека бил 4ест слу4ај при флешуванје да се нема мрежа па го флесував али ништо пак слабо some help??????

BTW telefonot e sony erricson w610i
ne ti e dobro zastrafen.
 

anon313

O.D.Bloodz
Член од
29 декември 2008
Мислења
64
Поени од реакции
1
ok fala bas sea ke mu gi izvadam maskite i ke probama da go vklu4am pa povtorno ke ti pisam pozz

eb*te rabota sea ima mreza koga ke mu gi stavam maskite pak e slaba ???

eb*te rabota sea ima mreza koga ke mu gi stavam maskite pak e slaba ???
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
епа користи го без маска.
:pos: ти викам, до штрафовите е.
 

Night Crawler

Fear of the dark
Член од
26 јануари 2007
Мислења
187
Поени од реакции
5
Nekro dali imas baterija za samsung E730 bidejki ovaa sto ja imam fabrickata mi trae 1 den???
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
ima golemi sansi da ne ti e do baterijata, btw org. 400 denari.
 
Член од
4 јануари 2009
Мислења
2
Поени од реакции
0
Abe luge ako moze pomos probav sam da go flesuvam (flas) telefonot ama nemozam :S iam sony ericss. k750 so w800i software.:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom