Фан клуб: Милан

Саше?


  • Вкупно гласачи
    26
  • Гласањето е завршено на .

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.719
Поени од реакции
6.338
Бев сигурен дека нема да знаеш да напишеш зошто мислиш дека бил катастрофален и дека ќе се криеш позади нови глупости.


Но, не е проблем да црташ за тоа каков е штрумфот. :icon_lol:


Еве, штрумфот е за никаде, но објасни зошто Емерсон бил катастрофален!
Колку што ти имаш објаснето кога јас те прозивам, толку и ја сеа ќе ти цртам.

У кратки црти е мува без глава, реферати неам намера да ти пишувам.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
8.083
Поени од реакции
14.218
Колку што ти имаш објаснето кога јас те прозивам, толку и ја сеа ќе ти цртам.

У кратки црти е мува без глава, реферати неам намера да ти пишувам.
Во кратки црти, не знаеш да објасниш.

Ако бил толку лош и толку било очигледно, не би ти било проблем да напишеш зошто бил таков. Ајде Даун, искористи го пеналот, објасни и уништи го глупиот штрумф. :icon_lol:
Автоматски споено мислење:

Ништо од одговор, ќе чекаме Салах да се поигра со него, за да се криеме позади тоа. :toe:
 
Последно уредено:

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.719
Поени од реакции
6.338
Во кратки црти, не знаеш да објасниш.

Ако бил толку лош и толку било очигледно, не би ти било проблем да напишеш зошто бил таков. Ајде Даун, искористи го пеналот, објасни и уништи го глупиот штрумф. :icon_lol:
Автоматски споено мислење:

Ништо од одговор, ќе чекаме Салах да се поигра со него, за да се криеме позади тоа. :toe:
У кратки црти глуп си :cool:
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
8.083
Поени од реакции
14.218
У кратки црти глуп си :cool:
Можно е. Всушност, да, глуп сум, еве се сложувам.

Е сега, ајде да се вратиме на тоа зошто е и направен овој фан клуб, Милан, фудбалерите.


И сега главното прашање: "Што тоа во играта на Емерсон било катастрофално на натпреварот против Венеција и толку било трагично да се напише дека изиграл добро?"
 
Член од
18 јули 2012
Мислења
1.151
Поени од реакции
725
Emerson Royal nitu eden prodor po taa desna srana , golot na Venezia padna po negova greska , 2 3 pasa gi zgresi , e muva bez glava .
Ocigledno e deka 15 mil se donirani od strana na Milan na Totenham .
Sekoj drugo objasnuvanje e samo tankanje na mesto .
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
8.083
Поени од реакции
14.218
Emerson Royal nitu eden prodor po taa desna srana , golot na Venezia padna po negova greska , 2 3 pasa gi zgresi , e muva bez glava .
Ocigledno e deka 15 mil se donirani od strana na Milan na Totenham .
Sekoj drugo objasnuvanje e samo tankanje na mesto .
Згрешил 2-3 паса... За мене тоа не е катастрофално. Само Рајндерс има еден пас погрешено помалку, другите исто или повеќе.

Голот беше по фаул, можеби и за директен црвен, фудбалерите тргнаа накај судијата, целиот тим беше раштиман тогаш. И не беше гол.

Тоа за мува без глава е друг муабет, не збориме каков е општо, туку каков беше вчера. Ниту за тоа дали ни требал овој трансфер, уште кога се појавија шпекулациите, бев против.

И ти ова што го наброја, воопшто не е трагично, барем според мене, слични грешки ќе им најдеме речиси на сите. Не знам што е толку погрешно што сум напишал дека бил добар, а не катастрофален.

Притоа, ниту се исчудував на тие што пишаа спротивно, ниту исмевав или навредував. Само напишав дека и покрај тоа што требаше да бидат поинаку потрошени тие пари, мислам дека вчера беше добар.
 
Член од
18 јули 2012
Мислења
1.151
Поени од реакции
725
Згрешил 2-3 паса... За мене тоа не е катастрофално. Само Рајндерс има еден пас погрешено помалку, другите исто или повеќе.

Голот беше по фаул, можеби и за директен црвен, фудбалерите тргнаа накај судијата, целиот тим беше раштиман тогаш. И не беше гол.

Тоа за мува без глава е друг муабет, не збориме каков е општо, туку каков беше вчера. Ниту за тоа дали ни требал овој трансфер, уште кога се појавија шпекулациите, бев против.

И ти ова што го наброја, воопшто не е трагично, барем според мене, слични грешки ќе им најдеме речиси на сите. Не знам што е толку погрешно што сум напишал дека бил добар, а не катастрофален.

Притоа, ниту се исчудував на тие што пишаа спротивно, ниту исмевав или навредував. Само напишав дека и покрај тоа што требаше да бидат поинаку потрошени тие пари, мислам дека вчера беше добар.
Da i da ne bea tragicni tie greski , ipak nemase nekoj wow napredok pa da mu se isdvoji vcerasniot mec kako DOBAR .
Isto mislenje imam i za Fofana , moze se dobri moze ke bidat igraci , ama do sega me pokaza ni vcera deka ke bidat top sasiluvaje .
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
8.083
Поени од реакции
14.218
Da i da ne bea tragicni tie greski , ipak nemase nekoj wow napredok pa da mu se isdvoji vcerasniot mec kako DOBAR .
Isto mislenje imam i za Fofana , moze se dobri moze ke bidat igraci , ama do sega me pokaza ni vcera deka ke bidat top sasiluvaje .
Фофана имаше поголеми грешки, немаше добар натпревар. Дали е неприлагоден, неподготвен поради сето таа заврзлама околу трансферот, не знам, но не изгледа добро.

ЛФЧ беше најдобар од тројката во средина. Овој, заедно со Пулишиќ, кој играше повеќе централно, отколку широко на крило, изиграа најдобро по мој вкус.
 

Magic Mike

Blessings and Love
Член од
20 септември 2023
Мислења
1.295
Поени од реакции
3.492
Мислам засилувањата што ги земаа летово ќе испаднат полн погодок за Милан.
Веќе четворица од петте засилувања се со гол за црвено -црниот дрес,Павлович,Мората,Фофана и Абрахам.
Мора трпение особено со Емерсон и Фофана бидејќи многу доцна дојдоа во Милан и потребно е време да се прилагодат во Серија А.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.542
Поени од реакции
47.997
Фофана мислам дека ќе е успех, додека за Емерсон веќе кажав. Човекон е фан на фудбал, без суштински да е фудбалер. Физички ги има сите предиспозиции, ама карактерно и ментално, далеку е од тоа што треба да биде. Мислам дека е од оние еден од милион луѓе што направиле фудбалски кариери чисто од ѓутуре. После оние години од говно фудбал одиграни во Тотенхем, само алгоритам со раштимани метрики може да го донесе во Милан.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
8.083
Поени од реакции
14.218
После оние години од говно фудбал одиграни во Тотенхем, само алгоритам со раштимани метрики може да го донесе во Милан.
И некои провизии, којзнае кој се ќе се офајди, никогаш не е сигурно до кога и колку ќе можеш да бидеш дел од повеќе милионски трансфери, плус оние шеми помеѓу агенти, директори, посредници, кои не знаеш со кој фудбалер почнале, а со кој ќе завршат.
 

Magic Mike

Blessings and Love
Член од
20 септември 2023
Мислења
1.295
Поени од реакции
3.492
Сеуште е рани да му се суди на Емерсон треба да му се даде шанса на уште неколку натпревари.
Со Калабрија тешко одат преговорите за продолжување на договорот и највероватно следното лето ќе си замине како слободен агент.
Затоа можеби е најдобро повеќе шанса да им се дава на Терачиано и Хименез за да некој од нив двајца побрзо се интегрира во првиот тим на таа десна бековска позиција.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.542
Поени од реакции
47.997
Сеуште е рани да му се суди на Емерсон треба да му се даде шанса на уште неколку натпревари.
Не викам дека не е можно чудо, ама врз основа на тоа што го играл во минатото, дечкото никогаш немал форма кон чие враќање може да се стреми. Зарѓани фудбалер во Милан сме виделе пун кур, ама секој од нив знаел кон што треба да цели, додека овој секогаш бил тапа.
Мене кога го гледав во Тотенхем секогаш ме зачудуваше како после секоја грешка или кикс он беше све посамоуверен. Дали со некоја парапсихологија се кљука или што е, не знам, ама тоа беше страшно нешто. :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom