Фан Клуб: Пелистер

Член од
24 јуни 2016
Мислења
1.165
Поени од реакции
2.215
Mnogu povredi se sobraja ovie 2 kola nemame sreka
Mnogu vazna pobeda denes bez Egri i Ljamce. Sledna so Rabotnicki ako ja dobieme ke bidi premija.
Treba malce site vo klubot da se podzamislat za Talevski. Ne pamtam dosega vakov sebicen igrac vo Pelister na zivci mu odi na cela publika zvezda uste ne prknat kolku muvi imas da lapas zanes eden! Ke ne koshta nekoja utakmica mnogu negovata sebicnost ubeden sum deka denes imase tocno 0 (NULA) dodavanja. Pod itno treba selenje na klupa isto i na Kostov tamu mu e mestoto ama ajde denes nemase koj pa mora toj
Za ostanatite bravooo odime pojako ajde sleden e Rabotnicki!!!!
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.527
Поени од реакции
6.101
Костов аут.

На овај новио бразилец уште недојден му ја скројвте капата по коментари а воопшто не изгледа лошо. На Костов после трето коло оставка барате. Ете победват земат бодој сега шопрајме??

Син му играше ради то шо егри имал мала повреда.
Да вака за овие 15 минути изгледа дека е технички добар .
За тренерот Костов е проблемот Непотизам , ама тоа е , штета за него шо игра син му штопер , да беше крило пушти го како Мики на страна и сам нека се дрибла цела утакмица .
Автоматски споено мислење:

Костов аут.

На овај новио бразилец уште недојден му ја скројвте капата по коментари а воопшто не изгледа лошо. На Костов после трето коло оставка барате. Ете победват земат бодој сега шопрајме??

Син му играше ради то шо егри имал мала повреда.
Да вака за овие 15 минути изгледа дека е технички добар .
За тренерот Костов е проблемот Непотизам , ама тоа е , штета за него шо игра син му штопер , да беше крило пушти го како Мики на страна и сам нека се дрибла цела утакмица .
Требаше/треба уште еден штопер да се земи
 
Член од
28 февруари 2023
Мислења
195
Поени од реакции
740
Денес видовме 2 класа на голој, честито победата да ни е, на клупа под итно Мики и Костов неможи вака поќе.
Следни работнички да ги турниме и да се радваме секоја утакмица дајбоже
Автоматски споено мислење:

Денес видовме 2 класа на голој, честито победата да ни е, на клупа под итно Мики и Костов неможи вака поќе.
Следни работнички да ги турниме и да се радваме секоја утакмица дајбоже
Автоматски споено мислење:

Зошто сеуште се исклучени коментарите на фб?
- Не е срамота ?!
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.247
Поени од реакции
8.036
Denes zedovme ne tri tuku 6 boda tri idat za golmanot so ne spasi nekolku pati a drugite tri se oti pobedivme bez egri,ljamce kako i Mirko so izleze vo 60 minuta ili koja da bese odlicna pobeda ako bevme prisebni ke daevme uste eden nejse top za samodoverba I da vidat deka mozat ako site trcaat pokrivaat vo idbrana normalno e da padni koncetracija da imaat sansi drugite kako vo slucajot so ni dadoja dva gola no vo sekoj slucaj igravme mnogu podobro od Besa I sest boda se oti se protiv direkten konkurent drugs rabota za trenerot denes nemase so da napraj iako sum jas prv so ke go napadni no so povredata na egri morase da igra stefan isto izmenite bea pogodeni oti tie fernadinjo so asistencijata I katanic so golot ja resija utakmicata za tretito gol so znaci toa e no sakav da sporedam so lani ko igravme protiv besa tie bea vaka nadmojni ko nie denes koja razlika e napraena sprema lani a denes prv sostav od lani bea samo tri igraci ako ne se lazam sega mora tri pati pojako so rabotnicki I kako denes od start po goloj golem plus so vo gosti pobedivme da vidat deka mozat I znaat oti edno igravme doma a drugo vo gosti no denes super site tri gola vo pravo vreme pa tri gola vo gosti nemame daeno mozi dewtina godini vo prva liga ne pametam posledno koga sme dale tri gola vo gosti so znaci desetka za site od eden do posleden samo vaka hrabro do kraj so rabotnicki doma pa brera vo gosti I doma so brakjata od tikves

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.100
Поени од реакции
7.926
odbranata igrachite ni se slabi, se pokazva deka imame samo eden igrac za prva liga to e egri, ke se macime mnogu vaka ako e povreden denes vetrishta duvat nazad totalno nesigurni
 
Член од
21 јули 2022
Мислења
56
Поени од реакции
37
Костов аут.

На овај новио бразилец уште недојден му ја скројвте капата по коментари а воопшто не изгледа лошо. На Костов после трето коло оставка барате. Ете победват земат бодој сега шопрајме??

Син му играше ради то шо егри имал мала повреда.
Делумно си во право.
Но, дали се репер 15 мин за некој да кажиш дека се огрешила јавноста? (Топ беше иначе овие 15 мин дечкото нема збор дај боже вака да е цела сезона и да се огрешиме сите).
Победа огромна денес иначе ама да не се прајме дека не висевме цело второ полувреме пред израмнување а ако ни израмнија ќе изгубевме.
Важно победивме и уште поважно е Кико и Вилдан да поминат со лесно оти Љамче, Егри, Виктор, Мирко, сега од денес Кико и Вилдан… сите се повредени а клучни ни се во моментот.
Со Спиркоски, Костов и Мики Талевски денеска бевме како 8 играчи на терен. Очајна тројка. Другите топ си изиграја
 
Член од
28 февруари 2022
Мислења
105
Поени од реакции
558
Делумно си во право.
Но, дали се репер 15 мин за некој да кажиш дека се огрешила јавноста? (Топ беше иначе овие 15 мин дечкото нема збор дај боже вака да е цела сезона и да се огрешиме сите).
Победа огромна денес иначе ама да не се прајме дека не висевме цело второ полувреме пред израмнување а ако ни израмнија ќе изгубевме.
Важно победивме и уште поважно е Кико и Вилдан да поминат со лесно оти Љамче, Егри, Виктор, Мирко, сега од денес Кико и Вилдан… сите се повредени а клучни ни се во моментот.
Со Спиркоски, Костов и Мики Талевски денеска бевме како 8 играчи на терен. Очајна тројка. Другите топ си изиграја
Не се доволни да, ама јас кажвам дека неизгледа лошо воопшто играчот по то шо го видов. Муабетот ми е, го објавуват бразилецо и имаш 60 коментари, а никој го немат видено како игра.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.247
Поени од реакции
8.036




Deka fali stoper plus fali se zborase celo vreme deka sme klasa poarni od prethodno isto e Fakt no najvazna e borbata I ako ja ima se ke nadopolnat e Miki ke dobie uste nekoja sansa I treba za godinite vredi samo to so se sebici pisevme prethodno no najvazno e da se namalat greskite nazad vo napad nekoj I da zgresi ne e tolku strasno drugo uba rabota so se zedoja uste dva igraci eve denes se vide deka faleja I trebase osvezuvqnje pa dobivme so novite vo napad I se resi utakmicata sega ne smej da ima opsutanje da se rekuperiraat za Sreda so Rabotnicki koj nema poraz vo prvenstvoto denes se spasija za toa mora so 150% od pocetok oti sprema to so igra na prijatelskata so nas vo Ohrid letoto se mnogu smenati a togas samo Mazari mu delese a sega I crncite mu vlegoa vo forma gadna I disciplinarian ekipa se no da gi fstime na sila na urlanje prvoto da dajme dva gola nemaat sili da se vratat za razlika od Besa so ne gleda rezultat isto igraat I bese po loso denes da ni se vratat se zavisi od nas !


Sent from my SM-S901B using Tapatalk
 
Член од
21 јули 2022
Мислења
56
Поени од реакции
37
Не се доволни да, ама јас кажвам дека неизгледа лошо воопшто играчот по то шо го видов. Муабетот ми е, го објавуват бразилецо и имаш 60 коментари, а никој го немат видено како игра.
Па шо очекваш ти? Сам кажваш дека го коментирале а никој не го имал видено како игра :pos: Па тогаш си свесен и сам каков ризик е то да земваме некој шо никој не го видел како игра и има минимални утакмици и минутажа а треба да бркаме опстанок.
Очајно ни фалеја ПРОВЕРЕНИ играчи а донесоја некој инкогнито шо имал само три утакмици некаде во некоја си 4та лига без оглед дали е Бразил или кај и да е.
И тебе те чуди и очекваш јавноста да не е скептична и саркастична? На вакви експерименти и непроверени играчи? Нормално е да има милион коментари.
Туку не е страшно дали се 60 коментари или 600, страшно е да му дајме еден куп наши општински пари а да излези дека џабе е тука и не вреди еден денар.
Денес е супер, има уште еден куп утакмици дај боже да игра вака коректно па нека се смеј тогаш он на тие шо зборват за него.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.247
Поени од реакции
8.036
Па шо очекваш ти? Сам кажваш дека го коментирале а никој не го имал видено како игра :pos: Па тогаш си свесен и сам каков ризик е то да земваме некој шо никој не го видел како игра и има минимални утакмици и минутажа а треба да бркаме опстанок.
Очајно ни фалеја ПРОВЕРЕНИ играчи а донесоја некој инкогнито шо имал само три утакмици некаде во некоја си 4та лига без оглед дали е Бразил или кај и да е.
И тебе те чуди и очекваш јавноста да не е скептична и саркастична? На вакви експерименти и непроверени играчи? Нормално е да има милион коментари.
Туку не е страшно дали се 60 коментари или 600, страшно е да му дајме еден куп наши општински пари а да излези дека џабе е тука и не вреди еден денар.
Денес е супер, има уште еден куп утакмици дај боже да игра вака коректно па нека се смеј тогаш он на тие шо зборват за него.
Kolku pari tolku muzika ,za provereni igraci treba da se plati druga rabota vistina bese bez vrska plukanjeto uste ne dojden brazilecot nitu viden da se pisat gluposti no kaj nas takov e gradot utre ke daj gol se ke se zaboraj muabeto mi e deka jas sum orv za plukanje I kritika no za volja na vistinata skoro site zasiluvanja so gi donesoja gi pogodija imame 11 plus rezervi deka falat uste igraci e vistina no treba da mu se daj sansa ko sme kaj parite vistina se site nasi I treba da si kazime mislenje no ako gi sporedime so drugite kluboj siguren sum deka pak imame najmal budzet so znaci da ne bea edna ,dve greski na trenerot drugoto sega za sega e kako so treba da se namali sebicenjeto da se zgolemi fizickata priprema I mozi da gledame fudbal no loso e so sekoe kolo e da se bide ili ne ,nesmej da ima opsustanje a nema vrska muabeto od 4liga brazil od 6 liga da e ako cini ke cini samo da bidi soremen fizicki oti kaj nas ligata e corba koj dojde od afrika od vtora treta liga bilo od koja drzava se iznaigra zabelskata bese deka ne e mlad za da mozi da se prodaj izvadat pari deka mu e prvo iskustvo nadvor od brazil dali ke se snajdi inaku sigurno kvalitetot na 4liga e tuka so nasata liga plus ako e eftin nema so da zagubime samo mozi da dobime ke vidime ima vreme sega e vazno da se oporavat da nema tolku povredi e tuka treba da razmislat dali ne bea fizicki soremni so ima tolku povredi dali bea slabi treninzite ili mnogu jaki to e prasanjeto za drugoto ima fudbaleri neka se rotiraat ke wi resi trenerot za denes pak ke recam bravo tri gola se tri gola plus vo gosti oti prethodno na pet kola dadovme tri gola dolgo e prvenstvoto ke gi vidime site a odvaj cekam da imame siguren rezultat pa da go vidime I anglevski koj ako debitira mislam ke bidi ubedlivo najmladiot fudbaler vo ponovata istorija so ke zaigra za prv tim no za toa zavisi od rezultatot i pred se od trenerot koj se opraj posle glupostite prvite kola pa mozi I srekja denes so bese povreden egri da igrame so 4ka nazad ako igravme so 3ka odnosno 5ka nemase sanssi za fudbal da igrame top denes

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.247
Поени од реакции
8.036
Ovaa pomina zamina sega odma za eabornicki vo sreda da se dumame da se praj care da se oparavat mnogu povredeni imame denes tri plus boda ama dva minus igraci kiko I kerim od prethodno egri,ljamce I srefamovski so znaci mnogu povredeni plus site provotimci za toa jadevme lajna deka trebaat igraci a ne kostov da veli na zima ke gi klaj vo igra novite ko denes morase da gi igra plus da ja resat znaci sekoe loso za dobro da e no treba uste rabota I rekov prethodno od lani so ugravme denes nemase mnogu novi vo orv tim no druga e samodoverbata druga e igrata da gi imas site na trening samo se kreva nivoto I konkurncijata poleka licime na klub no mora da tepame so rabotnicki oti site ni disat vo vrat samo cetiri bida e razlikata so znaci edna pobeda od opasnata Zona treba serija na pobedi da se olabat oslobodat sekade da igrame kako so treba kako denes a steta so rabotnxiki so nema da bidi nojkna po porazot denes na struga doma protiv skupi najmnogu zalam za prethodnoto kolo so ne pobedivme

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
 
Член од
19 јануари 2024
Мислења
405
Поени од реакции
1.254
Голманчето е играч на натпреварот!!

Какви чист шанси за гол спречи, секоја чест.
Денес можевме уште 3 гола да му дајме сигурно, ама исто толку можевме и да примиме.
Без Егри одбраната е попара!!
Кице на крајот напрај 2-3 почетнички грешки, шо не е дозволиво за играч од негов калобар.
Ме бендиса многу бразилчето, има техника, преглед на играта. Мислам дека ќе биди добро засилување.

Големи три бода од тежок терен.
Наредно коло се освен три бода ќе биди голем ќикс.
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.527
Поени од реакции
6.101
Абе шо прајте притисок уште не почната .
Ко прво сме наредно коло без пола прв тим , т.е. имаме доста повредени .
Важен е пристапот , па на крај како ќе заврши така , не е крај на светот .
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.251
Поени од реакции
6.948
головите на керим и мирко,како и асистенцијата на фернандињо ,овие ефектни фудбалски мајсторски потези ги немало со години во зеленобелиот дрес ,мириса на многу интересна сезона под тумбе кафе
 

Kajgana Shop

На врв Bottom