Фан клуб: РК Пелистер

Член од
2 август 2011
Мислења
1.220
Поени од реакции
1.573
Треба состанок релација навивачи,управа , играчи и стручен штаб. Некој работи да се кажат во 4 очи. Да се излези со заеднички став
Е ова и јас го мислам и изјава и став кој ќе биде основа за се.
Инаку напливот на незадоволство дојде точно от тоа што управата нема јасна цел и став. Никој не го тераше Зоран да излегува со изјава дека ќе се засилиме со можи 4 играчи на надворешните линии или изјавите на "стручњалот на клупа" дека ни требат уште два играчу пикер и среден.
Мораше од почеток да се има цел ако веќе си решен да штедиш вложваш пари во екстра тренер и не бараш карта за ЛШ ги пушташ децата да играт и имаш топ екипа за дома. Зошто ти се трансфери од типот на Којо па и Манасков и ред други промашени трансфери или трансфери за %.
Или бараш карта добиваш во ЛШ и правиш екипа а за екипа фалат уште најмалку 2 ако не и повеќе играчи.
Неможноста на управата да најди цел ситуацијата ни риба ни девојка ем се сака а се неможи иди до ситуации како во моментов и сега господ нека ни е напомош.
Со среќа (а ќе ни треба многу среќа кога веќе знаење нема) новата сезона.
 

bitolcanec_1

ветеран од златното време
Член од
6 јуни 2011
Мислења
746
Поени од реакции
1.337
Браво. За малку нерешено. Сега останатите фаворити нема баш да не гледаат како формален учесник...Вака ако играме можи и негде надвор да тепаме.
Само сплотеност и храбра игра!
 

Deksi

Локал патриот
Член од
16 март 2010
Мислења
874
Поени од реакции
1.058
Денес ова борба, пристап и пораз се сосема различно од оние со Загреб и Алкалоид.

За денес, за денес ама - БРАВО !

П.С. Стојам на то дека треба уште двајца играчи, пикер и среден.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 
Член од
10 мај 2022
Мислења
622
Поени од реакции
2.062
0 -15 ,мизеријата продолжува се рушат негативни рекорди,најдолга низа без победа во ЛШ :place::tapp:
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.518
Поени од реакции
6.077
По ова утакмица ако не сфатија дека со среден и пикер ќе бевме тврд залак за сите екипи во ЛШ, незнам уште што треба да се деси.
Малку поќе не потценија , малку поќе скоро све влезе последни 15 минути и за малку нерешено , а сите очекувавме 10+ дека ќе изгубиме .
Пак мислам дека одбраната ни е поголем проблем од нападот , мора да се игра уште појака одбрана , е сега кој како ќе наместо со овај ростер не знам ама ќе видиме , оти за то треба поќе од една измена одбрана напад , а за појака одбрана ќе мора тоа да прај и е неизводливо .
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
2.292
Поени од реакции
2.281
Добра игра на Пелистерци и незаслужен пораз,промашвењата на Радивојевиќ,сите грешки на судиите беа на штета на Пелистер,последното исклучвење беше срамно а и ги чинеше пораз.
Ивич добар ама мораше да фатит некоја од Гребил,сите шутеви беа на прва статива.
Да се надеваме повеке среќа на следните утакмици.
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.518
Поени од реакции
6.077
Добра игра на Пелистерци и незаслужен пораз,промашвењата на Радивојевиќ,сите грешки на судиите беа на штета на Пелистер,последното исклучвење беше срамно а и ги чинеше пораз.
Ивич добар ама мораше да фатит некоја од Гребил,сите шутеви беа на прва статива.
Да се надеваме повеке среќа на следните утакмици.
И тоа и претходно со две минути на Абутович му вратија напад од нигде никаде .
Автоматски споено мислење:

0 -15 ,мизеријата продолжува се рушат негативни рекорди,најдолга низа без победа во ЛШ :place::tapp:
Вие ова две години немате пораз во ЛШ , ќе ви продолжи низата и другата година
 
Член од
24 јуни 2016
Мислења
1.160
Поени од реакции
2.212
0 -15 ,мизеријата продолжува се рушат негативни рекорди,најдолга низа без победа во ЛШ :place::tapp:
Gledajsigo dvorot i mizerijata vasa
Milo mi e sho ne pratite vo to seloto smrdeno
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.305
Поени од реакции
5.215
Ова е таа игра шо ја бараме сите, нека изиграат вака и во Скопје со Вардар, па да ги откажиме одма од титулата.
Нема збор за играта денес, дури мислам и одбраната си ја заврши работата, неколку блока, пресечни топки, на ниво беа, освен Абутовиќ некако ми е и мене најслаба карика.
Цехте искина денес, класа играч е Цехте, му треба одмор после ОИ, полека влегва во ритам, кај виде судијата на крај да го исклучи, гратис играч плус му остави на ПСЖ, дури и Пранди му призна дека немаше удар во лицето, ама судиите останаја на својата одлука, престрого ни го исклучија на помалце од 2 минути до крај, тоа исклучување можи ни ги скрати и тие шанси за бод....
Кузмановски второто како да се натпреваруваше кој повеќе со Сипшак, знаев дека тука ќе не растурат од пикер, дефинитивно Камил е најдобар пикер во светот, нема лек за него...
Пеше исто добар, само вака ако продолжат со Фитиљот ќе прегорат, мора помош од останатите, Борзаш нејќам да го коментирам, нека проработат Павле, Тајник уште подобро.
Десно крило од кај Богдан не погодивме ништо, а Греби две завртаљки ни мава на прва статива кога се крши резултатот, то е то, никој не се ни надеваше на победа, напредок има во играта.
 
Член од
30 април 2022
Мислења
18
Поени од реакции
53
Машки одиграна утакмица, ме бендиса шо не се откажаја на полувреме и играа до крај. Дали ПСЖ играле со 30 или 50 или не знам колку % не треба многу многу да нѐ интересира пошто од вакви утакмици се крева и морал и жар и во тимот и кај навивачите.
Бекојте беа топ, одбраната изгледаше исто океј, само Богдан шо подзаеба некоја топка (3 беа од никаков агол нема шо да се замери). Му подари една две шанси судијата на крајот посебно со исклучвањето на Цехте (се дешава то е..)
Нека терат вака само па другото ќе си дојди ;)
 
Член од
23 мај 2024
Мислења
98
Поени од реакции
214
Abutovic e najslabata karika vo odbranata!
E to e bitolskoto kaj nas so ne mu davame prostor na igracite i odma najslab drvo vaka taka, bate rano e da kazvame dali e najslab ili ne ima vreme mozis da recis deka do sega slavo igra, ili ne e vo forma itn. Dostate so plukanjeto javno to nemozam da ve razberam coek 10 utakmici ke izigra ubo 1 neuvo odma plukanje vreganje. Site lajna jadime za uprava za se za rakometari smejme d akritikuvame a nas kako publika i kolku razbirame rakomet koj da ne kritikuva? Ili nie sekogas sme vo pravo deka sme publika i strucnjaci na tastatura? Dajte ostajte vreme bez pritisoci da vidime so mozat da pokazat igracite do krajot na sezonata pa posle ke kazvame dali e jak ili slab nemozi od edna dve utakmici da kazvame najslab najak. Olabajte malce
 
Член од
13 јули 2024
Мислења
436
Поени од реакции
694
ne uspeav da ve gledam jbg mi iskoci nesto sea gledav naj interesni momenti dobri ste bile ako produzite vaka mozda nekoe bodce ke skinete kaj vas doma
 

Kajgana Shop

На врв Bottom