Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
9.503
Поени од реакции
8.269




Како што гледам сезоната ќе ја почнеме послаби од лани. :D
 
Член од
13 август 2023
Мислења
762
Поени од реакции
1.859
Исти кур ко лани, половина тим се исповреди на припреми. Почнувам сериозно да размислувам и за она што се шпекулираше едно време лани, дека Тен Хаг ги убива на тренинзи ко ненормален без осет, па можеби и тоа е еден од факторите за масакрот.
 
Член од
29 октомври 2023
Мислења
342
Поени од реакции
483
Ова лесно може да биде и најлош трансфер период како што кажав и на почетокот у Јуни.
Ова е таква заврзлана што неможам да си опишам што се случива. Очекувавме засилувања и продавања на играчи кои што не се потребни, добиваме полоши и полоши вести секој ден, као три трансфери пропаднаа во три дена. Јас сум сигурен дека дел од играчите и лажираат повреди пошто ова е ммногу сомнително, од што се пвреди Мегваер и Линделоф последно? Од тревата дека не е доволно искосена? Shitshow се случува и никој не може контрола да воспостави иако нели кремот го собра Инеос и тие се најдобри за се.
Две засилувања во три месеци од кои едниот е аут до Ноември,тоа е ужасно.
Дали ако прокоцкаат поени до крај на месецот ќе има одговорност или поените не се битни туку заштедата на некое милионче е побитна?
Дали ќе си ја превземат одговорноста и ќе излезат со некоја изјава да ја смират фан базата,или по старо се ќе му опнат на Тен Хаг? Останува да се види мада јас мислам дека стратегијата е јасна и ќе му опнат се на Тен Хаг и ќе го набркаат.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
32.115
Поени од реакции
64.576
Како што гледам сезоната ќе ја почнеме послаби од лани. :D
Дел од играчите имаат договорено клаузули со кои доколку клубот ја активира таа опционална година плус од договорот, половина од договорен трансфер износ да иде кај нив. 7 милиони фунти се баш на средина од она што е договорено со Вест Хем.
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.543
Поени од реакции
22.291
Дел од играчите имаат договорено клаузули со кои доколку клубот ја активира таа опционална година плус од договорот, половина од договорен трансфер износ да иде кај нив. 7 милиони фунти се баш на средина од она што е договорено со Вест Хем.
Само тотални идиоти можат да го вметнат тоа во договорот , каков аматеризам,буквално цел клуб го држат во заложништво неколку играчи. Мегваер истото го бараше лани па не го продадовме,сега Бисака исто бара . Овие од управата евреите и оној мамето негово вудвард не отепаа како клуб. Со години ќе гледаме вакви трансфер саги.

И неможеме да го кривиме Тен Хаг што влезе во хаосот на Јунајтед и уште се наога под поголем хаос, пак ќе речам ако си останеме како што сме, без ДеЛихт, Мазруаи, Угарте/Фофана ланската сезона ќе ни е премија 8мо место плус ФА куп. Можеби 8мо е достижно но трофеј нема да помирисаме.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
32.115
Поени од реакции
64.576
Само тотални идиоти можат да го вметнат тоа во договорот , каков аматеризам,буквално цел клуб го држат во заложништво неколку играчи. Мегваер истото го бараше лани па не го продадовме,сега Бисака исто бара . Овие од управата евреите и оној мамето негово вудвард не отепаа како клуб. Со години ќе гледаме вакви трансфер саги.

И неможеме да го кривиме Тен Хаг што влезе во хаосот на Јунајтед и уште се наога под поголем хаос, пак ќе речам ако си останеме како што сме, без ДеЛихт, Мазруаи, Угарте/Фофана ланската сезона ќе ни е премија 8мо место плус ФА куп. Можеби 8мо е достижно но трофеј нема да помирисаме.
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.503
Поени од реакции
5.060
ако си останеме како што сме, без ДеЛихт, Мазруаи, Угарте/Фофана
Две од 3те позиции кои си ги пишал, посебно со имињата на тие 2 позиции веројатно нема од болница да излезат и пак ќе играме со младинци што би било случај и ако ништо не се смени а моменталниве играчи глумат повреди

Така што јас сеуште не го разбирам плачењето за играчи кои во последниве години имаат повеќе повреди него изиграни мечеви.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
9.503
Поени од реакции
8.269
Две од 3те позиции кои си ги пишал, посебно со имињата на тие 2 позиции веројатно нема од болница да излезат и пак ќе играме со младинци што би било случај и ако ништо не се смени а моменталниве играчи глумат повреди

Така што јас сеуште не го разбирам плачењето за играчи кои во последниве години имаат повеќе повреди него изиграни мечеви.
Немора да се тие играчи битно е да се подобри тимот, али како што гледам тешка работа.
Ако останеме со Санчо, Ентони, Мегваер, Бисака, Мектоменеј, Линделоф и мрзата Рашфорд пак како клучни играчи, ќе го јадеме јако сезонава.
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.543
Поени од реакции
22.291
Две од 3те позиции кои си ги пишал, посебно со имињата на тие 2 позиции веројатно нема од болница да излезат и пак ќе играме со младинци што би било случај и ако ништо не се смени а моменталниве играчи глумат повреди

Така што јас сеуште не го разбирам плачењето за играчи кои во последниве години имаат повеќе повреди него изиграни мечеви.
Точно, ќе имаме повреди но само тие се реални остварливи цели, негледам како би дошле до други, Еве нека замешат прсти за Тах и Фримпонг, за првиот Баерн ќе даде смешна сума за вториот незнам зошто никој не покажа интерес за него. Бисака нема да остане можеби ако се договорат со Вес Хем арно ако не по се ми изгледа дека ќе го трампат за Дамфриз,мора уште еден стопер да се земе и DM . Угарте не е идеален ама ќе заврши подобра работа од Каземиро. Ако и него неможеме нека пробат со Фофана и Берге, двајцата ќе излезат поефтино отколку што бара ПСЖ за Угарте.

Муабетот ми е неможеме да купуваме тоа што сакаме туку тоа што можеме боље ишта него ништа. Будалите давале ненормални плати плус клаузула ако му остане една година од договорот ако го продадат пола од продажбата оди кај играчот.Оваа го нема во Бангладеш вакви договори затоа сме доведени на вакво дереџе даш шта даш.
 
Член од
13 август 2023
Мислења
762
Поени од реакции
1.859
Дамфриз па едно играчиште у пичку матер. Или нека носат салам десен бек или нека седи Бисака. Онакви егзибиции како со мароканецот што последни 2 сезони не е излезен од болница, или Дамфриз нема да донесат ништо значително подобро од ова.
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.543
Поени од реакции
22.291
Дамфриз па едно играчиште у пичку матер. Или нека носат салам десен бек или нека седи Бисака. Онакви егзибиции како со мароканецот што последни 2 сезони не е излезен од болница, или Дамфриз нема да донесат ништо значително подобро од ова.
Абе друже нели пратиш оти нема пари каков салам десе бек какви бакрачи, мора да продаваме па да купуваме а никој не ги сака нашите играчи оти имат ненормални плати, ние неможеме еден централен дефанзивен да донесеме било каков па салам ќе бараме . А ЦД ни е најмногу потребен .
 
Член од
13 август 2023
Мислења
762
Поени од реакции
1.859
Абе друже нели пратиш оти нема пари каков салам десе бек какви бакрачи, мора да продаваме па да купуваме а никој не ги сака нашите играчи оти имат ненормални плати, ние неможеме еден централен дефанзивен да донесеме било каков па салам ќе бараме . А ЦД ни е најмногу потребен .
Разбирам јас сето тоа, ама мислам дека нема потреба да заменуваме тико за спарк. Каков ќар ако носиме некој било каков колку да се каже донесовме нов? Поарно нека седат и Бисака и МекТоминеј ако треба Берге, Мазроуи или Дамфриз да ги носиме, исто ти доаѓа. Ајде, со Де Лихт можеби и би ризикувал за добра цена.
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.503
Поени од реакции
5.060
Немора да се тие играчи битно е да се подобри тимот, али како што гледам тешка работа.
Ако останеме со Санчо, Ентони, Мегваер, Бисака, Мектоменеј, Линделоф и мрзата Рашфорд пак како клучни играчи, ќе го јадеме јако сезонава.
Точно, ќе имаме повреди но само тие се реални остварливи цели, негледам како би дошле до други, Еве нека замешат прсти за Тах и Фримпонг, за првиот Баерн ќе даде смешна сума за вториот незнам зошто никој не покажа интерес за него. Бисака нема да остане можеби ако се договорат со Вес Хем арно ако не по се ми изгледа дека ќе го трампат за Дамфриз,мора уште еден стопер да се земе и DM . Угарте не е идеален ама ќе заврши подобра работа од Каземиро. Ако и него неможеме нека пробат со Фофана и Берге, двајцата ќе излезат поефтино отколку што бара ПСЖ за Угарте.

Муабетот ми е неможеме да купуваме тоа што сакаме туку тоа што можеме боље ишта него ништа. Будалите давале ненормални плати плус клаузула ако му остане една година од договорот ако го продадат пола од продажбата оди кај играчот.Оваа го нема во Бангладеш вакви договори затоа сме доведени на вакво дереџе даш шта даш.
Без засилување на тимот…
Без рандом1, рандом2 …

не е иста реченица така

Не поврзувале со тие и толку е мора со нив да одиме. Не не мора

Тој Тах (никад не сум го гледал) ама балет го носи него за да се појача за 25-30, а тие што Баерн сака да ги исфрли ние да ги земаме за 40+ нема логика нели
Баерн сака да се ослободи од де лихт колку и ние од пола состав, во случајов до цената која се шпекулира 40+ милиони е пукање у колено да не збориме дека и ликот нема да дојде да игра кај нас за 1кг сончоглед него ќе бара добра плата и пак ќе имаме проблем да се ослободиме од него ако не успее да остане здрав и да се врати у форма

искрено јас мислам дека управата добро работи до сега, зашто не фрлаат панично пари насекаде
Е ако почнат со (според мене) преплаќање на ликови како марзуаи (или како и да е) де лист и слични одма би сменил мислење

ми е гајле за тој измислен јунајтед такс, за таа цена чувај си го ќе барам некој друг па Макар и анонимус како овој Тах (ми е гајле ако е некој добар играч, не се правам дека сите првенства ги пратам и знам се за играчите)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom