Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

Дали очекувате дека новата власт и новата Претседателка ќе го ревидираат Преспанскиот договор?


  • Вкупно гласачи
    291
  • Гласањето е завршено на .

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
4.353
Поени од реакции
4.495
Неможеме ние да реагираме поради преспанскиот договор, ако сега реагираме ќе биде полошо за македонците таму. ние е доволно да реагираме кон тие наши што го потпишаа тој договор и никогаш повеќе да не стапнат на политичката сцена.
„Нашите„ кои ги потпишаа капитулантските договори со Грција и Бугарија, навистина нема да се појават никад на македонската политичка сцена од проста причина-си ги одработија „кредитите“ ради кои и беа поставени на високи политички позиции, а по капитулиаците, кои се казниви според уставот како велепредавство, никој од обвинителско-судскиот систем нема да ги „пипа„, затоа што се заштитени од „чадорот„.

Ене ги, Зоќе, Николчо и Османими се‘ уште се живи, тргнати се од политката, ама не гледам дека се апсени и судени...
 
Последно уредено:
Член од
4 ноември 2013
Мислења
914
Поени од реакции
1.447
Егејците шо останаа во Грција се декларираат за грчки македонци заради предавството на вардарците и тито, одамна не сакаат да имаат ништо поврзано со вардарците, и се во право. Поаено да живеат во Грција, која е држава, него ли да имаат поврзано нешто со пропадната инвестиција.
Истата ситуација е денес , само сменети се улогите , по тоа што е напишано..
Не гледам ја како тоа е "Поарно" за Македонија.
Може е поарно,ама од личен интерес..
Среќа па тие што се декларираат само како Македонци на Егејот не мислат така.

Ние не сме должни да одговараме за грешките на тие пред нас!
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
4.353
Поени од реакции
4.495
Просечен каур, да му влезат дома да му силуваат жена и деца пак ќе вика ќути има и полошо.

Мирка Велиновска добро го процени ликов уште кога беше одбран за водач на ДПНЕ, квалификувајќи го како „мекуш„...
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.710
Поени од реакции
3.697
Министерот од Вмро не повикува бргу бргу да си извадиме документи со новото име.

Што никогаш Северна!?

20240903_114544.jpg
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.454
Поени од реакции
22.376
Член од
19 февруари 2023
Мислења
2.358
Поени од реакции
5.117
Денес ја имав несреќата да го слушам собранискиот канал, ауу како си го бараат албанците, па такви навреди во нивните говори, таква пасивна агресија, од споредби со швајцарија до без албанците оваа држава неможе да постои, па да не е проблемот со бугарија многу брзо ќе дознаеја како оваа држава ја бива без нив. ти ибам еу ако дозболиме овие уште да ги држиме во брак со нас.
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
4.353
Поени од реакции
4.495
Член од
3 јуни 2022
Мислења
1.320
Поени од реакции
3.297
Член од
19 февруари 2023
Мислења
2.358
Поени од реакции
5.117
Овој Драги Ѓоргиев заборава какви глупости трескаше на телевизиските екрани или во меѓувреме добил некоја амнезија?


Ако не ги предал националните интереси има на јутуб еден куп емисии со него па да се види, што би рекле бугарите, не е трудно.
 
Член од
6 февруари 2022
Мислења
925
Поени од реакции
3.597
Видов некаде вест дека за новите документи 1700000 пасоши
1400000 лични карти
И уште непамтам колку возачки дозволи се извадеи во северен фиромистан, тоа ти е грубо пола милијарда евра пари од граѓаните за да ги заменат документите со новото име.
Има ли некаде на светов победен народ?
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.119
Поени од реакции
3.322
Видов некаде вест дека за новите документи 1700000 пасоши
1400000 лични карти
И уште непамтам колку возачки дозволи се извадеи во северен фиромистан, тоа ти е грубо пола милијарда евра пари од граѓаните за да ги заменат документите со новото име.
Има ли некаде на светов победен народ?
Шо ли математика користеше, да речеше 100 милиони ајде ама ова што е многу многу е.
 
Член од
23 мај 2013
Мислења
2.318
Поени од реакции
5.511
Видов некаде вест дека за новите документи 1700000 пасоши
1400000 лични карти
И уште непамтам колку возачки дозволи се извадеи во северен фиромистан, тоа ти е грубо пола милијарда евра пари од граѓаните за да ги заменат документите со новото име.
Има ли некаде на светов победен народ?
Пари ко пари ајде де колку сака нека се...мене потрагично ми е што оние најмногу се чукаа во гради за Македонија, први како попчиња отидоа да си ги сменат документите.
 
Член од
3 јуни 2022
Мислења
1.320
Поени од реакции
3.297
Игор Југ на фб
"NAŠITE" vo zatvorov, 100 pati ponečovečki se odnesuvaat kon nas, otkolku što se odnesuvaa onie od SDS!
Pak vie direktno od tutun stavajte gi vo fotelja!
Nemoj da ste me vikale na razgovori, da mi pretite zošto javno pišuvam, ne vi idam. Može samo da mi odredite samica i so lisici da me odnesete tamu!
Mene ič ne mi čue ni od zakani, ni od samici, ni od odzemanje povolnosti...
Ve čekam i da probate sila da pokažete, zošto koga trebaše da se pokažuva, bevte po odmori i boleduvanja, a kolegite gi ostavivte sami vo minsko pole!
Mene najdovte da me ponižuvate na 54 godini?
Majstorite možea da go koristat kupatiloto, čistačite, peračite na koli, samo na nas kučkarite ni go zaklučivte, na nas lečite kompleksi, nie sme sobirači na lajna! Abe komunjarite ne mi go zaklučuvaa, vie na mene trenirate strogoća, me ponižuvate, mi gazite po dostoinstvoto?
Od zlinja cela noć ne zaspav, zmija da me kasne će se otrue.
Jas zasluživ na mene da lečite frustracii???
Zošto ležev kako politički zatvorenik, koga vie bevte "profesionalci" i zemavte plata od "režimot" koj ne pikna v zatvor, a sega ste golemi faci, rešavate za čovečki sudbini.
Da, jas zasluživ, zošto ne bev stariot jas, bev kulturniot, vospitaniot, budaliot što i bolen kako pes, raboteše kako ulav.
Ako mi e, koj me ebe koga sum glup.
Ne očekuvajte da ve pozdravam koga će ve sretnam, možam samo noviot direktor da go pozdravam, toj ušte ne znae kade došol, brgu će doznae!
Aj sega zatvorete me 15 dena vo samica, dojde red i na vas da me zatvarate.
Полошо од предавници (сдс) се само лажни патриоти (дпмне)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom