Фан клуб: РК Пелистер

Член од
19 јануари 2024
Мислења
391
Поени од реакции
1.210
Napisi nekoe ime od tie sto mu bile ponudeni, tuka javno da vidime kolku si informiran
Само за пикер еве две имиња уште во февруари шо му биле понудени :

Frederic Ladefoged - > потпиша ова лето со Динано Букурешт.
Ilija Brozovic - > потпиша ова лето со Слован.

Ако имаш некој во клубот, прашај ги за овие двајца дали беа или не беа понудени, па потврди тука.
Во инбокс ќе ти пишам за останати имиња шо биле понудени за на други позиции, да не отвараме дебати за други имиња непотребно.
 
Член од
9 април 2024
Мислења
27
Поени од реакции
63
Кајо и Пиехоски се скаутирани од Шундо и Бранко. Тие двајца играчи се донедиени по нивно барање и двата се промашај од невидени размери.
Сега ќе донесат брзо-брзо некој играч овие дена, нормално скаутиран од двата генијалци на youtube и гледање на кратки видеа на мобилен.
Какви само играчи му биле понудени на Зоран во изминатите неколку месеци и ги одбил под изговор дека стручниот штаб сметал дека не биле то шо му треба на Пелистер во моментот, чоек просто да се чуди и да се крсти.
Ама тие си знат најубо... Сметале дека тимот ваков како шо е ќе имал подобар пласман во Европа и ќе понудел повеќе титули во домашно првенство.
Дајбоже да грешам, ама мислам дека до средината на Октомври ќе излезиме од трка за титулата и ќе имаме НУЛА на контото во Европа.

Првиот тест е во среда во Гевгелија.
Да видиме како "стратегијата" да изгуби 20разлика од Загреб ќе му поможи против Алкалоид.
Имат време до среда дс смислат ново алиби во случај да тргни колатс низ брдо и на тој меч.

Битно да сме здрави и живи. Се останато во животот е небитно.
Одамна немам прочитано погрешна анализа а богами и од вистината си далеку. Само тебе очекувањата ти се најпесимистички за ако се случи да пишиш ви реков. Незнам зошто овај форумот само за лошо го користите. Има една стара вели ако немаш нешто добро да кажиш подобро молчи. И незнам од каде право да си мислите дека вие имате поголемо познавање на ракометот од Бранко, Шундо и сл.
 
Член од
19 јануари 2024
Мислења
391
Поени од реакции
1.210
Одамна немам прочитано погрешна анализа а богами и од вистината си далеку. Само тебе очекувањата ти се најпесимистички за ако се случи да пишиш ви реков. Незнам зошто овај форумот само за лошо го користите. Има една стара вели ако немаш нешто добро да кажиш подобро молчи. И незнам од каде право да си мислите дека вие имате поголемо познавање на ракометот од Бранко, Шундо и сл.
Ние немаме познавање поголемо од нив, ама има тренери професионалци шо имат.
Резултатите кажват дека тие двата немат и тееба да бидат сменети.
Освен ако му се бендисва на газдите да глеат кај шо му губи клубот по 20разлика, тогаш и двата се одлични. Не вервам дека друг стеучен штаб можи толку да ја сјеби работата како овие двата.
 
Член од
15 јули 2016
Мислења
302
Поени од реакции
706
Одамна немам прочитано погрешна анализа а богами и од вистината си далеку. Само тебе очекувањата ти се најпесимистички за ако се случи да пишиш ви реков. Незнам зошто овај форумот само за лошо го користите. Има една стара вели ако немаш нешто добро да кажиш подобро молчи. И незнам од каде право да си мислите дека вие имате поголемо познавање на ракометот од Бранко, Шундо и сл.
Mozi nemame tolkavo znaenje kolku niv, koe go koristat za licni interesi preku Pelister, ama i tie nemaat tolkava ljubov kon Pelister kako nas...nie cel zivot, tie nekolku godini...tie sega na platen spisok i zemat plata, nie pisime na forum i davame pari za gostuvanje, sezonski, dres...
I koga pecaleja vo Skopje i Romanija i si kalapeja pari, nie bevme so Pelister sekogas, iako bevme na dnoto.... eden komplet dresovi ne pustija kako pomos za maticniot klub
Автоматски споено мислење:

Mozi nemame tolkavo znaenje kolku niv, koe go koristat za licni interesi preku Pelister, ama i tie nemaat tolkava ljubov kon Pelister kako nas...nie cel zivot, tie nekolku godini...tie sega na platen spisok i zemat plata, nie pisime na forum i davame pari za gostuvanje, sezonski, dres...
I koga pecaleja vo Skopje i Romanija i si kalapeja pari, nie bevme so Pelister sekogas, iako bevme na dnoto.... eden komplet dresovi ne pustija kako pomos za maticniot klub
@Cehte oti emotion so ha, ha...neznajs da pisis?
Jas ti vrakjam na tvojot status, odgovori da vidime dali e taka
So mislis i dali znajs kolku sezoni ima izigrano trenerot nas vo Pelister i za koj klubovi vo MK ima igrano protiv nas?
 
Последно уредено:
Член од
23 март 2017
Мислења
387
Поени од реакции
702
Сменивте неколку тренери и сега се решивте да му дадете шанса повеќе на Бранко мислам дека е грешна одлуката, ќе покаже времето, за вас најголема грешка беше што многу бргу се откажавте од Бабиќ мислам дека со него го игравме најубавиот ракомет а и имавте подобри бекови од оние сега, да знаеле од вашата управа дека ќе завршат со Бранко сигурно немало да се откажат од Бабиќ. Е сега поради неколкуте сменети тренери се одлучивте да го трпере Бранко да видиме времето ќе покаже колку и дали е исправна одлука да му се даде повеќе време нему, мое мислење дека ја утнавте работата со Бранко е сега касно е за промени веќе, дали ќе се исплати овој ризик или не ќе покажи времето, овие наредни два месеци ќе покажат ….
 
Член од
9 април 2024
Мислења
27
Поени од реакции
63
Mozi nemame tolkavo znaenje kolku niv, koe go koristat za licni interesi preku Pelister, ama i tie nemaat tolkava ljubov kon Pelister kako nas...nie cel zivot, tie nekolku godini...tie sega na platen spisok i zemat plata, nie pisime na forum i davame pari za gostuvanje, sezonski, dres...
I koga pecaleja vo Skopje i Romanija i si kalapeja pari, nie bevme so Pelister sekogas, iako bevme na dnoto.... eden komplet dresovi ne pustija kako pomos za maticniot klub
Автоматски споено мислење:


@Cehte oti emotion so ha, ha...neznajs da pisis?
Jas ti vrakjam na tvojot status, odgovori da vidime dali e taka
So mislis i dali znajs kolku sezoni ima izigrano trenerot nas vo Pelister i za koj klubovi vo MK ima igrano protiv nas?
So mi e mene bitno sega dali trenerot nas ima igrano vo Pelister ili kolku igral protiv nas??????
I so mi e bitno sega dali ko pecalea vo stranstvo pustile komplet dresoj????? Tamse ima pusteno komplet dresoj???
Ne ti ja razbiram logikata kako to so go pisa ti e relevantno vo to kako ja vodi ekipata, zato ne ti posav nisto
 
Член од
2 септември 2016
Мислења
802
Поени од реакции
1.707
Само за пикер еве две имиња уште во февруари шо му биле понудени :

Frederic Ladefoged - > потпиша ова лето со Динано Букурешт.
Ilija Brozovic - > потпиша ова лето со Слован.

Ако имаш некој во клубот, прашај ги за овие двајца дали беа или не беа понудени, па потврди тука.
Во инбокс ќе ти пишам за останати имиња шо биле понудени за на други позиции, да не отвараме дебати за други имиња непотребно.
se slozvam 100% so tebe, za piehovski i ciko (za ciko i ne sum siguren) ama dvata se za piehovski vidovme ciko do prva treba da go vidime dali e zgresen ili ne… i da tocno e greska e so ne go potpisavme brozovic na piker
ti kako pobornik na zoran kazi mi osvem ovie 2ta kolku se drugi doneseni po baranje na tvojo zoran i sin mu.. eve brance i sundo gi zgresija ne gi biva site vidovme koj gi dojse/nosi drugte igaci ? taka ti rekoja da go klavas fokuso na brance za tatko ti da ne e kriv ? 50 iljadi evra plus vi dade opstinata denar ne davate plus i uste ovde ke ni igras kuro brance e kriv sundo e kriv jovic e kriv samo vie ne ste krivi nema problem
ne mi pisi ne sum toj so mislis deka sum oti znam deka si da te ebam vo gazo
.. del od igracite se vo pelister deka odat so gospodin bojan na odmor bidi realen i kazi deka ne taka, znaci rekov brance treba i ke si snosi odgovornos za ne uspeho fala bogu i na kraj kraeva branko ne se namesti sam trener nekoj go klade,
ama koj ke snosi odgovornos za ne nosenjeto igraci ? to kazi mi a ne samo brance out tamse in da mi pisis .. koj ke snosi odgovornos i zosto ne to kazi mi
ni brance e vecen ni tvojo zoran e vecen ni ti si vecen ( se znajme koj sme) pelister ni pocna so vas ni ke zavrsi so vas pozdrav
p.s ako nekis ovde pisi mi vo pp ke ti dam broj ke pieme kafe ke mi kazis v lice
 
Последно уредено:
Член од
11 август 2017
Мислења
488
Поени од реакции
425
Јовановски, Митревски и Иваноски одиграа ТОП на турнирот во Прилеп, одличен впечаток остави Митревски, минатата сезона не добиваше многу шанса, од 10-12 метри даваше голој против Тиквеш

 
Член од
19 јануари 2024
Мислења
391
Поени од реакции
1.210
se slozvam 100% so tebe, za piehovski i ciko (za ciko i ne sum siguren) ama dvata se za piehovski vidovme ciko do prva treba da go vidime dali e zgresen ili ne… i da tocno e greska e so ne go potpisavme brozovic na piker
ti kako pobornik na zoran kazi mi osvem ovie 2ta kolku se drugi doneseni po baranje na tvojo zoran i sin mu.. eve brance i sundo gi zgresija ne gi biva site vidovme koj gi dojse/nosi drugte igaci ? taka ti rekoja da go klavas fokuso na brance za tatko ti da ne e kriv ? 50 iljadi evra plus vi dade opstinata denar ne davate plus i uste ovde ke ni igras kuro brance e kriv sundo e kriv jovic e kriv samo vie ne ste krivi nema problem
ne mi pisi ne sum toj so mislis deka sum oti znam deka si da te ebam vo gazo
.. del od igracite se vo pelister deka odat so gospodin bojan na odmor bidi realen i kazi deka ne taka, znaci rekov brance treba i ke si snosi odgovornos za ne uspeho fala bogu i na kraj kraeva branko ne se namesti sam trener nekoj go klade,
ama koj ke snosi odgovornos za ne nosenjeto igraci ? to kazi mi a ne samo brance out tamse in da mi pisis .. koj ke snosi odgovornos i zosto ne to kazi mi
ni brance e vecen ni tvojo zoran e vecen ni ti si vecen ( se znajme koj sme) pelister ni pocna so vas ni ke zavrsi so vas pozdrav
p.s ako nekis ovde pisi mi vo pp ke ti dam broj ke pieme kafe ke mi kazis v lice
Дали се читаш шо пишиш човече.. :facepalm:
Кој татко ми, кој мој Зоран... Читаш шо пишам ти или така само по една реченица фаќаш од постојте шо ќе ти падни в очи ?
Требен ми е Зоран мене да го бранам. Јас пишав дека треба да се размисли дали да продолжи општината со овај проект воопшто во иднина.
Веќе замина од контрола овај проект и не дава резултати сразмерно со парите шо се инвестират во проектот.
Нека не е Тамше, нека биди друг тренер, мора дс имс промена оти ќе замини јабана сезоната.
Бранко не требаше да се меша во тренерските води, арен си беше како спортски директор и то го работеше години во Романија, зато и беше донесен во овсј проект а не да биди тренер.
Ок преодно јс превзеде екипата амс на крсјот од сезоната требаше да си се врати на претходната функција.
Вината за сите играчи си ја има цел стручен штаб заедно Зоран и син му шо си глумат менаџери на youtube.
Вината за резултатите ќе си падни кај тренрот, пошо си се нафати да работи со играчите шо му ги донесоја.
Ако не му донесоја играчи по негова мерка, не требал да продолжи да ја води екипата.
 
Член од
2 септември 2016
Мислења
802
Поени од реакции
1.707
Дали се читаш шо пишиш човече.. :facepalm:
Кој татко ми, кој мој Зоран... Читаш шо пишам ти или така само по една реченица фаќаш од постојте шо ќе ти падни в очи ?
Требен ми е Зоран мене да го бранам. Јас пишав дека треба да се размисли дали да продолжи општината со овај проект воопшто во иднина.
Веќе замина од контрола овај проект и не дава резултати сразмерно со парите шо се инвестират во проектот.
Нека не е Тамше, нека биди друг тренер, мора дс имс промена оти ќе замини јабана сезоната.
Бранко не требаше да се меша во тренерските води, арен си беше како спортски директор и то го работеше години во Романија, зато и беше донесен во овсј проект а не да биди тренер.
Ок преодно јс превзеде екипата амс на крсјот од сезоната требаше да си се врати на претходната функција.
Вината за сите играчи си ја има цел стручен штаб заедно Зоран и син му шо си глумат менаџери на youtube.
Вината за резултатите ќе си падни кај тренрот, пошо си се нафати да работи со играчите шо му ги донесоја.
Ако не му донесоја играчи по негова мерка, не требал да продолжи да ја води екипата.
aaa znaci ko ke sakame mozi da pisime
realno … aha epa dobro oti do sea go plukase
brance a drugite ne bea krivi i sea ispadna site se krivi .. ok realno pisis i se slozvam so se gore napisno
dali jas se citam i koj zoran tatko ti druga prilika ne bitno..
i sea koj e kriv zoran tatko ti oti ne donese igraci ili branko ?( ako bese dr trener ke go prasav istoto ama mesto branko ke stoese imeto na dr trener)
inace ozbilno se slozvam so se gore napisano deka branko bese i max mu e sportski da e i deka opstinata treba da prekini ili razmisli dali ke dava pari vo idnina oti privatino sponzor fala mu so igrame ls(ko nekoj kur faktor da e to) ako nemame tepaeno od tatabanja doma pred 3
godini ama fala mu so so nasi pari titula
ni donese ko na zabarao da mu recis fala oti zabo ti go napraj bitno pizna deka imat i tie krivica i retkos e ova i jas go cenam
 
Последно уредено:
Член од
24 јуни 2022
Мислења
320
Поени од реакции
733
Јовановски, Митревски и Иваноски одиграа ТОП на турнирот во Прилеп, одличен впечаток остави Митревски, минатата сезона не добиваше многу шанса, од 10-12 метри даваше голој против Тиквеш

I so sakas da kazis da gi prekomanduvame vo prvata ekipa?Pa denes so tie igraci Ohrid ne razmotira 9 razlika.So takvi igraci 5-ti ke zavrsime vo prvenstvoto
 
Член од
19 јануари 2024
Мислења
391
Поени од реакции
1.210
aaa znaci ko ke sakame mozi da pisime
realno … aha epa dobro oti do sea go plukase
brance a drugite ne bea krivi i sea ispadna site se krivi .. ok realno pisis i se slozvam so se gore napisno
dali jas se citam i koj zoran tatko ti druga prilika ne bitno..
i sea koj e kriv zoran tatko ti oti ne donese igraci ili branko ?( ako bese dr trener ke go prasav istoto ama mesto branko ke stoese imeto na dr trener)
Пак тој татко ти...:jajce:
Крив е Зоран шо организациски не успеа да го постави клубот на ниво кај шо стручни лица ќе си ги бркат сите работи и околу селекцика на играчи и маркетинг а тој да биди само навивач од ложата и да ги разрешва тие шо не си јанбркат рабптата ако се лоши резултатите.
Пошо се мешат и во селекција на играчи и во организација, зато е клубот на исто ниво како шо беше пред 5 години.
Ќе си одат за две сезони, цел град го знај то... Само маката е шо после него ? Нема ни на повидок нов бизнисмен шо е загреан за спорт. Ене го фудбало мака мачи неможат 5 пари да соберат.
Само под општинска капа, Пелистер ќе го снема од мапата.
 
Член од
2 септември 2016
Мислења
802
Поени од реакции
1.707
Пак тој татко ти...:jajce:
Крив е Зоран шо организациски не успеа да го постави клубот на ниво кај шо стручни лица ќе си ги бркат сите работи и околу селекцика на играчи и маркетинг а тој да биди само навивач од ложата и да ги разрешва тие шо не си јанбркат рабптата ако се лоши резултатите.
Пошо се мешат и во селекција на играчи и во организација, зато е клубот на исто ниво како шо беше пред 5 години.
Ќе си одат за две сезони, цел град го знај то... Само маката е шо после него ? Нема ни на повидок нов бизнисмен шо е загреан за спорт. Ене го фудбало мака мачи неможат 5 пари да соберат.
Само под општинска капа, Пелистер ќе го снема од мапата.
realno pisano i prav si tuka i se slozvame skroz jas bev eden od malce tie so odevme v opstina da placime kaj natasa da se potpisi platformsta eve neka ti kazi zeleno bel ckembar btt goran bt favorito dali ne bese taka ako ne praevme pritisok kuznaj mozi da mozi ne , kuznaj dali ke se potpisese platformata.. e sea so me nervira i smeta mene… 5 godini nekoj mu lupa igraci pola povredeni pola ni igraci i stalno krvi se drugi te ckembari te publikata te trenerite samo tie ne se krivi … ego do nebo be cekaj be malce.. eve ke go smenat branko ke go klat tamse koj ke igra sreden? takto mi taxi vozi nemozi .. ne ke da e do brance( ne deka nema krivica ) slaba igra posle 3to kolo brance ke bidi istorija .. koj e dogovoren so so nasi opstinki pari i to zborame za 300-4000 iljadi evra brat mi zoran cekase amin dali ke se potpisi platformata i ne se donesoja igraci? to mene me maci.. go otugija klubo od grado be .. gledaj se karame 7 strani ovde… nemalo vakva tenzija nikogas
ete i ke si odat vikas (site sme svesni koga togas ke zavrsi ova) i so ke umrime ? ne be pelister ke bidi pak pelister dali 1 ili 10ti to e nauceni sme i gore i dolu nema da umri pelister..
moe misleneje od ovie sme sigurni deka nema borcoj da ostat to e domakinkso rbaotenje nema zbor … a da mu velam fala oti sme igrale ls…. pa nikakva potreba nemase od ls ova sezona barem ko ne misleja da nosat igraci kadarni za ls
gore dolu me svakas mislam da ne dolzam za kafeto i brojo seriozen sum uste ke zborame
ovde ne e za muabet se sitat mnogu luge
 
Последно уредено:
Член од
30 август 2012
Мислења
3.512
Поени од реакции
6.049
Абе едноставно е ако не планираја да дојсат играчи , ич не требаше аплицирање за ЛШ.
Ако мислат дека некој е мазохист и ќе ужива дури не плескат сите се заебале .
Сега џабе тука прајме муабет , по мене со ваков состав виси и првенство и куп.
 
Член од
2 септември 2016
Мислења
802
Поени од реакции
1.707
Абе едноставно е ако не планираја да дојсат играчи , ич не требаше аплицирање за ЛШ.
Ако мислат дека некој е мазохист и ќе ужива дури не плескат сите се заебале .
Сега џабе тука прајме муабет , по мене со ваков состав виси и првенство и куп.
apaolutno i 100% tocno
celje vide kolku e sato lani ova sezona se otkaza od ls ne ni proba da aplicira a ako aplicirase ke mu daea vaild karta oti spoznoro na cleje e i sponzor na ls.. ama ne nie egoto na nekoj go polnime oti visoko e i plus ke kazvame deka ls igrame i blagodarni treba da sme
 

Kajgana Shop

На врв Bottom