Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

Дали очекувате дека новата власт и новата Претседателка ќе го ревидираат Преспанскиот договор?


  • Вкупно гласачи
    291
  • Гласањето е завршено на .

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
4.613
Поени од реакции
4.707
Боговиње, Џепчиште се убави места за бегалски кампови, само да се оградат и ќе биде супер.
...а финансирањето на тие кампови да биде на сметка на наведените општини и нивните градоначалници...
 
Член од
8 август 2013
Мислења
1.210
Поени од реакции
1.755
Албанците сакаат да се населат тука исис и алкаеда. Тоа многу ќе им помогне у нивните планови. Многу ќе им го олесни бркањето на каурите.
На пример, нема да мораат више секојдневно да се мучат да сквернават цркви, да тепаат каурски деца или да рушат каурски гробишта. Овие муслимани што ги примиле тоа ќе го прават наместо нив.

Рачуницата е таа - они му дужат све на Западот и затоа ќе праат све што треба, т.е. ќе населат овде исис и алкаеда за да не идат истите по запад да серат, кољат и силуваат и тие пак, ќе испаднат дужници на Албанците, кои ги примија и они ќе праат сите срања наместо нив (работи како СвАтанасиј во Тетово или Смилковско или слично).

Процентот на муслимани ќе скокне, каурите полесно ќе бидат избркани, а Западот нема да мора да ги прими тие гомна кои сега гледаме што праат таму.

Во оваа ситуација нуклеарен конфликт е единствен спас за нас.
e ova e faza na ludost, na koj shto licniot problem, ti izgleda kako da e gllobalen.

Zatoa brati ti treba terapije :D
 
Член од
19 февруари 2023
Мислења
2.549
Поени од реакции
5.344
Нема ништо подобро за националниот дух со канење на Агим Јонуз и Петрит Сарачини по телевизии, денес толку се изнајадоа срање што секој здраворазумен Македонец ќе замрази се албанско.
 
Член од
19 февруари 2023
Мислења
2.549
Поени од реакции
5.344
и јас ги слушав, отров.
Утре да сум уредник би ги канел Села, Касами и Османи, нека гледа народ.

Нека си заборават на федерализација, на зелена маса ништо веќе нема да добијат.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
25.265
Поени од реакции
41.659
Утре да сум уредник би ги канел Села, Касами и Османи, нека гледа народ.

Нека си заборават на федерализација, на зелена маса ништо веќе нема да добијат.
Овие канал 5 ми делува како да заговараат некоја федерализација. Секоја емисија за тоа им е веќе месеци наназад. Не знам тоа дали го праат за кликови или со некоја задна намера.
 
Член од
19 февруари 2023
Мислења
2.549
Поени од реакции
5.344
Овие канал 5 ми делува како да заговараат некоја федерализација. Секоја емисија за тоа им е веќе месеци наназад. Не знам тоа дали го праат за кликови или со некоја задна намера.
Тоа е и целта, таа тема да е контролирана и да е посакувана, се плашат од македонската реакција, па затоа ќе ни пласираат теми со кои сами ќе кажеме дека е подобро да се подели земјата, ништо не сме научиле од нашата историја ако дозволиме повторно некој да ни земе земја, ако сака наша земја нека се спрема за последиците, но јас овој проблем не го гледам толку кај народот, народот е свесен дека изродениот македонски политичар сака да не продаде.
Ќе се обидуваат на 300 начини да го поделат народот и да вбризгуваат несогласие и раздор околу воено бранење на македонска земја.
Да не се заборави дека федерализација е посакувано решение за србите, грците и бугарите за идни ослободувања тоест окупации.

„Македонците и се нужни на Македонија, зошто само со Македонци Македонија ќе биде на Македонците, а не без нив“
Мисирков.

@Ron Burgundy Се што треба да се знае за канал 5, желбата на тие секогаш била мултиетничка и федерализирана држава по идеите на Ванчо Михајлов
Јас одамна сум изгубил надеж во Македонските медиуми, панданот на Канал 5 е српската информативна телевизија, скратено Сител.
 
Последно уредено:

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.842
Поени од реакции
5.509

Во нормална држава ваква сподоба, чистач на јавни тоалети не би се добрала, а камо ли на чело на обвинителството.. Ландов ја направи дрндупка, секоја чест на дечкото.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.825
Поени од реакции
82.912
Член од
3 јуни 2022
Мислења
1.435
Поени од реакции
3.476
https://www.facebook.com/share/v/wcZxqPFGPoktP62p/

Ovoj bi treba da bide najpametniot makedonec vo ova drzava.. shteta shto go nema vo Kajgana za da im dade lekcija na nekoji ludaci ovde.
глупсоне, овој збори за меритократија
ти збориш за балансер

сфаќаш нешто?
Мислиш знае Тигри што е меритократија ? Нема научено оти југословенско-српските служби го имаат дискриминирано :ROFLMAO:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom