ТИФОМАНИЈА!

Член од
24 април 2024
Мислења
35
Поени од реакции
123
18.08.2024 Ќе имат јака атмосфера во Скопје или џабе ќе ја давам дневницата на гориво?
 
Член од
2 декември 2022
Мислења
229
Поени од реакции
571
18.08.2024 Ќе имат јака атмосфера во Скопје или џабе ќе ја давам дневницата на гориво?
Вечерна ќе биде башка прва после долго време на градски , очекувам 10 - 15 000 публика
 
Член од
10 мај 2022
Мислења
557
Поени од реакции
1.884
18.08.2024 Ќе имат јака атмосфера во Скопје или џабе ќе ја давам дневницата на гориво?
Скопје е празно многу се по одмори, исто е и во Битола,да ја ставеа на почеток на септември друга приказна ќе беше.
 
Член од
24 април 2024
Мислења
35
Поени од реакции
123
Вечерна ќе биде башка прва после долго време на градски , очекувам 10 - 15 000 публика
И требит да имат, ама морат да се сложиме дек ак се играше во Битола ќе беше многу по тензично. Комити низ улиците во Битола, се собираат пред Император па влегуваат на веќе полн стадион од Битолчани, каква фантазија еј :ojeaa:
Автоматски споено мислење:

Ќе има друже, горивото ти го плаќаме ние и Чкембари, по пола.

:D
Важит :D ќе си седнам 90 минути да уживам на неутрална трибина да гледам *спектакл* (барем се надевам)
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.176
Поени од реакции
7.892
Ќе има друже, горивото ти го плаќаме ние и Чкембари, по пола.

:D
Vie platete mu do Bitola posle so nas ke idi i taka idese toj porano so nas da bidi cesit denot ama ima vreme do derbito ...

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.203
Поени од реакции
5.199
Скопје е празно многу се по одмори, исто е и во Битола,да ја ставеа на почеток на септември друга приказна ќе беше.
Па не знам по кафиќи и кафани не е празно ама тоа е најбитно моментално а не спорт за жал.
 
Член од
31 мај 2009
Мислења
1.213
Поени од реакции
2.292
Реално, штета што терминот е сеуште во летни одмори, ова ќе влијае е и кај двете групи и много лошо што е така.
Познавам веќе дестици луѓе што се на одмор баш од 10ти до 20ти Август, овој период, истите нема да може да присуствуваат.
Гастрабајтериве, баш кај 15.08 се враќаат нагоре, така да стварно не знам дали е наместено или таква среќа, да секогаш дербито е во „не добар“ период.
Да беше пример месец дена покасно, на 18ти Септември, сигурен сум и двете групи би биле побројни и повеќе простор за организација.
Вака, двете групи, неможат да го искористат до крај својот капацитет.
 
Член од
25 август 2023
Мислења
342
Поени од реакции
636
Вечерна ќе биде башка прва после долго време на градски , очекувам 10 - 15 000 публика
Vistinata i realnosta zosto nema da ima 10-15 iljadi e ne dovolnata reklama i ne dovolnata volja od strana na ffm i politikata , da se zbori na vesti da se zbori po sajtovi da ima plakati niz cel grad kako koga e miting mozno e da stigneme 15000 ama vaka tesko, crvena zvezda partizan koga igraat na udarni vesti se zbori niz srbija i sobiraat se sto saka da gleda ama vaka tesko e povise od 3000 narod da ima, realno.
 
Член од
20 декември 2023
Мислења
174
Поени од реакции
640
Ултра Кафанци, не сме Комити знам, ама хуманитарна акција на навивачка група се споделува и без потсетување. Како беше онаа вашата -Македонци сме.. (Ш)експерти едни низаедни :)
 
Член од
28 февруари 2023
Мислења
164
Поени од реакции
644
Искрено и од срце баш ми е кеф, шо гледам дека Кумани работат и се трудат да го вратат статиот сјај, доста е од србите во Куманово.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom