Фан клуб: РК Пелистер

Член од
23 март 2020
Мислења
57
Поени од реакции
143
Едвај чекам да почни сезоната и да врзиме неколку добри резултати, онака чисто да се исчисти форум од трујачите. Да ги боли малку во тишина шо победваме, оти предходните години на секој позитивен резултат со денови немаше нови коментари на форумот.

Не го разбирам цел хејт кон Бранче и екипата уште не почнати, ама нека си трај и ќе си дојдат резултатите.
 
Член од
2 август 2011
Мислења
1.179
Поени од реакции
1.452
Не го разбирам цел хејт кон Бранче и екипата уште не почнати, ама нека си трај и ќе си дојдат резултатите.
Пушти снимки на YOUTUBE од утакмиците со алкалоид со 1961 со Мешков и ќе видиш од кај е цел хејт кон Бранко.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.136
Поени од реакции
7.809
Едвај чекам да почни сезоната и да врзиме неколку добри резултати, онака чисто да се исчисти форум од трујачите. Да ги боли малку во тишина шо победваме, оти предходните години на секој позитивен резултат со денови немаше нови коментари на форумот.

Не го разбирам цел хејт кон Бранче и екипата уште не почнати, ама нека си трај и ќе си дојдат резултатите.
Па на тој буџет и играчи не треба неколку добри резултати туку да изгазиме во лигата и да се бориме за бодови во ЛШ(ако се земат среден и пикер во двата правци) инаку многу тешки зборови употребувате зад нови профили шо сакаш да кажиш ако некој критикува дека не го сака клубот вие ѓо се ќе поддржите повеќе го сакате од нас кочете малку и отворете очи тоа шо е добро мора и треба да се пофали тоа шо не чини исто да се кажи пример лани цела сезона ја спасивме со Фитиљот немаше никаков ама баш никаков напредок со Бранче а барем хемија се очекуваше и повеќе слога тој почна сила да продава прво ск економот после со физеотарапевтот нејсе шо имаме подобрено во напад и одбрана од минатото кој играч е напреднат од прошлите сезони јас не гледам ништо поарно дури уназадување на некој играчи и паѓање во формата рековме освен голманите шо сега за сега се засилување и на висината од задачата шо гледате поарно од претходно играме 3,2,1 менуваме во 5,1 нешто висока 6,0 во напад шо имаменново во година дена по без напад ,контра полуконтра или пзоцонен со уиграни акции претходно игравме на зицер и пикер сега паднат е Жаре не можиме ни тоа против салам одбрана ср мачиме до 1961 некни со русите се пофали од изгубена се вративме ама исто се исплука за со белорусите за глупостите на бранче вистина не разбирам шо треба да прајме муабет дека се е мед и млеко а некој работи се гледаат од авион дека не чинат и треба да се искритикуваат а тие шо чинат да се пофалат!

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
 
Член од
23 март 2020
Мислења
57
Поени од реакции
143
Па на тој буџет и играчи не треба неколку добри резултати туку да изгазиме во лигата и да се бориме за бодови во ЛШ(ако се земат среден и пикер во двата правци) инаку многу тешки зборови употребувате зад нови профили шо сакаш да кажиш ако некој критикува дека не го сака клубот вие ѓо се ќе поддржите повеќе го сакате од нас кочете малку и отворете очи тоа шо е добро мора и треба да се пофали тоа шо не чини исто да се кажи пример лани цела сезона ја спасивме со Фитиљот немаше никаков ама баш никаков напредок со Бранче а барем хемија се очекуваше и повеќе слога тој почна сила да продава прво ск економот после со физеотарапевтот нејсе шо имаме подобрено во напад и одбрана од минатото кој играч е напреднат од прошлите сезони јас не гледам ништо поарно дури уназадување на некој играчи и паѓање во формата рековме освен голманите шо сега за сега се засилување и на висината од задачата шо гледате поарно од претходно играме 3,2,1 менуваме во 5,1 нешто висока 6,0 во напад шо имаменново во година дена по без напад ,контра полуконтра или пзоцонен со уиграни акции претходно игравме на зицер и пикер сега паднат е Жаре не можиме ни тоа против салам одбрана ср мачиме до 1961 некни со русите се пофали од изгубена се вративме ама исто се исплука за со белорусите за глупостите на бранче вистина не разбирам шо треба да прајме муабет дека се е мед и млеко а некој работи се гледаат од авион дека не чинат и треба да се искритикуваат а тие шо чинат да се пофалат!

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
Не зборам јас дека се е мед и млеко ама припремен период е нема потреба од негативна атмосфера и притисоци. Никој нема видено како би функционирале во полн состав против сериозен противник а се прај атмосфера како нз колку да е лошо. Ете пример Вардар игра јако ( лошо истемпирана форма* ) со нас неможеа вторите 15мин од прво полувреме голот да го видат, сигурен сум да не се повредеше Тајник и да не паднеше нагло атмосферата ( оти сите го презалија за цела сезона) 5 разлика ќе ѓи добиевме лесно. За во Турција не знам зошто одеа ако на пријателска треба да го чуваш Фитиљјо да не го повредат не знам шо да кажам. Сите утакмици досега беа нестабилни ама имаше и добри минути со тек на сезоната ќе се влези во ритам,јас сум сигурен дека со Илија одбраната во ЛШ ќе биди 30% подобра од лани, нападот со евентуално нов квалитетен среден исто ама не драстично, немој да мислите дека ако дојди Пикер во два правци ќе игра многу во напад покрај Жаре.

И јас се сложувам за Маркетингот и за многу работи ама нема потреба од непотребна негативна енергија во предсезона. Видовме во фудбалот една утакмица и пола го сменија мислењето.
 
Член од
2 август 2011
Мислења
1.179
Поени од реакции
1.452
Не зборам јас дека се е мед и млеко ама припремен период е нема потреба од негативна атмосфера и притисоци. Никој нема видено како би функционирале во полн состав против сериозен противник а се прај атмосфера како нз колку да е лошо. Ете пример Вардар игра јако ( лошо истемпирана форма* ) со нас неможеа вторите 15мин од прво полувреме голот да го видат, сигурен сум да не се повредеше Тајник и да не паднеше нагло атмосферата ( оти сите го презалија за цела сезона) 5 разлика ќе ѓи добиевме лесно. За во Турција не знам зошто одеа ако на пријателска треба да го чуваш Фитиљјо да не го повредат не знам шо да кажам. Сите утакмици досега беа нестабилни ама имаше и добри минути со тек на сезоната ќе се влези во ритам,јас сум сигурен дека со Илија одбраната во ЛШ ќе биди 30% подобра од лани, нападот со евентуално нов квалитетен среден исто ама не драстично, немој да мислите дека ако дојди Пикер во два правци ќе игра многу во напад покрај Жаре.

И јас се сложувам за Маркетингот и за многу работи ама нема потреба од непотребна негативна енергија во предсезона. Видовме во фудбалот една утакмица и пола го сменија мислењето.
Абе другар не си прај филмој истото беше и ланската сезона истите грешки Шундо и Јович заслужија шанса одпрвин ајде припремен период ај ќе биди да на крај до нова година дотуркаја игра никаква резултат изгубено се што реално можеше да се изгуби. Потоа Бранко никаков напредок со таа екипа пс лани да те победи 1961 и алкалоид во купот секој кој има малку морал ќе се откажеше од тренер. Припремите игра катастрофа ај резултатот втор план ама толку лоша игра без концепт без уиграни акции како да се берат пред утакмица.
Јас сум сигурен дека и газдите ја гледат состојбата и знаат дека Шундо и Бранко не можат ништо да му дадат на ПЕЛИСТЕР дека се само двајца паразити залепени на клубот е зошто не реагират и зошто не ги менуват ќе покажи времето.
 
Член од
19 јануари 2024
Мислења
329
Поени од реакции
1.048
Загрижва играта, а то можи и мало дете од улица да го запримети после една изгледана утакмица.
За воља на вистината подготвителен период е, ама се гледа дека од лани до годинава нема апсолутно никаков напредок. То се должи само поради неискуството на Бранче да води ваква екипа. За просечна екипа или за вториот тим ќе биди и одличен тренер, ама за екипа шо игра ЛШ и цели кон сите 3 титули во првемството ите како не е кадарен да води.
Екипата има квалитет и потенцијал, можи да се надополни со плус еден/два играчи амс најбитно е да се донеси адеквстно решение на клупата.
Ние чекаме да тргни возот надолу па после да менваме.
Грешка е шо му се даде шанса и ова сезона да ја води екипата а то за жал ќе се потврди за некоја недела.
Проект и екипа се гради од тренер па после играчи. Ние обратно прајме... Носиме прво играчи па после мемваме тренери и секој тренер си има алиби дека не е склопена екипата по негова мерка.

Како и да е, клубот е наш, клубот го сакаме и ќе му дајме поддршка и него како и на сите негови претходници.
Уште во Добој има право на изговори за лошата игра и резултати, но почнувајќи од суперкупот нема да му врват алиби и изговори од типот немавме време за одмор или повреден бил некој играч.
Секој ќикс против суперлигашка екипа ќе биди голем несупех
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.136
Поени од реакции
7.809
Значи никој нема да се налути ако загубиме или пак биди 14-0 во ЛШ работата е шо нема напредок ,еве јас како најголем плукач во фудбалот на првата со Гостивар викав оти топка не фативме половината наша не ја поминавме ,исто со вардар дека никогаш по слаб не го тепавме дека се калкулираше уплашени дека фудбалерите не знаат шо дрес носат и не ценат дека навивачите одат да ги бодрат арно ама за победата со Силекс само пофални зборови не дека тепавме туку за пристапот за желбата за борбата сите 11 очи извадија трчаа како улај за секоја топка без многу думање исто и тие шо влегоа се бореја со 100% значи то се бара и од ракомето само борба со 100% и се разбира да ги намести тренерот а не да не се знај кој каде и кога игра значи играме како ради реда со многу осцилации ,глумење лудило реков кажете еден играч шо крена во формата пд ко е тренер Бранче или сите до еден се паднати од ко се дојдени да ги имаш цехте,борзаш, хосни,радивојевич, и уште еден куп наши сегашни или бивши репрезентативци шо да речам или играчите не се залагаат како шо треба или тренерот е проблем нема трето но да не даваш 100% нема никакво оправдување се гледа само фитиљот на секое оди со максимум оти никој не речи збор лошо ако сме против или хејтери па господ грев ќе ти пиши се се гледа која сака и дава се од себе а кој гледа да изигра земи плата и толку а пуринот е посебна приказна сите рекоја да му се дај подршка да се проба лани и ништо не напрај не ја рачунам одбраната на титулата исто еве тера и сега без ништо ново во напад или одбрана абе јабплкарот ни држи предавања по ракомет неколку сезони свесни сте бе луѓе кој тренери беа кај нас и онај со собрани шо два и пол ракометари не победуваше за Киро да не зборам значи ова е Пелистер какви имиња биле за ракометари и тренери за сега да спадниме за полигон за учење а за тоа беше формиран двојката таму да се учат и вежбаат играчи и тренери а не вака друга работа сите го подржаа бранче ко му караше на тајмаут дека не се залагаат но исти сите некни го осудија дека ја претера шо ја повлечи екипата пак ќе речам ова е Пелистер ниту е работник а уште по малку мулти есенс муабето е шо нема поќе шо да дај бранче на овај тим за да ги крени ко сите знаат и гледаат дека и на тренинзи цела атмосвера ја држат фитиљоот,деки и сега никучот и крај краева шо можи не бранче да му кажи да ги научи повеќе фитиљот,манаков,жарко и сите други по искусни играчи тие можи него да го учат реално треба име и презиме за тренер во клубот да донеси нешто ново а најискрено се мислам дека бранче не можи ништо арно да донеси освен да брка некоја административна работа или во спортскиот дел да носи играчи за тренер во Пелистер уште му е преголем залак сега за сега

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
 
Член од
2 август 2011
Мислења
1.179
Поени од реакции
1.452
муабето е шо нема поќе шо да дај бранче на овај тим за да ги крени ко сите знаат и гледаат дека и на тренинзи цела атмосвера ја држат фитиљоот,деки и сега никучот и крај краева шо можи не бранче да му кажи да ги научи повеќе фитиљот,манаков,жарко и сите други по искусни играчи тие можи него да го учат реално треба име и презиме за тренер во клубот да донеси нешто ново а најискрено се мислам дека бранче не можи ништо арно да донеси освен да брка некоја административна работа или во спортскиот дел да носи играчи за тренер во Пелистер уште му е преголем залак сега за сега
То е она што најповеќе ме нервира согурен сум дека и Зоран и Бојан се свесни и знаат дека Бранко нема ни знаење ни капацитет ни име и презиме да го води Пелистер, дека не можи да ја држи соблекувалната под контрола то се виде уште некни Хосни се расправа се докажува со судите пвај мува не го лази. Нити пак некој по сериозен играч ќе дојде Бранко да му биди тренер.
Причините зошто е Бранко на клупа уште ќе се дознат тогаш кога ќе биде касно.
 

Deksi

Локал патриот
Член од
16 март 2010
Мислења
818
Поени од реакции
963
То е она што најповеќе ме нервира согурен сум дека и Зоран и Бојан се свесни и знаат дека Бранко нема ни знаење ни капацитет ни име и презиме да го води Пелистер, дека не можи да ја држи соблекувалната под контрола то се виде уште некни Хосни се расправа се докажува со судите пвај мува не го лази. Нити пак некој по сериозен играч ќе дојде Бранко да му биди тренер.
Причините зошто е Бранко на клупа уште ќе се дознат тогаш кога ќе биде касно.
Јас па мислам дека му по кожа длабоко влезен и дека се негово оправдуваат и одобруваат, па дури и тогаш кога тој и само тој е крив за нешто, за нив пак не е. Тој ќе му ја скрој капата, уште две години секако ќе биди во клубот, дали тренер или спортски или економ, ќе биди, ќе му турка сандук и ќе му турни, е тогаш касно ќе е. Да чинеше тој немаше да се скара со Киро и овај да го спашка од Мулти Есенс, а таа сезона во прва лига (втора) беа без пораз. Времето ќе покажи се.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom