Фан клуб: Работнички

Член од
21 мај 2008
Мислења
545
Поени од реакции
110
nemaat klupa....toa e problemot....ne moze 5 igraci da igraat 40 minuti....da imaat bar 2 solidni zameni ke igraat site mnogu podobro...vaka umorot si go pravi svoeto....
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.734
Поени од реакции
43.990
Такоџе и тоа, Мираковски у прво полувреме ако не се лажам ( поправете ме ако грешам ) имаше 4 лични, Симич на средина од втора 1/4 3, мада Гоцевски искина во прво, али плејмејкерската позиција слабо е покриена од клупата ...
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.668
Поени од реакции
2.880
Na pocetok sudiite se isforsiraa malce mn bez veze fauli svirea i ne utepaa kaj neame zameni uste pa licni svirat pederi da im ebam zlatevski simptizer na mzt i profesor na kiril nikolovski vo Boris toa e toa
 
Член од
4 август 2010
Мислења
154
Поени од реакции
11
абе како беше поговоркана?!?!?!?!
кој губи има право д се љути...поправете ме ако грешам :)
поз педери до следното дерби!!!! имате уште доста да се усовршувате,вака сте само обична селска дружина
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.668
Поени од реакции
2.880
ok zasluzena pobeda sami si ja izgbija rabotnicki inace ne vrgaj se glea seljaciste si i ne bevte neso posebni za ralzika od gratski park togas bvte mn mn bolje
se gledame nardno derbi
 

lamja25

Grande FIORENTINA !!!
Член од
5 декември 2007
Мислења
2.339
Поени од реакции
66
da se znae koj e koj u gradov !!

FAMILY AERODROM .. republic of aerodrom !!
 

Duduk

Korg Maniac
Член од
8 јули 2009
Мислења
953
Поени од реакции
99
Запалена бакља у сред терен.... за малце во глава не го погоди еден од играчите на МЗТ..
колку педерски звучи тоа ..... :toe:
 

Gojak YNWA

Ракот на Хелси
Член од
12 јануари 2009
Мислења
1.946
Поени од реакции
866
Добро што се дешаваше со Симич мизерија невидена беше утакмицава. Заглавија со личните вашите играчи мислам дека тоа е главна причина поради која изгубивте.
 
Член од
18 март 2010
Мислења
2
Поени од реакции
1
TAKA e DA SE ZNAE DEKA PANDURSKITE SINOVI EDINSTVENO STO MOZAT E DA POTEGNAT NOZ.
NOZEVI i STRAFCIGERI toa e VASIOT ULTRA MENTALITET!!!
Ajde sega kazete kako u dvata duela go izedovte(SLEDNIOT PAT PRATETTE GI KOLEGITE(znaete vie dobro koj se tie) OD KUMANOVO AKO SAKATE VISTINSKA AKCIJA)???CEL ZIVOT LAETE VO PRAZNO NE VE EBE NIKOJ NI POD RAZNO!!!
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.248
Поени од реакции
19.478
Мираковски беше ТАПА...
Еден куп шутеви без врска-посебно го зафркна последниот напад,наместо да ја развлече одбраната на МЗТ,тој одма во оган го стави Стефанов,а овај фрли бунар....
Симиќ катастрофа.....послаба утакмица мислам никогаш не изиграл во Работнички-едноставно ништо не му одеше од рака...освен секако шо собра некоја топка под кош,и му шлакна една добра банана на Ѓоргиевски...
За Стефанов се искоментира во погорните постови....и тој одигра далеку под своите можности....
Саздов....подобро и да не играше денес..единствен допринес негов,шо ги олабави со своите лични грешки другите играчи...:kesa:
Преодна оценка добива Мачка....мислам дека е еден од најдобрите играчи во лигата,и навистина е штета шо е толку малер со повредите...
Ете се виде синоќа колку е важен,на почеток на 4та четвртина кога Работнички направи страшна серија од 11-0 и водеше со 5 разлика,се повреди Димитровски,на негово место влезе Гоцевски и отогаш падна играта на Работнички,посебно во напад...за 5 минути дадоа само 3 коша....57-52 беше резултатот во 35 минута за Работнички...
Единствена светла точка синоќа-Перо и Гоцевски....одлично одиграа....
Сепак само со 2,3 расположени играчи тешко дека ќе се добие ваков меч...
Не дека МЗТ беше подобар-и тие имаа еден куп грешки-посебно Грне,па да му се одмили гледањето кошарка на човек од него-од кај ќе стигни шутира....ај да е крај на напад разбирам,ама да се шутира од секаде не го бива....:nesvest:
И со ваква слаба игра на клучните играчи,Работнички се држеше....сепак фалат и тоа како замени...со само 6 играчи тешко ќе оди...:tapp:
Со Фени доколку играат вака многу полошо ќе поминат....

Како и да е дербито заслужува висока оценка...
Одамна немало ваков дуел...на две бројни навивачки групи...
Ова и фалеше на Македонската сцена....
Еден од најдобрите мечеви на навивачки план од осамостојувањето па наваму,тоа е сигурно....
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Гледам дека FA се маваат у груди како биле бољи на трибина а тоа се видело и на ТВ. Ја не бев у сала, дома гледав и нормално дека на ТВ изгледаше така зашто камерите беа на трибината на фемили, со тоа и микрофоните. ЦПБ и навијачите на Работнички не само што не се слушаа заради поставеноста на микрофоните на другата трибина, туку најголемиот дел од навијачите кои беа сместени на погорниот дел од трибината не се гледаше ни на камера бидејќи главната камера тој дел од салата не го фаќаше комплетно. Така што, тие муабети, не треба да ги продаваат овде.

Ја не сум за Работнички, ама не сакам неправди. Секоја чест на ЦПБ, ме изненадија неверојатно со тоа што собраа 2000 луѓе. Меѓу другото, рамноправен дуел во секој поглед и на трибини и на терен. Со задоволство ќе го гледам следниот и се надевам дека ќе биде уште подобро организиран. И кој мисли дека ваков дуел може да помине без инциденти, адресата на Македонска Опера и Балет е Кеј 13 Ноември, бб. Голема една бела зграда. Одлично поведение на двете навивачки групи, полиција малце поише провоцира него шо треба, ама навикнати сме на тоа нели?! :)
 
Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
Гледам дека FA се маваат у груди како биле бољи на трибина а тоа се видело и на ТВ. Ја не бев у сала, дома гледав и нормално дека на ТВ изгледаше така зашто камерите беа на трибината на фемили, со тоа и микрофоните. ЦПБ и навијачите на Работнички не само што не се слушаа заради поставеноста на микрофоните на другата трибина, туку најголемиот дел од навијачите кои беа сместени на погорниот дел од трибината не се гледаше ни на камера бидејќи главната камера тој дел од салата не го фаќаше комплетно. Така што, тие муабети, не треба да ги продаваат овде.
Друже ако гледаме во тој поглед кога се игра во Аеродром камерата е уназад 15 години од страната на ЦПБ, така да и ти тоа што го кажа не е мерило
 

Kajgana Shop

На врв Bottom