“Невкусни“ коментари

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
Се среќавате со другар/ка после некое време .. ве прашува како ви оди животот, што има ново и вие му/и кажувате дека сте среќно заљубени. Што е и нормално следат прашањата како се вика, од каде е, колку сте заедно и дали имаш слика да ми го покажеш? Вие имате слика на мобилен, на компјутер, во албум и не е битно каде .. битно дека вашиот близок познаник го гледа вашиот партнер од главе до пете .. и вие како и секој нормален очекувате најмалку коментар у стилу “добар/а е“, “не е лош/а“, “уф, колку е секси“ или било што позитивно, нели за да не ве повреди вас и вашата суета познаникот ако треба и ќе излаже .. но, во случајов се случува спротивното .. познаникот го гледа вашиот партнер и без влакна на јазикот вика:

жена за маж: грд е, има голем нос, криви очи, големи уши, мали усни, глупава насмевка, дебел е, премногу е низок, ако подобро го загледам личи на геј, има криви заби - дефинитивно не е за тебе итн...

маж за жена: ружна е, има многу голем г`з, мали цицки, дебели нозе а воедно и криви, дебели прсти на рацете, дебел врат, голем нос, големи уши, мали усни, дебело лице итн итн итн итн итн..

Муабетот ми беше .. не со кои зборови вашиот познаник го опишува вашиот партнер .. туку, како вие реагирате во вакви ситуации? Што мислите дека најчесто е причината за таквите “невкусни“ коментари? Дали е можно познаникот да е љубоморен? Што ако станува збор за личност од вашиот спротивен пол? Мислите дека е можно вашиот/та другар/ка да е педер/лезбејка? Или едноставно ја кажува вистината затоа што ви мисли се најдобро? Се замарате ли воопшто?
 

I am a bitch

Мачкица
Член од
24 февруари 2006
Мислења
2.016
Поени од реакции
2
Па мислам дека има повеќе опции, може се љубоморни, може се само иксрени, но сепак и да се работи за искреност не треба тоа да го кажуваат на таков дрзок начин :) Има случаи и кога се работи за љубомора. не им обрнувам мнгоу внимание, ама не ми е ни сеедно ако тоа ми го каже некој близок. Ако ми е некој мнгоу близок обрнувам повеќе внимание. не верувам дека се геј али има и такви случаи :wink:
 

АуРоРа

Засекогаш
Член од
15 мај 2005
Мислења
1.109
Поени од реакции
15
Се случувало,поготово мене секогаш ми се случуваат вакви коментари.И нормално дека не им обрнувам внимание.Тешко на тој што ги слуша зајадливите коментари околу него.Па на крајот мене треба да ми е убаво со него, а не на другар/ка ми.Мене треба да ми е симпатичен и убав,а не на некој друг. Ако не и бил неа убав веќе готово нема да паднам болна дома.Ако јас си сум сигурна во партнерот и во моите чувства,па ничие мислење нема да ме предомисли дека не бил доволно добар. Е сега,која е причината за таквите коментари?
Па,најчесто досега се покажало дека тоа било љубомора.Тоа што ти го имаш некој,а тој другиот не може никад да го има.Или пак другар/ка ти не го запознала добро,па на прв поглед и личи глупав,нели секој откако ќе го запознаеш е посладок.А многу,многу ретко се покажало и дека она третото е точно,дека стварно не е за тебе,а ти си презаљубен и не можеш тоа да го видиш.Ама пак ќе речам,тоа е мнооооогу,мнооогу ретко.
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Јас ако само прашувам ти се свиѓа ли и дали си чувствуваш среќен/на, со неа/него. Ако другарот/Другарката е среќна и нејзе/него му се допаѓа јас сум повеќе од задоволен, бидејќи убвавина е субјективна работа, а споја на карктери никогаш немжеш како трета личност да кажеш дали си одговараат или не.
 

RealGirL

My LiFе...My ST0Ry
Член од
13 февруари 2006
Мислења
2.348
Поени од реакции
19
The`bItCh напиша:
познаникот го гледа вашиот партнер и без влакна на јазикот вика:

жена за маж: грд е, има голем нос, криви очи, големи уши, мали усни, глупава насмевка, дебел е, премногу е низок, ако подобро го загледам личи на геј, има криви заби - дефинитивно не е за тебе итн...
ми се нема десено вакво нешто,обично затоа што моите познаници и другари добро ме знаат и знаат дека тие ќе бидат без коментар!
Али еве да претпоставам дека би се случило вакво нешто...
Извини девојко ја идам со него не ти заборави?:icon_roll ..мене ми е најубав имаш некаков проблем ти со тоа..да не си љубоморна случајно епа види го пак колку да знаеш дека можеш да сањаш за ваков тип:bip:
Мило ми беше што се видовме..хев а најс деј!
 

Sweet Barbie

I love U All....
Член од
29 мај 2006
Мислења
157
Поени од реакции
11
Едноставно нема да се замарам. Можда само ќе кажам нешто као Успори малце ја ИДАМ со него, не ти.
Важно е мене да ми се свиѓа не на другите. Јас не живеам за нив.
 

CuCeNcE

perfectly imperfect
Член од
19 јуни 2006
Мислења
1.878
Поени од реакции
7
Не ми е битно некој шо мисли за дечко ми коа ја си знам дека мене ми е најубав и си го сакам таков како шо си е со сите негови мани и предности....Сите имаат различни мислења и многу нормално е да не ни се поклопат...Ако не и се свиѓа ок е, уше поубаво за мене :)...Само немора тоа да ми го кажува..Ми се нема вакво нешо десено, а у случај да ми се деси и ја ќе и плеснам нешо слично у фаца!
 
Ч

Чек Он Ит

Гостин
Искрено не ми се има вакво нешто случено и не верувам дека ке ми се случи од страна на другар/ка.Ама ако ми се случи најверојатно нема да се замарам многу околу тоа бид. секој има различно мислење
Во тие случаи или е љубоморен/на или е само искрен/а али стварно многу ја ценам искреноста, така да сигурно нема да изреагирам бурно и со караници или што било.А ако е љубомора ммм... get a life и поздрав :toe:
 
N

NeMiRnA

Гостин
eeee mi se ima deseno i u tie momenti samo ke se okezam od uvo do uvo i vikam "pa ete toj imal sreka da bide sakan makar i so e "grd" da vidime tebe koj ke te saka polna so ljubomora i losotilak" ili "mene bas mi e ubav,uste poubavo so ne ti e ke treba da mi go ukrades a toj e tolku sladok" ili "hahaha sepak toa e moj decko i jas odam so nego,jas go sakam,jas go baknuvam ne ti,taka da nema potreba da bides napadna nema sigurno da raskinam zaradi tvojot "preiskren komentar"" I taka natamuuuuuu zavisi ama obavezno upotrebuvam vakva recenica
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Секогаш кога сум прашувала сум добивала слични коментари на овие, затоа сега ретко да ми се случува тоа. Баш гајле ми е кој како мисли за мојот партнер ... како што кажа Немирна, уште поубаво ако не им се свиѓа на другарките, ќе ни опстане другарството во тој случај:pos2:

А за тие што реагираат така, мислам и тврдам дека се болно љубоморни луѓе што сакаат да ви ја раскинат прекрасната врска, а уште поголема им е желбата ако се фалите колку ви е добро. Секако, част и чест на исклучоци кои знаат и мааните да ви ги кажат на соодветен начин со кој нема да ве навредат ни вас, а ни партнерот, па и покрај нив ќе ве ценат и двајцата како пар, кому не му се важни истите.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.184
Поени од реакции
34.407
Сигурно станува збор за љубомора.
Никогаш не би кажал такво нешто, доколку и мене не ми го кажале истото претходно. :wink:
 

love

The one and only
Член од
2 мај 2006
Мислења
716
Поени од реакции
1
Dosega mi se nema sluceno takvo nesto,no dokolku mi se sluci nema da obrnuvam vnimanie na takvite komentari i samo ke recam"Mene mi e ubav" ili ako epten me iznervira ke i recam"Sekoj ima razlicen vkus,i mene ne mi e ubav tvojot,ama to e".Pricinata za vakvi komentari mislam deka e ljubomora,zasto ako e iskrenost,moze da mi dade do znaenje deka ne i se dopaga i bez vakvi navredlivi zborovi.Kako i da e,na mene ova nema voopsto da mi vlijae i jas nema nikogas da kazam vakvo nesto.
 
С

Сатори

Гостин
...

The`bItCh напиша:
Се среќавате со другар/ка после некое време .. ве прашува како ви оди животот, што има ново и вие му/и кажувате дека сте среќно заљубени. Што е и нормално следат прашањата како се вика, од каде е, колку сте заедно и дали имаш слика да ми го покажеш? Вие имате слика на мобилен, на компјутер, во албум и не е битно каде .. битно дека вашиот близок познаник го гледа вашиот партнер од главе до пете .. и вие како и секој нормален очекувате најмалку коментар у стилу “добар/а е“, “не е лош/а“, “уф, колку е секси“ или било што позитивно, нели за да не ве повреди вас и вашата суета познаникот ако треба и ќе излаже .. но, во случајов се случува спротивното .. познаникот го гледа вашиот партнер и без влакна на јазикот вика:

жена за маж: грд е, има голем нос, криви очи, големи уши, мали усни, глупава насмевка, дебел е, премногу е низок, ако подобро го загледам личи на геј, има криви заби - дефинитивно не е за тебе итн...

маж за жена: ружна е, има многу голем г`з, мали цицки, дебели нозе а воедно и криви, дебели прсти на рацете, дебел врат, голем нос, големи уши, мали усни, дебело лице итн итн итн итн итн..

Муабетот ми беше .. не со кои зборови вашиот познаник го опишува вашиот партнер .. туку, како вие реагирате во вакви ситуации? Што мислите дека најчесто е причината за таквите “невкусни“ коментари? Дали е можно познаникот да е љубоморен? Што ако станува збор за личност од вашиот спротивен пол? Мислите дека е можно вашиот/та другар/ка да е педер/лезбејка? Или едноставно ја кажува вистината затоа што ви мисли се најдобро? Се замарате ли воопшто?
Не верувам дека би кажала нешто пред мојата пријателка, но сигурно одкако подоцна ќе размислам, па и нема толку мн. да ми биде драга личноста која воопшто не се грижи за моите чувства.
Ок е да не и се допаѓа и тоа да го каже на фин начин, ама така да го напаѓа, тоа не!:nenene: Ако ме почитува мене, тогаш мора да го почитува и него, тоа е...
Ако нејзе не и е убав, тогаш мене ми е и тоа е мој избор а не нејзин, така да би требало да се погрижи да биде барем пријатна кога станува збор за него.:toe:
 

marga_k

HONEY
Член од
6 март 2006
Мислења
347
Поени од реакции
5
:nenene: ako mi e prijatel ne treba da dava nikakvi komentari stom jas sum go toj napravila izbor.
 
Член од
2 јуни 2006
Мислења
238
Поени од реакции
6
маж за жена: ружна е, има многу голем г`з, мали цицки, дебели нозе а воедно и криви, дебели прсти на рацете, дебел врат, голем нос, големи уши, мали усни, дебело лице итн итн итн итн итн..


Samo da komentiram masko na masko nikad ne mu kazue vakov muabet ...eventualno super ti e malata ima nekoja drugarka za kovanje , bockanje i slicno ... a ovoj muabet maz na maz ne bi go kazal...ako nisto drugo od postovanje
 

Kajgana Shop

На врв Bottom