ТИФОМАНИЈА!

Член од
28 јуни 2022
Мислења
2.639
Поени од реакции
9.236
Кои глупи муабети се "платени кореографии" и слично, а самите тие што коментираат не се свесни која пара ја свртува групата од продажба на реквизити до продажба на пиво, вода, сок, па во неделата само од продажба на пијалоци се сврти пара која сите групи нема да ја свртат на годишно ниво од продажба на реквизити.
 
Последно уредено:
Член од
25 август 2023
Мислења
335
Поени од реакции
618
Кои глупи муабети се "платени кореографии" и слично, а самите тие што коментираат не се свесни која пара ја свртува групата од продажба на реквизити до продажба на пиво, вода, сок, па во неделата само од продажба на пиво се сврти пара која сите групи нема да ја свртат на годишно ниво од продажба на реквизити.
Spored mene uste sme na nisko nivo za prodazba na utakmici , toplo pivo da prodavas nigde na svet nema samo kaj nas treba za na gradski frizideri da se ima nesto da se napravi toplo pivo da prodavas ne e nekoja dobra ponuda :D
 
Член од
11 април 2023
Мислења
1.921
Поени од реакции
5.950
Кои глупи муабети се "платени кореографии" и слично, а самите тие што коментираат не се свесни која пара ја свртува групата од продажба на реквизити до продажба на пиво, вода, сок, па во неделата само од продажба на пиво се сврти пара која сите групи нема да ја свртат на годишно ниво од продажба на реквизити.
Остај тоа да не им беше Мите немаше 2 автобуси на финале куп да дојдат,од општина се им беше организирано како за на митинг во Скопје.
 
Член од
28 јуни 2022
Мислења
2.639
Поени од реакции
9.236
Spored mene uste sme na nisko nivo za prodazba na utakmici , toplo pivo da prodavas nigde na svet nema samo kaj nas treba za na gradski frizideri da se ima nesto da se napravi toplo pivo da prodavas ne e nekoja dobra ponuda :D
Пред почеток пивото што го пиев беше ладно, на полувреме не баш, ама без разлика на тоа се пиеше на големо.
 
Член од
22 септември 2021
Мислења
204
Поени од реакции
821
Двојки за 1/16 финалето од Купот на Македонија:
ОФК Карбинци - Силекс
Брегалница - ФК Слободен
Новаци - Вардар
Победа - Гостивар
Џепчиште - Шкупи
Вардар Неготино - Брера
Кожуф - Арсими
Јени Маале - Шкендија
Беласица - Македонија ЃП
Башкими - Воска
Охрид - Беса
Слога Виница - Струга ТЛ
Шкендија Арачиново - Работнички
Борец - Детонит Плачковица
Скопје - Пелистер
Во првото коло слободна е екипата на освојувачот на Купот, Тиквеш.
 
Член од
26 март 2022
Мислења
529
Поени од реакции
4.858
ve znaeme nie bez gajle,vaka ste uceni vaka kako picki vcera gi isprativte decava da spiunirat kaj sme i posle sprint,prasajte go ‘begaj od tuka da ne te utepame’ a ne kako vie sto samo da bide SHQIPTAR i da go ebame mater dali e dete zena nema vrska toa
Автоматски споено мислење:

ako ste mnogu jaki kako u internet,zaso ne ste videni nigde niz grad,ili samo u maalski kafani u forum i za postiranje vo fb ig ste?
Џабе бегаш од темата. Одговори:

1. Зошто не навивате две кола?
2. Како тоа од трето коло, баш Вардар кога доаѓа, вие се будите?:)
3. ЗОШТО БЕГАТЕ ОД ДУЕЛ НА ГРАДСКИ??

Па која друга група го прави ова бе...ДНО!

Остај филмови деца на улица, спринт минт. Немаме 10 години ние. Не бегај, одговори.
 
Член од
27 ноември 2021
Мислења
413
Поени од реакции
2.470
Cedo ne si ni informiran za toa ti, koj pobogu ti zboruva za rakometot :icon_lol:..Nejse, od strana gostuganje ti rekov i neknja, nabroj mi gi gostuvanjata na Komiti vo PMFL lani bez barazi i opstanok da se prebroime.
Брера
Воска
Кратово 2 пати
Кавадарци
Струмица ракомет
Штип 2 пати
Турново
Еве ти ги гостовањата, пропуштено е само во Струга во среда од 1.
 
Член од
23 ноември 2022
Мислења
24
Поени од реакции
74
Џабе бегаш од темата. Одговори:

1. Зошто не навивате две кола?
2. Како тоа од трето коло, баш Вардар кога доаѓа, вие се будите?:)
3. ЗОШТО БЕГАТЕ ОД ДУЕЛ НА ГРАДСКИ??

Па која друга група го прави ова бе...ДНО!

Остај филмови деца на улица, спринт минт. Немаме 10 години ние. Не бегај, одговори.
sto te izgledam ja tebe,spiun? ne me mesaj so tvoite
3.koj bega be junak vie znaete mnogu dobro i praite fallc vesti odgovorot na vasa ekipa bese DA VIDIME KOJ KE POLNI STADIONOT,nie ve cekame u cair i nie ke dojdeme u gradski,tolki ne praj huliganksi fillmovi tuka.
 
Член од
28 април 2023
Мислења
7
Поени од реакции
46
Достоен чисто информстивно

1000025126.jpg
Тиквеш - Воска прва утакмица дома од 17:00 во недела
1000025127.jpg
Силекс - Вардар гостовање во Кратово работен ден среда од 13:00

Еве ти без баражи финалиња опстаноци обичен ден среда. Нема потреба веќе за ништо да збориш мислам, ни за гостовања ниту за бројките на гостовањата за апсолутно ништо.
 
Член од
20 декември 2023
Мислења
168
Поени од реакции
615
Брера
Воска
Кратово 2 пати
Кавадарци
Струмица ракомет
Штип 2 пати
Турново
Еве ти ги гостовањата, пропуштено е само во Струга во среда од 1.
1. Со Брера, Кратово, Штип, само Комити имавте дозвола. За другите групи гласеше апсолутна забрана и покрај напорите за гостување. За која беше утакмица и монтажна трибина ви наместија.
2. Не е точно дека сте гостувале во Штип 2 пати, утакмицата беше на први мај, грото присутни скопјани немаа ниту реквизити од Комити, ниту имаше извадено знаме, а објавивте демек сте гостувале. По таа логика, Лозари секое гостување сме екипа од 7/8 души шо си ги гледаме натпреварите, па треба да ги броиме како гостување?

Лозари:
- Кремс, Австрија;
- Кратово (со забрана, надвор од стадионот, турканици со пол и казни);
- 2х Битола (една ракомет, една фудбал во СРЕДА со неколку коли);
- 3х Скопје (МЃП и Европските);
- Охрид (кога не стигнавме на утакмица поради снегот, а присутните си отидовме дома во 03:00 сабајле.
- Неколку гостувања со Чкембари, кои треба да се бројат бидејќи е поставена коцка на Лозари, што за разлика од вас, не сте појавени на натпревар кај Војводи а тие се кај вас секоја втора (еве ми текна киксот од неделата, пола утакмица му беше крстот знамето свртено наопаку на ограда).
- Другите беа со апсолутна забрана, вклучувајќи го и Вардар Скопје.

Сумирано, без тие на Битолчани, Лозари имаме 8, со нив преку 12, а вие имате севкупно 8 гостувања. Проблемот е заеднички, ПМФЛ нема можност за гостувања. Нема вечно да ви прогледуваат низ прсти и само за вас да не се важи забраната, а до тогаш, чукајте се во гради. Пред фактите и боговите ќутат. :D:P
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.687
Поени од реакции
20.882
Мило ми е што се враќаф Кумани!

У нашу салу сам ги гледаја од времето на Шевро и рукомет.У фудбал мал период не имаше, Кокан беше главан на стадион,тк бесмо црвено бели.
Башкими ни беше најомрзен противник.
За кошарку да не зборимо,најнеприкосновани бесмо на времето,цела сала,заедно сс Кумани,тресеше се тај челична конструкција од ФЗЦ.Лудило,времиња.
7000 публика,деко,сфеќе протиф Орку.
Штета не осфоисмо никад титулу.
Сфе заради Вмро или Сдсм упс,емзете или работнички.

Ps. @toni.kzku
Карпош у фацу малце ви личи на Месита хаха.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.758
Поени од реакции
71.536
Убава монтажнава трибина :D

Screenshot_20240820_145715_Chrome.jpg

Али фер е да се каже дека ги тргнаа рекламите од оградата. Да дојдеа Лозари вака без дозвола, ќе им ги оставеа за да не може да гледаат :D
 
Член од
20 декември 2023
Мислења
168
Поени од реакции
615
Член од
21 септември 2023
Мислења
21
Поени од реакции
48
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom