Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
14 април 2012
Мислења
32.114
Поени од реакции
64.575
Ако Антони не проработи уште сега со Мазрауи десно, кревам раце од него тотално.
Kaко мислиш да проработи? Па со Мазрауи во Ајакс има фантастични 2 сезони, со 9 и 8 гола. Во ЛШ и ЛЕ има комбинирано дадено 3 гола. Ништо нема да се смени премногу околу Ентони без оглед кој ке игра зад него.
 
Член од
13 август 2023
Мислења
762
Поени од реакции
1.858
Kaко мислиш да проработи? Па со Мазрауи во Ајакс има фантастични 2 сезони, со 9 и 8 гола. Во ЛШ и ЛЕ има комбинирано дадено 3 гола. Ништо нема да се смени премногу околу Ентони без оглед кој ке игра зад него.
Добар линк имаа во Ајакс, добро функционираа. Ќе видиме дали ќе успее да крени форма тука.
 
Член од
26 јануари 2020
Мислења
787
Поени од реакции
1.014
Ајакс Јунајтед ајде да видиме даденава доверба дали ќе ја оправда келчово. :)
 
Член од
14 април 2012
Мислења
32.114
Поени од реакции
64.575
Сега ни треба лев бек, Шо и Маласија се медицински феномени.
 
Член од
6 ноември 2017
Мислења
72
Поени од реакции
143
Задоволен од трансферов на Де Лихт и Мазрауи. Искрено никад не сум помислил дека Де Лихт ќе биде играч на Јунајтед некад ама еве бидна. Сакав да го купат уште во 2019 кога играше за Ајакс ама за жал нашиов драг клуб беше бајги неамбициозен тогаш.

Мислам дека ќе се покажат добро и двајцата. Едно нешо шо многу ми се свиѓа кај Де Лихт е шо ептен добро се истакнува ко лидер, а такви лидери му фалат многу на тимов. Тоа шо петицијана на навивачине на Баерн собра над 500.000 гласови со која ја молат управата да не го продадат кажува колку добар играч е. Човеков титули освојуваше со некои од најголемите клубови во Европа додека нашиве си играа курот со тимови ко Вотфорд и Барнли. Каде каде напредок од дрвана шо ги имаме во Мегваер и Линделоф.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
32.114
Поени од реакции
64.575
Задоволен од трансферов на Де Лихт и Мазрауи. Искрено никад не сум помислил дека Де Лихт ќе биде играч на Јунајтед некад ама еве бидна. Сакав да го купат уште во 2019 кога играше за Ајакс ама за жал нашиов драг клуб беше бајги неамбициозен тогаш.

Мислам дека ќе се покажат добро и двајцата. Едно нешо шо многу ми се свиѓа кај Де Лихт е шо ептен добро се истакнува ко лидер, а такви лидери му фалат многу на тимов. Тоа шо петицијана на навивачине на Баерн собра над 500.000 гласови со која ја молат управата да не го продадат кажува колку добар играч е. Човеков титули освојуваше со некои од најголемите клубови во Европа додека нашиве си играа курот со тимови ко Вотфорд и Барнли. Каде каде напредок од дрвана шо ги имаме во Мегваер и Линделоф.
71,000, колку што знам.
 
Член од
24 јануари 2015
Мислења
1.787
Поени од реакции
1.242
Сеплашам дека ова купување на пола Ајакс нема да донесе резултат. Ако тие играчи функционирале таму не значи дека и овде ќе функципнираат. Повеќе ми личи на некомпетентност или еднодимензионалност на ЕТХ. Работел со тие ограчи и тие ги сака во МУТД. Незнам ниту еден тренер или голем клуб кои инсистираат да купат пола играчи од еден клуб.

Sent from my SM-G991B using Tapatalk
 
Член од
21 март 2015
Мислења
1.259
Поени од реакции
1.131
Сеплашам дека ова купување на пола Ајакс нема да донесе резултат. Ако тие играчи функционирале таму не значи дека и овде ќе функципнираат. Повеќе ми личи на некомпетентност или еднодимензионалност на ЕТХ. Работел со тие ограчи и тие ги сака во МУТД. Незнам ниту еден тренер или голем клуб кои инсистираат да купат пола играчи од еден клуб.

Sent from my SM-G991B using Tapatalk
Со новиот менаџмент, не верувам дека само на ЕТХ се желба овие играчи, мислам дека и ма директорите
 
Член од
29 октомври 2023
Мислења
342
Поени од реакции
481
Сеплашам дека ова купување на пола Ајакс нема да донесе резултат. Ако тие играчи функционирале таму не значи дека и овде ќе функципнираат. Повеќе ми личи на некомпетентност или еднодимензионалност на ЕТХ. Работел со тие ограчи и тие ги сака во МУТД. Незнам ниту еден тренер или голем клуб кои инсистираат да купат пола играчи од еден клуб.

Sent from my SM-G991B using Tapatalk
Можеби и недостатокот на квалитетни фудбалери на маркетот по разумни цени и си го прави своето,па затоа се одлучија за овие, сега Брантвајт за 70милиони ако лупнеа ништо не сме решиле. Дај боже да проработат овие па ќе се купуваат и други.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom