Зошто девојките не ги сакат добрите момчиња?

Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.308
Поени од реакции
8.437
Нормални работи се ова, никаква ракетна наука не е за некого. Многу лесно можеш да детектираш дали некој ги поседува овие квалитети и мислам дека има доста мажи кои ќе спаднат у оваа категорија.
Точно, само прашањето е - ако се ова добрите мажи - зошто жените не би ги сакале? :)
 
Член од
3 јуни 2022
Мислења
1.390
Поени од реакции
3.395
Добро си излегла од 15 годишна врска, сега направи пауза година дена, дејтај, излегувај со мажи, запознавај карактери, направи проценка, што ти одговара, што не, не брзај да се впушташ во нова врска по секоја цена, само за да не си сама. Што е твое ќе си дојде.
Нека почека уште 3-4 години барајки се себеси и експериментирајки, таму накај 40 се најубавите години за жена :icon_lol:


“He never betrayed me, he treated me well, he gave me a wonderful family, but I was not happy, something was missing. The problem was, he was too perfect for me,” Celico revealed.
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.308
Поени од реакции
8.437
Нормални работи се ова, никаква ракетна наука не е за некого. Многу лесно можеш да детектираш дали некој ги поседува овие квалитети и мислам дека има доста мажи кои ќе спаднат у оваа категорија.
Автоматски споено мислење:


Не ме мешај сега со Петко :LOL:
Зашто си сингл? :cautious:
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.933
Поени од реакции
9.178
Точно, само прашањето е - ако се ова добрите мажи - зошто жените не би ги сакале? :)
Жените статистички земено бираат од негде околу 20% од машката популација и тоа се случува строго заради генетиката. Врска немаат овие твои критриуми што ги наведе.
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.308
Поени од реакции
8.437
Нека почека уште 3-4 години барајки се себеси и експериментирајки, таму накај 40 се најубавите години за жена :icon_lol:


“He never betrayed me, he treated me well, he gave me a wonderful family, but I was not happy, something was missing. The problem was, he was too perfect for me,” Celico revealed.
Аман женава сама даде изјава дека се фејк њуз.
Автоматски споено мислење:

Жените статистички земено бираат од негде околу 20% од машката популација и тоа се случува строго заради генетиката. Врска немаат овие твои критриуми што ги наведе.
Океј, заради кои особини ги бираме?
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.747
Поени од реакции
4.985
Знаеш дека "курвање" и "папучарење" се поими кои секој сам си ги дефинира? :D
Ако тоа им дава некоја утеха,нека си прават дефиниции...и тие дефиниции нека ги искомуницираат со избраниот. За да отпосле нема жалење "ама ја незнаев,не е тоа моја дефиниција".
 
Член од
17 септември 2022
Мислења
960
Поени од реакции
2.342
Нормални работи се ова, никаква ракетна наука не е за некого. Многу лесно можеш да детектираш дали некој ги поседува овие квалитети и мислам дека има доста мажи кои ќе спаднат у оваа категорија.
Автоматски споено мислење:


Не ме мешај сега со Петко :LOL:
Za malko ne pocnav da ja baram slikata na Fraer br. 7 ama se soprev, veruvam u trebe :LOL:
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.308
Поени од реакции
8.437
Би требало тоа да го знаеш, ја можам да ти кажам какви жени ме привлекуваат.
Па правиме муабет, прашувам. Од каде претпоставка дека што било знам? :)

Не знам дали смееш во темава, ако смееш, слободно кажи си :D
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.933
Поени од реакции
9.178
Па правиме муабет, прашувам. Од каде претпоставка дека што било знам? :)

Не знам дали смееш во темава, ако смееш, слободно кажи си :D
Математика е тоа, геометрија, додека си била ембрион сите хормони и процеси ти го дефинирале тоа "знаење".
Иначе нема нешто што не смеам да го кажам, има може работи кои не сакам да ги кажам.
 
Член од
22 август 2024
Мислења
59
Поени од реакции
80
Точно, само прашањето е - ако се ова добрите мажи - зошто жените не би ги сакале? :)
Затоа што не сакаат pushover, не сакаат мажки кои служат како чергиче од кое си ги бришат кондурите, не сакаат они да командаат и да ги носат гаќите во врската, тоа се маженствени карактеристики кои ретко кое машко денеска ги поседува. Ти можеш да се тешиш, и да ни праиш филмови тука до утре, разгледај (исклучок celebrity/познати фаци) колку од лошите момци - без разлика дали се грди или не (рекетари/криминалци/обезбедување/наркомани) имаат грди девојки, па после дојди тука да ни продаваш феминистички говнарии и gaslighting.
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.308
Поени од реакции
8.437
Затоа што не сакаат pushover, не сакаат мажки кои служат како чергиче од кое си ги бришат кондурите, не сакаат они да командаат и да ги носат гаќите во врската, тоа се маженствени карактеристики кои ретко кое машко денеска ги поседува. Ти можеш да се тешиш, и да ни праиш филмови тука до утре, разгледај (исклучок celebrity/познати фаци) колку од лошите момци - без разлика дали се грди или не (рекетари/криминалци/обезбедување/наркомани) имаат грди девојки, па после дојди тука да ни продаваш феминистички говнарии и gaslighting.
Не продавам јас ништо, смири доживљај.
Лол никнејмов :D Дечко, не си добро момче.
Автоматски споено мислење:

Математика е тоа, геометрија, додека си била ембрион сите хормони и процеси ти го дефинирале тоа "знаење".
Иначе нема нешто што не смеам да го кажам, има може работи кои не сакам да ги кажам.
Продолжи, продолжи, like I'm five ;)

Па офтопик е, еднаш одамна не беше дозволено, ама ајде, нека тера магарето ;) Добро е што постои форумов и што нема цензура, таман ја претставува реалната слика и зошто сè повеќе има мажи како овој погоре цитираниов.
 
Член од
22 август 2024
Мислења
59
Поени од реакции
80
Добро е што постои форумов и што нема цензура, таман ја претставува реалната слика и зошто сè повеќе има мажи како овој погоре цитираниов.
Ајде дај ми твое мислење зошто се повеќе има такви, ДА НЕ Е СЛУЧАЈНО, затоа што се повеќе машки влагаст во ситуации во кои улагаат искрено се во име на врската и заеднички живот за после некоја да ги остави за рандом лик кој не е "досаден" и не ги "гуши" (читај некој кој нема да им го толерира gaslighting - от и нема да се труди околу нив)

Колку побрзо признаете дека вие сте повеќето за терапија со daddy issues + attention w*ores а не за врска, толку побрзо нема да споделувате рандом фекалии и спинови по темите.
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.705
Поени од реакции
2.787
Ајде дај ми твое мислење зошто се повеќе има такви, ДА НЕ Е СЛУЧАЈНО, затоа што се повеќе машки влагаст во ситуации во кои улагаат искрено се во име на врската и заеднички живот за после некоја да ги остави за рандом лик кој не е "досаден" и не ги "гуши" (читај некој кој нема да им го толерира gaslighting - от и нема да се труди околу нив)

Колку побрзо признаете дека вие сте повеќето за терапија со daddy issues + attention w*ores а не за врска, толку побрзо нема да споделувате рандом фекалии и спинови по темите.
14 години имаш?
Ако имаш повеќе, оди на психијатар подитно!
 
Член од
22 август 2024
Мислења
59
Поени од реакции
80
14 години имаш?
Ако имаш повеќе, оди на психијатар подитно!
Соодветен аватар. За психијатар се согласувам, на доста ни треба терапија, ама вас тоа ви е како добро утро сега да видиш некоја пријателка твоја како добива комплименти а ти не, 1 месец на Хелекс ќе бидеш, болна ќе паднеш.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom