Фан клуб: Работнички

city park boy

Red Legend Sınce
Член од
30 март 2007
Мислења
2.338
Поени од реакции
22
se jacate na 180 brojka..... hahahaha lani vo park otidovme 600 dusi be, ja prevrtvme cela sala vo vozduh.... energi ostaj gi be oni 5 godini bojkotiraat neznaat zoso...
затоа ја глеам ни ја нема салата...оди бе бегај таму и после вие мене за копиљаци ке ми зборите 80 посто од Фарма Аеродром се малолетници
кај сте???


НЕ ПОСТОИТЕ!!!!!!
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
1.194
Поени од реакции
13
затоа ја глеам ни ја нема салата...оди бе бегај таму и после вие мене за копиљаци ке ми зборите 80 посто од Фарма Аеродром се малолетници
кај сте???


НЕ ПОСТОИТЕ!!!!!!
jas ke ti obrazlozam zoso bojkotirame obrazlozime ti mene ??? 180 e max... so amak 20 dusi so feni 40 dusi mizerija !!!
 

Nerazzuro

Young Team Aerodrom
Член од
28 ноември 2008
Мислења
95
Поени од реакции
2
Друже ја ти кажувам дека до сега како што гледам и читам ФА за разлика од вас се подобри. А за иднината ако зборуваш дај предвиди нешто мајке му...

Инаку и ФА беа присутни минатата сезона,а тогаш вие бевте форумџии т.е бојкотиравте.

Така да,мислам дека нема што да зборуваш за тоа.
bravo drugarce sto gi gleas realno rabotite,samo ne se zamaraj so neznive be smensi se ne vredi da se zbori za niv! ccc ovaa sezona bile podobri vo navivanje:vozbud::vozbud::vozbud: alooooooooooooo nezniiiiiii nikad pa ni sega be !!!

затоа ја глеам ни ја нема салата...оди бе бегај таму и после вие мене за копиљаци ке ми зборите 80 посто од Фарма Аеродром се малолетници
кај сте???


НЕ ПОСТОИТЕ!!!!!!
leleeeeeee vie nas dojde vreme da ni kazete ne postoite? pa brat nemoj da treses gluposti ni ti ni drugarcinjava tvoi ,koa i sami si znaete deka postoite samo zaradi nas!smesni ste be nezni po 180 prosek na utakmica ne vi bilo od dalecnata 1999, a ne pa sea! sea vi e prosek po 42 na utakmica:vozbud::vozbud::vozbud:
 
Член од
3 јуни 2008
Мислења
494
Поени од реакции
0
Докузовски најави заминување

Потиштен, разочаран не толку од поразот против МЗТ Скопје колку од незалагањето на одделни кошаркари, тренерот на Ф. Работнички Марин Докузовски, веднаш по мечот со "штрковите" во соблекувалната, на учениците им најави заминување од тренерската клупа. За сериозноста на неговата најава зборува и податокот дека веднаш потоа капитенот Симиќ и искусниот Димитровски заминаа во клупските простории да го убедуваат Докузовски да продолжи со започнатата работа и оти сите играчи сакаат тој и натаму да биде нивни учител.
- Точно е тоа дека најавив заминување. Севкупните односи во клубот, проблемите кои се таложат се причина поради која реагирам. Јас сум професионалец, почитувам работа не само на тренинзите туку и на натпреварите. Имам чувство дека одделни кошаркари како да не сакаат да ја освоиме шампионската титула, не се залагаат доволно, а тоа навистина ме боли и не можам да минам преку тоа. Побарав разговори со луѓето од клубот, верувам дека брзо ќе дојде до таква средба и многу работи ќе бидат појасни. Во моментов едно е сигурно во вакви услови повеќе не сакам да работам, вели Марин Докузовски.

За посетување пред една година Докузовски се врати од Бугарија каде имаше големи успеси се со цел од Ф. Работнички да направи респектабилен тим не само дома, туку и на меѓународната сцена. Во меѓувреме ја одби новата, примамливата понуда од Лукоил Академик се со цел да продолжи да работи во својот Ф. Работнички. Оттаму и ваквиот потег изгледа изненадувачки.
 

Golden Lords

ЦРВЕНО-БЕЛО Е СКОПЈЕ ЦЕЛО
Член од
11 март 2009
Мислења
279
Поени од реакции
5
Utre(sabota) vo 14:00 se trga za ohrid amak-RABOTNICKI......site od cpb da doete obavezno....ajde da go osvajame ohrid:vozbud:
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Срце Гробари беа во бојкот 2 години, ама не престанаа да постојат, читај убаво
Срцка знам многу добро колку време Гробари беа во бојкот,не мора да ми кажуваш.Ама не бива бе да ги споредуваш ЦПБ и Гробари со бојкотиве.
 

FamilyAerodrom

1996/97
Член од
2 февруари 2009
Мислења
283
Поени од реакции
7
Ах бе кој нашол да збори дека има малолетници на трибина, видете си ги “воџите’’ ваши колку год. имаат па после можеме да правиме муабет, чим на дете од 17-18 па и 19 год сте му препуштиле да ви води навивачка група се е јасно!! Иначе уште нешто да ви кажам споредете си ги сликите од последниве 2 утакмици у парк, оваа кај што сте повише сме и ние пред сала, а видете си ја оваа кај што знаевте дека нема да дојдеме... КАДЕ ВИ СЕ СТРАСНИТЕ НАВИЈАЧИ??? :)
 

vac 13

партизановец
Член од
21 мај 2008
Мислења
5.426
Поени од реакции
530
Утре мора да се изгазат Амак.
 
Член од
3 март 2008
Мислења
1.131
Поени од реакции
68
Ах бе кој нашол да збори дека има малолетници на трибина, видете си ги “воџите’’ ваши колку год. имаат па после можеме да правиме муабет, чим на дете од 17-18 па и 19 год сте му препуштиле да ви води навивачка група се е јасно!! Иначе уште нешто да ви кажам споредете си ги сликите од последниве 2 утакмици у парк, оваа кај што сте повише сме и ние пред сала, а видете си ја оваа кај што знаевте дека нема да дојдеме... КАДЕ ВИ СЕ СТРАСНИТЕ НАВИЈАЧИ??? :)
Кај си бе форумџија?Добар?

Иначе има едeн форум www.ultras.konzuli.com .Таму лечи комплекси овдека многу станавте досадни.
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
greska si so toa young team family..znaci ne e taka tuku e YOUNG TEAM AERODROM-toa e podgrupa na FA i vo nea sme 50 dusi na vozrast od 17 d0 21 god...samo za ova ke te popravam energie za drugoto sve si vo pravo...pozz
Реков дека не сум сигурен баш за името. Фала за исправката.

Оффф на кого се докажувам па и јас...Не ми се верува дека уште пишувам.
Ти моментално збориш за група која е во бојкот подолго време што значи е отсутна од тифо сцената и не може да биде во овој момент подобра ниту од Овчари Свети Николе.
А ти не викаш нас деца, а Ф.А. најголемиот проблем им е(беше) тоа.Што немаат квалитет на трибина...Ако го дале во кадар средишниот дел од трибината може си видел "деца" (16-17), бидејќи постарите опфаќаат посебен дел од десно и тоа е 'закон' на трибина кај нас.
И колку пати треба да пофторам дека во СРВ се работи на консолидација по бојкотот?!
Друже Прочити ги убаво постовите. Не зборувам за сега туку општо за се. И вие бевте во бојкот па ? Вашата причина за бојкотот не ја знам,ама ФА убаво кажаа дека бојкотираат за оставки на моменталната управа во клубот,додека вие само кутите и никако да образложите зошто бојкотиравте толку време? Можеби не сте можеле да се соберете кој ве знае.:toe::toe:
Он е неутрално провинцијалче:toe:
Абе вие уште постоите ???? Бидејки во Струмица на трибина остана нешто ваше.. изгледа ударен транспарент :) Ако не се секаваш потсети се со клипов.

 

city park boy

Red Legend Sınce
Член од
30 март 2007
Мислења
2.338
Поени од реакции
22
Реков дека не сум сигурен баш за името. Фала за исправката.


Друже Прочити ги убаво постовите. Не зборувам за сега туку општо за се. И вие бевте во бојкот па ? Вашата причина за бојкотот не ја знам,ама ФА убаво кажаа дека бојкотираат за оставки на моменталната управа во клубот,додека вие само кутите и никако да образложите зошто бојкотиравте толку време? Можеби не сте можеле да се соберете кој ве знае.:toe::toe:
Тие што следат знаат зошто бојкотиравме а ти опиноче глеј си како игра АБА и фурај се
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Тие што следат знаат зошто бојкотиравме а ти опиноче глеј си како игра АБА и фурај се
Во претходните постови читам и повекето пишат дека нема образложение за вашиот бојкот бе нежен. Шо вреѓаш право или вистината те боли ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom