Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

Дали очекувате дека новата власт и новата Претседателка ќе го ревидираат Преспанскиот договор?


  • Вкупно гласачи
    291
  • Гласањето е завршено на .
Член од
13 јуни 2009
Мислења
1.409
Поени од реакции
924
да не кажа нешто лошо ?
Албанија не нарече западна бугарија, албанија дозволи бугарски поткуп на нивниот попис, таа ли албанија?
Автоматски споено мислење:

Комуњарите во Македонија се тешка дијагноза, гарант не си го знае ни родениот дедо а прадедовци да не правиме муабет, од кога навакај комунистите станаа македонци, да не е смешно ќе е трагично.
Да ја браниш Македонија од комунистите е највисок степен на патриотизам.

kako taka be treba da kazi se nadevame i deka nasite braka od albania kej vlezat chas poskoro u eu , i da recat edno zaboravanje na zname nemozi da ne skara so nasite braaka od blgaria .,

samo naiconalististcki sovinisticki da se gledalo ko palco palevski
vlasite ni se krivi sqiptarite fanritite anglosaksoncite nie sne najpravedni .
 
Член од
5 септември 2024
Мислења
65
Поени од реакции
96
Levica e toa, poranesni sarenokurtonci, so dopis do OON ke go vratat imeto.
Ne im zamervaj do tolku, ne se tie krivi, tolku im delile :( .
Tie da imale dva aktivni nevroni vo mozokot nemase ni da krevaat revolucija, da frlaat kurtoni so boja, jasni ke im bea posledicite od nivnata revolucija, koj ke dojdi na vlast i sto toa znaci.
Ali za zal ocigledno tolku im e kapacitetot :toe:
Moze so dopis do OON ama ako sme regionalna sila kako Turcija. Referendum za ponistuvanje na prespanskiot dogovor i vrakjanje na Republika Makedonija, ukinuvanje na zakonot za znaminja i vrakjanje na vistinskoto makedonsko zname. Bojko moze eden podebel da lapne a istoto vazi i za Micotakis. Kurti sto e premier na poludrzava se ponasa nezavisno, pa nie treba sve na kur da kacime be i da si go terame svoeto.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.308
Поени од реакции
8.845
kako taka be treba da kazi se nadevame i deka nasite braka od albania kej vlezat chas poskoro u eu , i da recat edno zaboravanje na zname nemozi da ne skara so nasite braaka od blgaria .,

samo naiconalististcki sovinisticki da se gledalo ko palco palevski
vlasite ni se krivi sqiptarite fanritite anglosaksoncite nie sne najpravedni .
Ne mi odgovori toa sto te prasav. Kaza Micko nesto loso vo Brisel ?
i drugo, koj toa vie ?
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.854
Поени од реакции
29.631
Јас познавам многу луѓе кои што гласаа за вмро, за да го врати името. Сигурем сум дека и ти. Меѓу другото и за да ги сменат сдс.
:pos:
Па како е он сигурен.
Сменување на сдс, најштетната гарнитура досега-така спореден проблем, успат, меѓудругото.
:pos::pos::pos:
 
Член од
13 јуни 2009
Мислења
1.409
Поени од реакции
924
Ne mi odgovori toa sto te prasav. Kaza Micko nesto loso vo Brisel ?
i drugo, koj toa vie ?
Не кажа рече дека нема да виткаме кичма и ќе напаѓаме офанзивно нема да му ќутиме на никој .добро се држи засега . не подпаѓа лесно како заев предавнико ,мицко е тврд орев

добро е то изгледа храбро мегу народо и гласачите ама некако многу директно и грубо и нападно ги изазива како пред ufc борба соседите

мози треба и ние да ги нападниме бугарите како украина русија ,ако сне посалби да видат дека не му се плашиме ,и ко кје видат мегурандната колку сне храбри кје не подржат
 
Последно уредено:
Член од
19 февруари 2023
Мислења
2.500
Поени од реакции
5.255
Со каков пламен и емоција сдсовци и бугари го бранат името, удирајќи по мицко, малку фали да излажат некој дека и мислат добро на Македонија.
Се виде 2016 кој е за името и кои луѓе се достојни наследници на нивните претци, нема потреба да изигравате патриоти, одете во мала речица или софија разговарајте како да ја делите Македонија и да менувате историја.
 
Член од
13 јуни 2009
Мислења
1.409
Поени од реакции
924
Со каков пламен и емоција сдсовци и бугари го бранат името, удирајќи по мицко, малку фали да излажат некој дека и мислат добро на Македонија.
Се виде 2016 кој е за името и кои луѓе се достојни наследници на нивните претци, нема потреба да изигравате патриоти, одете во мала речица или софија разговарајте како да ја делите Македонија и да менувате историја.
2024 Бугарија има 14к gdp Makedonija 7k Gdp Еу ни вика еве вија Бугарија да ви биди ментор на патот за еу ,Македонија 1990 гдп 4к Бугарија 2к 2червени нација

БУгарија му вика на ЕУ овие Мачедонците уште нисе курчат си мислат уште живеат во србојугославиа

Еу Планира па си мисли покрај Бугарија и Македонија ќе влези у еу сме блиски народи па по македонија албанците ќе ја Повлечат и Албанија и На крај Србија ,
ама коа Никад арно вика Николевски .
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
4.460
Поени од реакции
4.594
Знам. Е па зошто не одговараат, кој го спречува Мицко да ги повика на одговорност, или и тоа не ветил?
Ако тргнеме од фактот дека во минативе 30 и кусур години од македонската „независност„, ниту еден висопозициониран политичар, кој можел да носи одлуки од голем „зафат„ не одговарал, зашто токму од денес и од Мицко, некој би требало да почне да одговара?

И пред кого да одговара, пред судски систем како синоним за дебела искорумпираност, со доверба од ранг на статистичка грешка?...

Плус, да не заборавиме дека нашите најголеми партии одат на „консултации„ во иста „куќа„...со малку поголеми димензии од просечните.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.308
Поени од реакции
8.845
Не кажа рече дека нема да виткаме кичма и ќе напаѓаме офанзивно нема да му ќутиме на никој .добро се држи засега . не подпаѓа лесно како заев предавнико ,мицко е тврд орев

добро е то изгледа храбро мегу народо и гласачите ама некако многу директно и грубо и нападно ги изазива како пред ufc борба соседите

мози треба и ние да ги нападниме бугарите како украина русија ,ако сне посалби да видат дека не му се плашиме ,и ко кје видат мегурандната колку сне храбри кје не подржат
Знаеш што, да му ги вратиш парите на тој што те плаќа да тресиш глупости, ај што не си ја бркаш добро работата така да има и друг начин да заработиш повеќе пари. Еве јас ќе те предложам за да добиеш прва награда за најнеписмен член на форумов, мислам лесно ќе ја добиеш без никаква конкуренција.
 
Член од
17 декември 2012
Мислења
263
Поени од реакции
178
Б'лгарчета се нервираат! :vozbud: Изгледа навистина вистината боли, а?
Точно. После дипломатските ви победи врз грци и албанци во минатите 30те години страв ние е дека ние сме во ред.
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.727
Поени од реакции
3.736
Точно. После дипломатските ви победи врз грци и албанци во минатите 30те години страв ние е дека ние сме во ред.
Вие не сте во ред. Ама со мозокот.

Будали се нашиве политичари што решиле да преговараат со фашисти.
Ние треба што подалеку од вас.
Секаде кај што сте вие ние со трчање на обратна страна.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom