Фан клуб: Работнички

Clint Eastwood

I'm watching you!
Член од
13 декември 2009
Мислења
622
Поени од реакции
211
краден ритам не е проблем, проблем се крадени зборови (рачувај ти на нас :S )
druze za tebe ,za mene,za sekoj sto razbira barem malku toa e blamaza,ali nekoj tolku znae,ne e da zamerame,tolku mu e nivoto i (ne)znaenjeto.za nekoi lugje vo makedonija "famoznite" grobari i cigani se reper cel zivot,sto ke praevme site nie da ne bese beograd?
eh da znae balasevic koj mu ja preprail pesnata vo makedonija,ke se otkaze od peenje i kariera...
sramota za city park boys vo celina sto od mozda najkreativna grupa vo minatoto vo makedonija,dojde na ova deredze sto e sega! dzabe e cifrata pokacena koga spisokot so gafovi(gluposti) stanuva se podolg...
1. legendarnata na you tube "sos cagon" potpisana od "el comandante"...(da ne e za smeenje,ke bese tragicno,ali aj bolje e da se smeeme...)
2."bitches"...teska glupost,ali gledam gi nema barem vo "organiziran"oblik na tribina...
3. vrakjanjeto na najjakata "biznis"podgrupa"the lords"...uslov da se vleze vo"lords" e da nemas poveke od 16,17 godini...
4. "racunajte na nas",pesna eksploatirana 20tina godini od strana na grobari i cigani...so preveduvan tekst od srpski na makedonski!!!vo 2010 god. za nekogo vo cpb aktuelen hit!!! bravo!
5. neznam sto bi bilo pod broj 5, ali kaj i da e ke ima nesto sto ke si go najde svoeto mesto pod ovoj reden broj...
ps/ se odi na torus-rabotnicki,a se pee kontra mzt i fa!?...ustvari da i fa pee kontra vas,na sosema drug mec...ok 1:1 ste.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
545
Поени од реакции
110
druze za tebe ,za mene,za sekoj sto razbira barem malku toa e blamaza,ali nekoj tolku znae,ne e da zamerame,tolku mu e nivoto i (ne)znaenjeto.za nekoi lugje vo makedonija "famoznite" grobari i cigani se reper cel zivot,sto ke praevme site nie da ne bese beograd?
eh da znae balasevic koj mu ja preprail pesnata vo makedonija,ke se otkaze od peenje i kariera...
sramota za city park boys vo celina sto od mozda najkreativna grupa vo minatoto vo makedonija,dojde na ova deredze sto e sega! dzabe e cifrata pokacena koga spisokot so gafovi(gluposti) stanuva se podolg...
1. legendarnata na you tube "sos cagon" potpisana od "el comandante"...(da ne e za smeenje,ke bese tragicno,ali aj bolje e da se smeeme...)
2."bitches"...teska glupost,ali gledam gi nema barem vo "organiziran"oblik na tribina...
3. vrakjanjeto na najjakata "biznis"podgrupa"the lords"...uslov da se vleze vo"lords" e da nemas poveke od 16,17 godini...
4. "racunajte na nas",pesna eksploatirana 20tina godini od strana na grobari i cigani...so preveduvan tekst od srpski na makedonski!!!vo 2010 god. za nekogo vo cpb aktuelen hit!!! bravo!
5. neznam sto bi bilo pod broj 5, ali kaj i da e ke ima nesto sto ke si go najde svoeto mesto pod ovoj reden broj...
ps/ se odi na torus-rabotnicki,a se pee kontra mzt i fa!?...ustvari da i fa pee kontra vas,na sosema drug mec...ok 1:1 ste.
1. legendarnите na you tube "dale cavese i horto magiko"...ednata kaj FA drugata kaj komiti(струцнјакот Clint Eastwood says:"da ne e za smeenje,ke bese tragicno,ali aj bolje e da se smeeme...")
2.ни комити ни фа немаат зенска група така ај во право си за ова.....да го направеа ова фа......к.... ке им го испусесе од фаленје...ај нема везе тоа во право си во секој слуцај...а инаце се работи за тоа сто на 5/6 девојки кои идат редовно на работницки им беа дадени маицки и не е никаква група од 50 луге па да бидат кој знае колку активни и да остават некој поголем впецаток...тебе у секој слуцај ти оставило...
3.и во фа и во комити и во секоја подгрупа група кај нас во дрзавава има деца помали од 15/16 години.....(струцнјакот Clint Eastwood says:"da ne e za smeenje,ke bese tragicno,ali aj bolje e da se smeeme...")
4.фа во последниве 3 години превземаа доста ритмови од гобари и делије,скоро сите најјаки песни на гробари се преработени..комити исто,да не зборам за песната украдена од фирма...."вардар игра магицно"......цпб нисто не се подобри ама ти да ми попувас тука дека другиве се ок а цпб се српско гомно..теско тоа..тоа на некој кој не прати фудбал и баскет и не идел надвор од дрзавав да гледа некое дерби..мене не....нема везе...ти ипак викас на тоа "da ne e za smeenje,ke bese tragicno,ali aj bolje e da se smeeme..."

Заклуцок:
знаци мозело да им се смееме и на другите групи....ама кази струцнјаце,зосто да им го писам ова на комити и посебно на фа кога го лупам на нив(цитај фа)....болје ке им писам на цпб само,па ке цекам некој од фа да ми казе....браво !!!! и одма да се стрцам кон wc и да си олеснам.....
пс.се дур тресес глупости тука,ке бидам на форумов активен....ај позз сеа...
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
572
Поени од реакции
20
1. legendarnите na you tube "dale cavese i horto magiko"...ednata kaj FA drugata kaj komiti(струцнјакот Clint Eastwood says:"da ne e za smeenje,ke bese tragicno,ali aj bolje e da se smeeme...")
2.ни комити ни фа немаат зенска група така ај во право си за ова.....да го направеа ова фа......к.... ке им го испусесе од фаленје...ај нема везе тоа во право си во секој слуцај...а инаце се работи за тоа сто на 5/6 девојки кои идат редовно на работницки им беа дадени маицки и не е никаква група од 50 луге па да бидат кој знае колку активни и да остават некој поголем впецаток...тебе у секој слуцај ти оставило...
3.и во фа и во комити и во секоја подгрупа група кај нас во дрзавава има деца помали од 15/16 години.....(струцнјакот Clint Eastwood says:"da ne e za smeenje,ke bese tragicno,ali aj bolje e da se smeeme...")
4.фа во последниве 3 години превземаа доста ритмови од гобари и делије,скоро сите најјаки песни на гробари се преработени..комити исто,да не зборам за песната украдена од фирма...."вардар игра магицно"......цпб нисто не се подобри ама ти да ми попувас тука дека другиве се ок а цпб се српско гомно..теско тоа..тоа на некој кој не прати фудбал и баскет и не идел надвор од дрзавав да гледа некое дерби..мене не....нема везе...ти ипак викас на тоа "da ne e za smeenje,ke bese tragicno,ali aj bolje e da se smeeme..."

Заклуцок:
знаци мозело да им се смееме и на другите групи....ама кази струцнјаце,зосто да им го писам ова на комити и посебно на фа кога го лупам на нив(цитај фа)....болје ке им писам на цпб само,па ке цекам некој од фа да ми казе....браво !!!! и одма да се стрцам кон wc и да си олеснам.....
пс.се дур тресес глупости тука,ке бидам на форумов активен....ај позз сеа...

Не е фирма,него дивља телад се :))))...И зашто би те реплицирал даље ???
 

Clint Eastwood

I'm watching you!
Член од
13 декември 2009
Мислења
622
Поени од реакции
211
1. legendarnите na you tube "dale cavese i horto magiko"...ednata kaj FA drugata kaj komiti...
2. и во фа и во комити и во секоја подгрупа група кај нас во дрзавава има деца помали од 15/16 години...
3. фа во последниве 3 години превземаа доста ритмови од гобари и делије,скоро сите најјаки песни на гробари се преработени..комити исто,да не зборам за песната украдена од фирма...."вардар игра магицно"......цпб нисто не се подобри...
Заклуцок:
знаци мозело да им се смееме и на другите групи....ама кази струцнјаце,зосто да им го писам ова на комити и посебно на фа кога го лупам на нив(цитај фа)....болје ке им писам на цпб само,па ке цекам некој од фа да ми казе....браво !!!
пс.се дур тресес глупости тука,ке бидам на форумов активен....ај позз сеа...
neno,neno dete zlatno,me teras u niedno vreme da ti repliciram,citas ko da ne citas,gledas ko da ne gledas.aj po red da ti doobjasnam...
1.pisav za"city park boys",znaci ovde za niv se pisuva.NE SUM PISAL NIKADE deka komiti ili fa nemaat kradeno ritmovi,pesni i sl.ovde pisav za cpb,oti taa grupa barem spored mene imase nekoja svoja prepoznatlivost,koja denes JA NEMA,sto spored mene za niv nikako ne e dobro.ako tebe ti e dobro da slusas od nivna tribina pesna so naslov"racunajte na nas" togas jas nemozam da ti pomognam da me svatis.razgledaj po fan clubovite i ke vidis deka i za komiti i za fa imam pisuvano svoe NEGATIVNO mislenje za odredeni raboti!
2.JAS NIGDE NE SUM REKOL deka vo komiti i fa nema deca po 15,16 godini.problemot e sto konkretno tie tvoite"the lords" so prosek od 16,17 godini se SAMOPROGLASIJA ZA NAJJAKA PODGRUPA VO MAKEDONIJA!za takva napisana glupost olesnitelna okolnost im se samo godinite...
3.na ova mesto da ne se povtoruvam samo ke napisam deka ne e dobro da bides kako mnogu ili kako SITE DRUGI !
ZAKLUCOK:
ne pisuvam ovde za da nekoj,pa pogotovo od fa mi kaze bravo! pak ke ti kazam,DRAGO MI E sto TI prodolzi da pisuvas na forumov,a uste podrago mi e ako jas na bilo kakov nacin sum te nateral ili isprovociral da si ovde prisuten!
POJASNUVANJE:
TEKSTOT na "sos cagon" i greskite napraveni od nekoj "strucnjak" nemozat da go ostavat covek ramnodusen,dodeka ja cita.zatoa rekov deka e podobro da se nasmee covek,zatoa sto se sto sodrzi taa pesna so eden zbor se narekuva TRAGEDIJA! a ako poveke sakas da ja procitas dobro poznatata fraza eve ke ti ucinam..."da ne bese za smeenje,ke bese za placenje"(ali vo slucajov na covek moze samo OD SMEENJE,SOLZI DA MU POTECAT!!!)
 

Golden Lords

ЦРВЕНО-БЕЛО Е СКОПЈЕ ЦЕЛО
Член од
11 март 2009
Мислења
279
Поени од реакции
5
neno,neno dete zlatno,me teras u niedno vreme da ti repliciram,citas ko da ne citas,gledas ko da ne gledas.aj po red da ti doobjasnam...
1.pisav za"city park boys",znaci ovde za niv se pisuva.NE SUM PISAL NIKADE deka komiti ili fa nemaat kradeno ritmovi,pesni i sl.ovde pisav za cpb,oti taa grupa barem spored mene imase nekoja svoja prepoznatlivost,koja denes JA NEMA,sto spored mene za niv nikako ne e dobro.ako tebe ti e dobro da slusas od nivna tribina pesna so naslov"racunajte na nas" togas jas nemozam da ti pomognam da me svatis.razgledaj po fan clubovite i ke vidis deka i za komiti i za fa imam pisuvano svoe NEGATIVNO mislenje za odredeni raboti!
2.JAS NIGDE NE SUM REKOL deka vo komiti i fa nema deca po 15,16 godini.problemot e sto konkretno tie tvoite"the lords" so prosek od 16,17 godini se SAMOPROGLASIJA ZA NAJJAKA PODGRUPA VO MAKEDONIJA!za takva napisana glupost olesnitelna okolnost im se samo godinite...
3.na ova mesto da ne se povtoruvam samo ke napisam deka ne e dobro da bides kako mnogu ili kako SITE DRUGI !
ZAKLUCOK:
ne pisuvam ovde za da nekoj,pa pogotovo od fa mi kaze bravo! pak ke ti kazam,DRAGO MI E sto TI prodolzi da pisuvas na forumov,a uste podrago mi e ako jas na bilo kakov nacin sum te nateral ili isprovociral da si ovde prisuten!
POJASNUVANJE:
TEKSTOT na "sos cagon" i greskite napraveni od nekoj "strucnjak" nemozat da go ostavat covek ramnodusen,dodeka ja cita.zatoa rekov deka e podobro da se nasmee covek,zatoa sto se sto sodrzi taa pesna so eden zbor se narekuva TRAGEDIJA! a ako poveke sakas da ja procitas dobro poznatata fraza eve ke ti ucinam..."da ne bese za smeenje,ke bese za placenje"(ali vo slucajov na covek moze samo OD SMEENJE,SOLZI DA MU POTECAT!!!)
Незнам зашто би ти реплицирал али ајде колку да не тропаш глупости "The Lords of the City" се подгрупа составена од момци на возраст од 16-30 така да не галами многу, добар дел од "Golden Lords Rules" se приклучиа на новата подгрупа! Тоа дека 15-16 годишни биле не ти држи вода ако не веруваш помини низ Kарпош некој ден или дојди во Градски Парк на утакмица ке видиш кaква екипа стои позади транспарентот "The Lords of the City"! Инаку за твоја информација 65% од подгрупата се момци 18+ ;) Поздрав до некое видување кога ке излезеш од виртуелниот свет на КАЈГАНА! :*
 
Член од
13 април 2010
Мислења
368
Поени од реакции
219
Јас незнам како можете да ги споредувате Комити, Фемили, и СПБ во еден кош. спб се во класата на лозари, ајдуци, чкембари, винари. Комити и Фемили се во врвот на навивачката сцена моментално. ова не го зборам во иронија туку е потврдено со факти. спб во последните 6 години навива само 3години, другите 3години биле во "бојкот", ни они не знаеа зошто бојкотираат а и сеа да ги прашаш нема да знаат да ти одговоарат. Спб лани на сите утакмици дома ( со искличок против мзт) беа 50-60 души, значи не ги ставам џабе во исти кош со лозари, ајдуци, гемиџии... дури овие групи на натпреварите дома се побројни од сбп. Слики и клипови и извештаи нема од пуст срам (ајде ако грешам нека стаат слика од лани каде што се повеке од 50 луѓе а не играат со мзт. Во последните 6-7 години сбп имаат дојдено само 2-3 пати во Аеродром и тоа на последното гостување без извадено знаме, да е поглем срамот од 200 карти што им беа доделни они дојдоа само 150 луѓе (пак ке кажам ова не го зборам во иронија туку е жива вистина) од кој беа сбп, лавови, гробари бутел.

Лорду по нет има од вас 2-3 слики со коцка ваша и на неа се глеадаат деца од 15-16 години и ти си свесен дека е ова вистина само не сакаш да признаеш... Тешко на групата коа ти дојде време да ги водиш а до вчера на нет прашуваше кој се други групи во Македонија освен Комити и Чкембари и ти тука најде да ми објаснуваш за Ултра култура и навивање, имаш безмалку 2 години сташ на трибина и ти тука ке објаснуваш криви дрини.

За крај... на дерби не се гледа кој е подобар и кој повеќе го сака клубот, кој е подобар се глеа преку целата сезона со бројка, константност, кореографии, гостувања. Молете го цело Скопје да дојде на дерби ама џабе пак ке бидете поразени, надвикани и помалце пробјни !!!
 
Член од
4 август 2010
Мислења
154
Поени од реакции
11
цпб слушам сте се спремале заедно со лавови за дербито?!?!?!Може оваа информација да ми објасните зашто кружи низ скопје?!
 
Член од
8 февруари 2010
Мислења
134
Поени од реакции
28
на последното гостување без извадено знаме, да е поглем срамот од 200 карти што им беа доделни они дојдоа само 150 луѓе (пак ке кажам ова не го зборам во иронија туку е жива вистина) од кој беа сбп, лавови, гробари бутел. Молете го цело Скопје да дојде на дерби ама џабе пак ке бидете поразени, надвикани и помалце пробјни !!!
јас малку ке те исправам барем за гробари бутел дека не им дојдоа лани пошо бедниве немале пари да им исплатат за да дојдат т.е. понудата била 300 евра ама гробари бутел си барале 500 евра. Тоа е кажано од еден од гробари (Б) така да нека негираат колку сакаат. Помизерно од тоа здравје :toe:

а на 4ти нека го намолат цело скопје да дојде и 2000 да бидат џабе...
 

Аеродром

Faithful :)
Член од
15 август 2008
Мислења
2.217
Поени од реакции
256
јас малку ке те исправам барем за гробари бутел дека не им дојдоа лани пошо бедниве немале пари да им исплатат за да дојдат т.е. понудата била 300 евра ама гробари бутел си барале 500 евра. Тоа е кажано од еден од гробари (Б) така да нека негираат колку сакаат. Помизерно од тоа здравје :toe:

а на 4ти нека го намолат цело скопје да дојде и 2000 да бидат џабе...
Оваа година ги ангажирале кисела вода,за помалце пари.
 

Clint Eastwood

I'm watching you!
Член од
13 декември 2009
Мислења
622
Поени од реакции
211
"The Lords of the City" се подгрупа составена од момци на возраст од 16-30 така да не галами многу, добар дел од "Golden Lords Rules" se приклучиа на новата подгрупа! Тоа дека 15-16 годишни биле не ти држи вода ако не веруваш помини низ Kарпош некој ден или дојди во Градски Парк на утакмица ке видиш кaква екипа стои позади транспарентот "The Lords of the City"! Инаку за твоја информација 65% од подгрупата се момци 18+ ;) Поздрав до некое видување кога ке излезеш од виртуелниот свет на КАЈГАНА! :*
ubavo ti pisal drug clen na forumov okolu vozrasta vasa sto se gleda na sliki i klipovi,nemora da se trudis da ni objasnuvas...
nego ne mi e jasno,imate "the lords of the city" i "golden lords rules"??? ednive se od "biznis" sektorot, a drugive poranesni navivaci a?
inace denes KE DOJDAM da vidam koj stoi pozadi transparentot vas,i da vidam dali si naprednal vo vodenjeto utakmici! te spremaat li za u "boris trajkovski" ili tamu ke bides eden od mnogute nebitni na tribinata na cpb?
p.s./denes izlagam od mojot "virtuelen" svet...ne me baraj po sala,ke ti treba koncentracija za vodenje,oti moze ke imate gosti od kumanovo...:wink:

--- надополнето ---

Тешко на групата коа ти дојде време да ги водиш а до вчера на нет прашуваше кој се други групи во Македонија освен Комити и Чкембари и ти тука најде да ми објаснуваш за Ултра култура и навивање, имаш безмалку 2 години сташ на трибина и ти тука ке објаснуваш криви дрини.
:toe:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.755
Поени од реакции
71.491
Оваа година ги ангажирале кисела вода,за помалце пари.
Кисела Вода традиционално си навива за Работнички (океј може не сите али повеќето од Кисела Вода одат со ЦПБ, иако може да се најде по некој потпис МЗТ Скопје (не ФА)):icon_mrgr ). Слична е ситуацијата и со Ѓорче, Козле, Карпош, како и со шипоинине КЦ...
 
Член од
13 април 2010
Мислења
368
Поени од реакции
219
Кисела Вода традиционално си навива за Работнички (океј може не сите али повеќето од Кисела Вода одат со ЦПБ, иако може да се најде по некој потпис МЗТ Скопје (не ФА)):icon_mrgr ). Слична е ситуацијата и со Ѓорче, Козле, Карпош, како и со шипоинине КЦ...
Абе прекинете со тоа иде !!! ако иде ке иде секоја утамица не само на дерби !!!
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.755
Поени од реакции
71.491
Абе прекинете со тоа иде !!! ако иде ке иде секоја утамица не само на дерби !!!
Па тоа е муабетот, има минимум 20-тина дечки што идат секоја итакмица за Работнички, и нормално дека на дерби нивниот број ќе се зголеми 4-5 пати... Како што за Работнчки ќе дојде зголемен број од горенавдените населби, така и за МЗТ ќе дојдат од Автокоманда. Колку души досега ми кажаа дека ќе одат со ФА или ЦПБ за утакмицава па си немаат врска со спортот и навивањето во Македонија. Едноставно утакмицава и особено тоа што се игра во Борис Трајковски привлекува огромен интерес и нормално е навивачките групи да бидат дупло\тродупло побројни него ли обично...
 
Член од
6 мај 2010
Мислења
189
Поени од реакции
15
5.ostanuvanje posle natprevar i peenje veke videno i napraveno:))))

druze za tebe ,za mene,za sekoj sto razbira barem malku toa e blamaza,ali nekoj tolku znae,ne e da zamerame,tolku mu e nivoto i (ne)znaenjeto.za nekoi lugje vo makedonija "famoznite" grobari i cigani se reper cel zivot,sto ke praevme site nie da ne bese beograd?
eh da znae balasevic koj mu ja preprail pesnata vo makedonija,ke se otkaze od peenje i kariera...
sramota za city park boys vo celina sto od mozda najkreativna grupa vo minatoto vo makedonija,dojde na ova deredze sto e sega! dzabe e cifrata pokacena koga spisokot so gafovi(gluposti) stanuva se podolg...
1. legendarnata na you tube "sos cagon" potpisana od "el comandante"...(da ne e za smeenje,ke bese tragicno,ali aj bolje e da se smeeme...)
2."bitches"...teska glupost,ali gledam gi nema barem vo "organiziran"oblik na tribina...
3. vrakjanjeto na najjakata "biznis"podgrupa"the lords"...uslov da se vleze vo"lords" e da nemas poveke od 16,17 godini...
4. "racunajte na nas",pesna eksploatirana 20tina godini od strana na grobari i cigani...so preveduvan tekst od srpski na makedonski!!!vo 2010 god. za nekogo vo cpb aktuelen hit!!! bravo!
5. neznam sto bi bilo pod broj 5, ali kaj i da e ke ima nesto sto ke si go najde svoeto mesto pod ovoj reden broj...
ps/ se odi na torus-rabotnicki,a se pee kontra mzt i fa!?...ustvari da i fa pee kontra vas,na sosema drug mec...ok 1:1 ste.
6 ostanuva ke imaa uste mnogu gafovi :)))

--- надополнето ---

Do stokata od selodrom ova glasi:
Neli vie bevte tie sto malku vi se kartite ka ja prepunite salata, a sega odednas vie ste Derbi navivaci menjate tema, jas samo se nadvrzav od prethodnite postovi vo vrska so Derbito.
ti momce imas nekoi izgleda psihicki problemi ili si so blaga retardacija ili si umereno retardiran:)))
eve ti klip vidi kolku e gledan brojka i kazi mozebi ne sme mnogu ali za vas sme x6 :)))))


РАБОТНИЧКИ-Куманово(4 коло)
227 ke prisustvuvaat

МЗТ Скопје - АБА Струмица
710 ke prisustvuvaat

ajde retardinjo brkaj rabota :)))
 

Kajgana Shop

На врв Bottom