Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
17 септември 2019
Мислења
67
Поени од реакции
66
Здраво, братучед ми има поднесено со свидетелство од дедо му во Jануари 2024 беше на интервjу, сега е на задолжителна. Пред некоj ден почина дедо му, во постапката има оставени изводи на родени (негов, маjка му, дедо му) дали сега треба да носи извод на умрени од дедо му ?
Ne. Bugarite nemaat evidencija koj pocinal kaj nas.
 
Член од
30 мај 2018
Мислења
75
Поени од реакции
58
moze li nekoj da mi go prati obrazecot za dostavuvanje dopolnitelni dokumenti? Trebam kopija od nov pasos da dostavam
https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html?m=1 klikni ovde kaj so ti pisi molba. Ako odis vo bt ke ti dat tie formular ima na salter i taka ke imas tocna forma na molba. Ako ja napisis sam ke ja pregledat i ako e ok ke ja prifatat. I nosi go livceto kaj so ti e brojot na prepiska ona na pocetok so go davat ke ti go pobarat. Za sofija ne znam kako e ama pobaraj niz forumot sigurno ke najdis
 
Член од
22 август 2024
Мислења
2
Поени од реакции
3
Здраво, колку време се чека за промена на овој статус
  • Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште.
    Документите са изпратени за издаването на указ на Вицепрезидента на Република
    Б'лгарија.
  • Сьобштението е публикувано на 17.07.2024
На интревју бев во Јануари 2022.
Благодарам однапред.
 
Член од
10 декември 2021
Мислења
17
Поени од реакции
20
Здраво, колку време се чека за промена на овој статус
  • Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште.
    Документите са изпратени за издаването на указ на Вицепрезидента на Република
    Б'лгарија.
  • Сьобштението е публикувано на 17.07.2024
На интревју бев во Јануари 2022.
Благодарам однапред.
Mislam okolu 4-6 meseci.
 
Член од
26 јануари 2024
Мислења
15
Поени од реакции
27
Здраво, колку време се чека за промена на овој статус
  • Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште.
    Документите са изпратени за издаването на указ на Вицепрезидента на Република
    Б'лгарија.
  • Сьобштението е публикувано на 17.07.2024
На интревју бев во Јануари 2022.
Благодарам однапред.
2-4meseci. Brzo ve prokarale vas. Svaka cast. Kade bevte na interju ako ne vi e tajna?
 
Член од
27 септември 2016
Мислења
195
Поени од реакции
120
Здраво, колку време се чека за промена на овој статус
  • Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште.
    Документите са изпратени за издаването на указ на Вицепрезидента на Република
    Б'лгарија.
  • Сьобштението е публикувано на 17.07.2024
На интревју бев во Јануари 2022.
Благодарам однапред.
Jas sum na potpis od 19.06 pred tebe sum eden mesec i uste nema nis
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
41
Поени од реакции
34
Sakam da prasam nekoj da ne znae kade moze covek sam da go smeni bugarskiot pasos so pominat rok. Adresa vo sofija za vadenje pasosi sekako pasosot e na lege 6 adresa. po brza postapka
 
Член од
5 декември 2023
Мислења
5
Поени од реакции
4
Zdarvo na site, sakam da prasham dali otprilika 2.5 godini se ceka za promena na ovoj status?
Prijateli sto bile na interjvu Jenuari 2022, pred dve nedeli si go zemaa pasosot.
fala vi i srekno na site ❤
  • Образувана преписка N:11119/2023/30.05.2023 г. Преписката се намира в процедура по зад'лжително с'гласуване.
 
Член од
17 септември 2019
Мислења
67
Поени од реакции
66
Луѓе треба да си помагаме! За тоа е форумов! Сите кои не можете да најдете потекло пишете ми ќе ви помогнам.
Инаку вие кои сте на дополнителна или ве одбијат џабе прашувате на форумов! Како да знаеме ние зошто ве одбиле кога сте имале посредник? Престанете да верувате на посредниците-неранимајковци! Проверувајте ги сите документи пред да подадете зошто после е доцна!
 
Член од
26 јануари 2024
Мислења
15
Поени од реакции
27
Луѓе треба да си помагаме! За тоа е форумов! Сите кои не можете да најдете потекло пишете ми ќе ви помогнам.
Инаку вие кои сте на дополнителна или ве одбијат џабе прашувате на форумов! Како да знаеме ние зошто ве одбиле кога сте имале посредник? Престанете да верувате на посредниците-неранимајковци! Проверувајте ги сите документи пред да подадете зошто после е доцна!
Ako mozes da pomognes prati mi poraka na ivanovski08260@gmail.com ke se dogovorime. Ke ti dadam mojot viber ili WhatsApp tamu.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom