Купувам - продавам

Член од
16 септември 2008
Мислења
323
Поени од реакции
3
земиси во сабота ауто билд и ке видис цени на нови возила
мазда rx6 20.153e
mazda rx8 28.974
овие се најефтините нез никаква дополнителна опрема
 

Alek_Sk

If you wanna learn something, bring your mothers!
Член од
14 септември 2007
Мислења
614
Поени од реакции
18
Mi treba zaden stop za Golf 4, pred nekoj den me udri edna baba od pozadi mi go pukna desniot stop, mozam da najdam nov ama ne mi se vklapa, edniot nov drugiot star...dvoi i me nervira toa, najdov eden poloven ama celiot e crven, kaj mene stopovite se so srednite dve linii crni, vaka:
. Ako znaete nekoj sto prodava vakov poloven desen stop pisete, bi gi smenil i dvata za onie sto se so led diodi, ako znaete nekoj sto prodava takvi ama kvalitetni da ne se nekoi kineski...i da nemaat so bi rekol strumiks "motika stajling" vakvi bi stavil:
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Купи си стандарден нов, заеби тие новогодишните елки, иако изгледаат убаво, ѓубре се, а за стариот, ќе му дадеш еден третман како што сум опишал тука и нема да имаш проблеми. Ќе бидат исти :)
 
Член од
16 септември 2008
Мислења
323
Поени од реакции
3
лентите црни можат со црн лак да се напрат така ги праше еден комшија на 4-ка
 
Член од
16 септември 2008
Мислења
323
Поени од реакции
3
Се продава VW polo 1.2 2008г поминати 1.000км. Од опрема клима радио со цд и друго мандрагулки
 
Член од
17 септември 2008
Мислења
642
Поени од реакции
485
Mi treba zaden stop za Golf 4, pred nekoj den me udri edna baba od pozadi mi go pukna desniot stop, mozam da najdam nov ama ne mi se vklapa, edniot nov drugiot star...dvoi i me nervira toa, najdov eden poloven ama celiot e crven, kaj mene stopovite se so srednite dve linii crni, vaka:. Ako znaete nekoj sto prodava vakov poloven desen stop pisete, bi gi smenil i dvata za onie sto se so led diodi, ako znaete nekoj sto prodava takvi ama kvalitetni da ne se nekoi kineski...i da nemaat so bi rekol strumiks "motika stajling" vakvi bi stavil:
и јас веќе подолго време барам вакви прозирни штопови ама за фиат типо и кај да одам ми велат дека немало,а сум видел на интернт дека ги продаваат,па ако некој знае да ми каже ако се продаваат некаде низ скопјево?
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.199
Поени од реакции
34.433
и јас веќе подолго време барам вакви прозирни штопови ама за фиат типо и кај да одам ми велат дека немало,а сум видел на интернт дека ги продаваат,па ако некој знае да ми каже ако се продаваат некаде низ скопјево?
Зар на Типо ќе ставаш вакви штопови... Некако ми се чини дека нема да изгледа фино.
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
Зар на Типо ќе ставаш вакви штопови... Некако ми се чини дека нема да изгледа фино.
па на гољф што изгледаат топ, у пичку матер. целата сток таква и `лексус лајк` штопови. :pos:
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
цела ке ја средувам ама од некаде мора да се почне...
може совет? погрешна инвестиција!!! немој да ги фрлаш парите на стара и тапа кола, те молам. собери пари, шитни ја колава и земи си нешто поасално и поубаво. а ако веќе си наумил и неможам да те разубедам, бар, собери повеќе пари за од старт да и направиш повеќе промени, не само штоповите позади.
 
Член од
17 септември 2008
Мислења
642
Поени од реакции
485
па и тоа планирам ама ке видиме:)...
 
Член од
6 август 2007
Мислења
387
Поени од реакции
3
Mi treba zaden stop za Golf 4, pred nekoj den me udri edna baba od pozadi mi go pukna desniot stop, mozam da najdam nov ama ne mi se vklapa, edniot nov drugiot star...dvoi i me nervira toa, najdov eden poloven ama celiot e crven, kaj mene stopovite se so srednite dve linii crni, vaka:
. Ako znaete nekoj sto prodava vakov poloven desen stop pisete, bi gi smenil i dvata za onie sto se so led diodi, ako znaete nekoj sto prodava takvi ama kvalitetni da ne se nekoi kineski...i da nemaat so bi rekol strumiks "motika stajling" vakvi bi stavil:
http://xenon.com.mk/Tука имаш, некој 2-3 типа на такви, види прашај дали има на лагер, цената е 15.990! Не е реклама ова, туку само да помогнам!
 
Член од
12 јуни 2008
Мислења
5.227
Поени од реакции
972
Барам инструмент табла дигитална за Голф 3 од 95 година
 

Kajgana Shop

На врв Bottom