Фан Клуб: Вардар

Член од
18 јули 2009
Мислења
6.708
Поени од реакции
6.272
FB_IMG_1725266295207.jpg

Еве официјално и на ФК Вардар на ФБ ..

Со среќа нека е, ке го чека тешка работа со овој тим и оваа управа.
Се надевам ке извади максимум со овие играчи ..

Има играно во Вардар од 2001 до 2004 година , како тренер титула со Струга и лани куп финале со Воска ..
 
Последно уредено:
Член од
17 април 2024
Мислења
433
Поени од реакции
966
Најдобро решение во моментов.
Автоматски споено мислење:

Сепак погодија овие :D
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.821
Поени од реакции
9.077
Po ova se gleda kakvi pacerana od portali imame vo državava. Si izlegoa so oficijalni postovi deka Sedlo ke bide, muva ne gi lazi. Ako ništo drugo dobro e što go donesoa najdobroto od Makedonija za trener. Samo so rosterov što ke prai čoekot , toa e prasanjeto. Neka ni obezbedi opstanok toa e.
 
Член од
18 август 2019
Мислења
216
Поени од реакции
364
Со оглед на то шо Бојан Круљ јаде отказ кај Пандевци, можеше и кај нив да заврши доколку не реагиравме брзо.
Пандев е близок со Мрме може него ќе го земат
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.643
Поени од реакции
4.222
Срле е познат по тоа што не дава да му се мешаат, па ајде и тоа да го видиме. И дали може да договори некој играч у финиш. Гледам слободни фудбалери Виктор Ангелов, до везниот Стоилов од Ѓорче, Басит напред, Балотели..
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.670
Поени од реакции
5.804
Срле е познат по тоа што не дава да му се мешаат, па ајде и тоа да го видиме. И дали може да договори некој играч у финиш. Гледам слободни фудбалери Виктор Ангелов, до везниот Стоилов од Ѓорче, Басит напред, Балотели..
Тој Стоилов едно време беше доста добар кога играше во АП, сега не сум го гледал не знам во шо форма е.
Коста Манев стоперот е слободен.
Пепи Ѓоргиев солиден напагач исто така слободен, Горан Томовски..
 
Член од
17 април 2024
Мислења
433
Поени од реакции
966
Срле е познат по тоа што не дава да му се мешаат, па ајде и тоа да го видиме. И дали може да договори некој играч у финиш. Гледам слободни фудбалери Виктор Ангелов, до везниот Стоилов од Ѓорче, Басит напред, Балотели..
Виктор Ангелов беше топ шпиц, дури играше за У-21 моментално не знам во каква форма е. Стоилов има техника, лани во Ѓорче беше еден од подобрите, за Балотели мислам дека е доста паднат во форма од тоа што беше кога играше кај нас, ама сепак за ситуацијава ваква утепана, добро ќе ни дојде.
 
Член од
18 август 2019
Мислења
216
Поени од реакции
364
Сега може е глупо прашањево,но нели слободни играчи може да се зимаат и после преоден рок.Прашањето ми е дали сите овие дека се слободни може и после 6ти Септември да се земат
 

newcastle

Shearer
Член од
23 декември 2014
Мислења
386
Поени од реакции
273
Тој Стоилов едно време беше доста добар кога играше во АП, сега не сум го гледал не знам во шо форма е.
Коста Манев стоперот е слободен.
Пепи Ѓоргиев солиден напагач исто така слободен, Горан Томовски..
Tomovski e vo bregalnica
 

Kajgana Shop

На врв Bottom