Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
13 август 2023
Мислења
863
Поени од реакции
2.079
Ајде, ќе видиме што ќе испадне од овие двата. Најмногу се плашам од повредите, да не испадне да ги имаме исто како да ги немаме.

 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.594
Поени од реакции
22.386
Постигнат е договор и за двајцата ДеЛихт и Мазруаи, само здрави да останат хахаах.

Шала на страна, и двајцата ја познаваат играта на Тен Хаг што тој сака да игра ќе се надополнат со Лисандро. Ермосо ( Хермосо ) не би имал ништо против да дојде како слободен агент ќе надополни на повеќе позиции. Останува уште Угарте.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
9.817
Поени од реакции
8.629
Изгледа и Линделоф се пакова штом се договори Де Лихт. Затоа и него го нема во состав за денес.
Најверојатно и Бисака е надвор за иста причина.




 
Последно уредено:
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.567
Поени од реакции
6.262
Решија изгледа ИНЕОС да му направат тим по мерка на Ерик па да видиме колку го бива. 4 од 5 во одбрана веќе се негови бивши фудбалери. Има уште простор за подобрување на тимов и очекувам до 1ви сепрември да пристигнат уште најмалку двајца.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.668
Поени од реакции
43.553
Мартинез лев бек. :pos:
Има играно Мартинез и лрв бек ако не се лажам. Сити е со втор тим иначе, нема никаков изговор за денес.
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.594
Поени од реакции
22.386
Мартинез лев бек. :pos:
Лук Шо изгледа пак е повреден, Маласија само прима плата супер за него освен Амас друг немаме. Јас бев за Амас да се проба лев бек Лисандро и Мегваер централни. Ама Тен Хан несака да ризикува.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
9.817
Поени од реакции
8.629
Лук Шо изгледа пак е повреден, Маласија само прима плата супер за него освен Амас друг немаме. Јас бев за Амас да се проба лев бек Лисандро и Мегваер централни. Ама Тен Хан несака да ризикува.
Небитен куп е и ја би го играл Амас али келчото си знае.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom