Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    695
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.811
Поени од реакции
40.976
@Ron Burgundy Рони, коа се договоривме да ги вадиш бушоните тоа беше за Украина а не за рускиве електрани.
и Хитлер вака пред да падне беше, али тоа не ја запре црвената армија. Ќе се поправат електраните и све што се оштетило.

Иначе пак ги местат :kafence:
 
Член од
25 декември 2019
Мислења
1.832
Поени од реакции
2.794

Ја рокнале Полтава, премногу загинати цивили, жално...
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.539
Поени од реакции
12.410
179 учебно-тренировочного центр војск свјази (в/ч А3990) в Полтаве по ул. Зиньковској, 44.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.811
Поени од реакции
40.976
полагање заклетва било тоа за армија. Многу искандери пукаат задње време, на секоја бригада артилериска имаат додадено искандер ракети. Фактички каде и да им текне палат ракети. Со оглед на ова, нема никаква смисла да даваат отпор повеќе. Друго, почнале со дронови термит да испуштаат и еден дрон може да запали цел ров од пола километар.
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.539
Поени од реакции
12.410
179 учебно-тренировочного центр војск свјази (в/ч А3990) в Полтаве по ул. Зиньковској, 44.
Signal Corps of the Armed Forces of Ukraine.


Ако пребараш низ реддит, напишале дека Болница погодиле. Русиве вистина толку лоша технологија, сите Болници до сега ги уништија.
После реддит следува жутата клозет штампа.
 
Последно уредено:
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.886
Поени од реакции
22.078
Signal Corps of the Armed Forces of Ukraine.


Ако пребараш низ реддит, напишале дека Болница погодиле. Русиве вистина толку лоша технологија, сите Болници до сега ги уништија.
После реддит следува жутата клозет штампа.
Кој ја следеше сириската војна сигурно се сеќава на "последната болница во Алепо".
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.637
Поени од реакции
82.401
Еве колку е Западот искрен и посветен. Ние добро знаеме како е да си сојузник на Западот. Видовме 2001-ва, гледаме и денес.

 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.539
Поени од реакции
12.410
In addition to a large number of Ukrainian Armed Forces servicemen, several foreign instructors from Sweden were killed during the missile strike on the communications training center in Poltava.

This is written by Britta Ellwanger, a foreign volunteer working in the interests of the Ukrainian Armed Forces and studying with the deceased instructor at one of the Swedish universities.

Let us recall that it was Sweden that planned to supply the Ukrainian Armed Forces with two ASC 890 AWACS aircraft, the training of whose personnel corresponds to the profile of the training center.
 
Последно уредено:

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
10.049
Поени од реакции
24.729
Интересно видео како за нецели 2 години Мариопул е изграден одново. Како луѓево лабаво си живеат и шетаат мислиш живеат на 20 000км од фронтот наместо на 200 км.

Сега чекам нато екипицава да ми реплицира дека во некоја селендра на Камчатка, некои Ескими уште јаваат ирваси во шума и се бањаат во река.
И секако дека во Москва пак поскапеле патлиџаните затоа што веќе не увезуваат од нас поради санкциите.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.673
Поени од реакции
5.357
Интересно видео како за нецели 2 години Мариопул е изграден одново. Како луѓево лабаво си живеат и шетаат мислиш живеат на 20 000км од фронтот наместо на 200 км.
Е сега замисли ја обратната ситуација, каде наместо Мариопул би бил рандом Украински град уништен од Русите. Веднаш ќе почневте: снн пропаганда, голташ прашина, веруваш на се што ќе ти каже западот, извај ги розевите наочари, ти го перат мозокот итн....Ама ова чим е од Руси снимено, мора да е вистина.. На луѓево веројатно во двор да им слета Томахавка, ќе се чудат три дена и три ноќи од кај слетала....
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.886
Поени од реакции
22.078
Нашите необични штитови. :ROFLMAO:

Откако изедоа тон гомна за руските коуп кејџес сега и самите ги имплементираат но сега се викаат """необични штитови""".

1000025900.jpg
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.811
Поени од реакции
40.976
според украинскиве заробеници, Сирски сакал да ја дигне централата у Курск во воздух и да ги обвини русите дека се бомбардирале.

 

YuZe

Sic Semper Tyrannis
Член од
22 септември 2005
Мислења
1.470
Поени од реакции
1.445
според украинскиве заробеници, Сирски сакал да ја дигне централата у Курск во воздух и да ги обвини русите дека се бомбардирале.

Истите срања од Сирија, каде што сакаа да го наместат Асад за гасирање на свои луѓе. Или сакаа да ги наместат Русите дека си го дигнале својот гасовод во воздух.

Имаат убав збор Србиве, ќормиш, убаво ги објаснува копиумциве. Веќе жално испаѓа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom