Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

Дали очекувате дека новата власт и новата Претседателка ќе го ревидираат Преспанскиот договор?


  • Вкупно гласачи
    291
  • Гласањето е завршено на .
Член од
19 февруари 2023
Мислења
2.192
Поени од реакции
4.845
Кога се работи за парчење на Македонија сите се сојузници.
Затоа треба да се чува македонската земја, која е сочувана од бранителите, сите што зборуваат за албански наталитет, федерации работат против македонскиот род и нација, главно бугараши и србомани.
Ако сакаат федерации блиску им е босна или кипар евентуално швајцарија.
Државите не се од денес за утре ќе дојдат подобри денови.
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.232
Поени од реакции
21.061
Изгледа сериозно почнало да тече низ ногавици, чим ДУИ наместо да прифатат дека се опозиција и да направат некои реформи во партијата, тие планираат вакви потези на четири години до наредни избори. :icon_lol:

Мицкоски повтори: Имаме информации дека ДУИ есенва подготвува дестабилизација!
Имаме информации добиени по повеќе канали дека ова раководство на ДУИ, во обид да го заштити капиталот што го создаваше изминатите 20 години, ќе преземе чекори во насока на дестабилизирање на државата оваа есен, рече премиерот Христијан Мицкоски.

Во интервјуто за неделникот „Фокус“, Мицкоски, говорејќи за иницијативите на ДУИ за озаконување на правилото „победник со победник“ и територијална реорганизација по белгиски модел, посочи дека не ја исклучува можноста одредни групи и структури да бидат несвесно изманипулирани, а тоа, според него, може да го предизвика територијалниот интегритет и суверенитет, односно да создадат криза.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.473
Поени од реакции
29.854
Изгледа сериозно почнало да тече низ ногавици, чим ДУИ наместо да прифатат дека се опозиција и да направат некои реформи во партијата, тие планираат вакви потези на четири години до наредни избори. :icon_lol:

Мицкоски повтори: Имаме информации дека ДУИ есенва подготвува дестабилизација!
Време е еднаш за секогаш терористите да се истребат од ова парче земја, штетат на сите па и на нормалните Албанци во државата.
 
Член од
19 февруари 2023
Мислења
2.192
Поени од реакции
4.845
Изгледа сериозно почнало да тече низ ногавици, чим ДУИ наместо да прифатат дека се опозиција и да направат некои реформи во партијата, тие планираат вакви потези на четири години до наредни избори. :icon_lol:

Мицкоски повтори: Имаме информации дека ДУИ есенва подготвува дестабилизација!
Пак преку пушка или закани протести ќе бараат етнички договори, забораваат дека рамковниот е мировен договор и завршен а мајскиот умре.
Македонската страна треба да одговори овојпат со сите средства против големо албанскиот наци исламски радикализам.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: A__
Член од
1 јули 2020
Мислења
1.772
Поени од реакции
8.408
Изгледа сериозно почнало да тече низ ногавици, чим ДУИ наместо да прифатат дека се опозиција и да направат некои реформи во партијата, тие планираат вакви потези на четири години до наредни избори. :icon_lol:

Мицкоски повтори: Имаме информации дека ДУИ есенва подготвува дестабилизација!
Штета што нема Мицко 58 пратеника, централна власт, 50 градоначалници и претседател на државата. Така ќе можеше и да поднесе некој кривични, па не дај боже и да уапси некој.

Он вака се што може да прави е да функционира како биро за информации и секој ден да ни ги кажува вестите на денот. Али на крајот на денот се си има свој век на траење, али овој метод на функционирање ќе му трае уште некој месец, може до нова година најкасно зошто сите медиуми ги држат и тоа е тоа.

Мислам да не беше трагично ќе беше смешно вакво однесување.

ДУИ ќе прави немири на есен - И?
СДС украде 200 милиони од буџетот - И?
Артан Груби крадел од лотарија - И?
ДУИ и СДС членовите не оделе на работа - И?
Филипче го ограби министерство за здравство - И?
Заев и Вице го ограбуваат РЕК Битола 8 години - И?
Затвореници кои требале да служат казна не биле во затворот - И?
Шилегов го ограби град Скопје - И? ( 3 години се локална власт ако до сега не оформиле предмети не знам што да кажам )
Сите градоначалници на СДС крадат - И?

Што треба сега јас да правам со сите овие информации на дневно ниво, зошто он цело време само нафрла информации до сега не го слушнав дека он направил нешто на темата или што очекува јас да направам на темата. Еве сега ова со немирите, што сака јас да направам во врска со тоа? паравојски треба да оформиме? да донираме пари за војската полицијата да се вооружа? што очекува он од мене. Зошто он очигледно не прави ништо по ниедна тема.

Да не ги имаше сите медиуми во државата во моменто да му чуваат грб, овој до сега ќе беше како искубана кокошка.
 
Последно уредено:
Член од
29 септември 2013
Мислења
654
Поени од реакции
534
Еве каква чест и направиле Хрватите пред два дена на Вјоса за време на еден од за нив најважните културно историски настани, Сињска алка. Била главна гостинка.

Vjosa Osmani.jpg
 
Член од
2 април 2023
Мислења
148
Поени од реакции
343
сите што зборуваат за албански наталитет, федерации работат против македонскиот род и нација, главно бугараши и србомани.
Така е, полесно е да ги гураме работите што не ни одат во полза под тепих, па за 20 години кога ќе дојде јајцето на газот, куку леле.
Брат те молам поштеди не од тој 7мо одделенски патриотизам, демографски се наоѓаме во тешки лајна, со твојот пристап кон целата ситуација (дека нашата ситуација е супер и се е само пропаганда) само правиш овој и така успан народ да продолжи да спие во длабок сон.
Не дозволувај емоции да те ослепуваат од фактите, конструктивната самокритика е многу по продуктивна од кафанско-форумски патриотизам(кој во овој случај не само што не е продуктивен, туку е и деструктивен).
Спортски поздрав.
 
Член од
22 јуни 2019
Мислења
840
Поени од реакции
1.307
Пак преку пушка или закани протести ќе бараат етнички договори, забораваат дека рамковниот е мировен договор и завршен а мајскиот умре.
Македонската страна треба да одговори овојпат со сите средства против големо албанскиот наци исламски радикализам.
Која македонска страна бе друже? Ти шизофренија да немаш? Пошто само тие со шизофренија остануват во ова државата..Ај види го гаши..Подобар ли од али ахмети? Јок. Не е подобар..Полошо е...Всмро се под апсолутна контрола на албанците...Гледа се дека е и полошо...Јас мислев сдс и всмро се исто срање уствари искочи всмро да стане уште поголемо срање од сдс...
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
2.112
Поени од реакции
2.077
За брзо време и Дуи ке влезат во владата,така да немат ништо од АПСАААНА за командантите
 
Член од
22 јуни 2019
Мислења
840
Поени од реакции
1.307
Како што се врти геополитичката слика во светот, тоа неминовно, можеби со задоцнување, ќе се одрази низ цела топка.
Па и да се смене геополитичка слика во светот...Реално гледано ова парче земја е небитен фактор...Никој нема да застане позади нас...Немат никој никаков интерес од нас...Зошто сме неспособни..Немаме идеологија..Немаме амбиции..Немаме лидерство...Народо е прост...Гласа за сендвич, брашно и работно место....демографски сме срање...Паметниот народ се иселува..остануват само џаболебарите, селјаците и коцкарите..Едноставно сме станати протекторат гето дупка...
 
Член од
19 февруари 2023
Мислења
2.192
Поени од реакции
4.845
Така е, полесно е да ги гураме работите што не ни одат во полза под тепих, па за 20 години кога ќе дојде јајцето на газот, куку леле.
Брат те молам поштеди не од тој 7мо одделенски патриотизам, демографски се наоѓаме во тешки лајна, со твојот пристап кон целата ситуација (дека нашата ситуација е супер и се е само пропаганда) само правиш овој и така успан народ да продолжи да спие во длабок сон.
Не дозволувај емоции да те ослепуваат од фактите, конструктивната самокритика е многу по продуктивна од кафанско-форумски патриотизам(кој во овој случај не само што не е продуктивен, туку е и деструктивен).
Спортски поздрав.
Ги повторуваш истите бугарашки и србомански ставови, еве и хипотетички јас да не сум во право, си се запрашал зошто твојата позиција се поклопува со таа на бугарија и србија, знаеш што значи тоа за нас Македонците?
Ти имаш право на твое мислење како и јас, но да нарекуваш дека моето гледиште е 7мо одделенски патриозам е ниско.
Јас сум апсолутно убеден во моето мислење за албанците во Македонија.
Од нас Македонците зависи се, ти ако сакаш помош од друг бел двор тоа си е твое, и ако ова ме прави мене 7мо одделенски патриот нека бидам, барем знам што сакам и кој сум.
И да дојде јајце на газ некои од нас не викаат куку леле, туку се борат, ти си тој што овде шири деструктивен дефетизам и страв од албанци.
 
Последно уредено:
Член од
2 април 2023
Мислења
148
Поени од реакции
343
Ги повторуваш истите бугарашки и србомански ставови, еве и хипотетички јас да не сум во право, си се запрашал зошто твојата позиција се поклопува со таа на бугарија и србија, знаеш што значи тоа за нас Македонците?
Ти имаш право на твое мислење како и јас, но да нарекуваш дека моето гледиште е 7мо одделенски патриозам е ниско.
Јас сум апсолутно убеден во моето мислење за албанците во Македонија.
Од нас Македонците зависи се, ти ако сакаш помош од друг бел двор тоа си е твое, и ако ова ме прави мене 7мо одделенски патриот нека бидам, барем знам што сакам и кој сум.
И да дојде јајце на газ некои од нас не викаат куку леле, туку се борат, ти си тој што овде шири деструктивен дефетизам и страв од албанци.
Не знам колку години имаш но многу незрело размислуваш (повеќе чувствуваш него што размислуваш), мешаш елементарни поими и дефиниции, нема што понатаму да се објаснувам.
Биди ми брату ти жив и здрав.
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.232
Поени од реакции
21.061
Штета што нема Мицко 58 пратеника, централна власт, 50 градоначалници и претседател на државата. Така ќе можеше и да поднесе некој кривични, па не дај боже и да уапси некој.

Он вака се што може да прави е да функционира како биро за информации и секој ден да ни ги кажува вестите на денот. Али на крајот на денот се си има свој век на траење, али овој метод на функционирање ќе му трае уште некој месец, може до нова година најкасно зошто сите медиуми ги држат и тоа е тоа.

Мислам да не беше трагично ќе беше смешно вакво однесување.

ДУИ ќе прави немири на есен - И?
СДС украде 200 милиони од буџетот - И?
Артан Груби крадел од лотарија - И?
ДУИ и СДС членовите не оделе на работа - И?
Филипче го ограби министерство за здравство - И?
Заев и Вице го ограбуваат РЕК Битола 8 години - И?
Затвореници кои требале да служат казна не биле во затворот - И?
Шилегов го ограби град Скопје - И? ( 3 години се локална власт ако до сега не оформиле предмети не знам што да кажам )
Сите градоначалници на СДС крадат - И?

Што треба сега јас да правам со сите овие информации на дневно ниво, зошто он цело време само нафрла информации до сега не го слушнав дека он направил нешто на темата или што очекува јас да направам на темата. Еве сега ова со немирите, што сака јас да направам во врска со тоа? паравојски треба да оформиме? да донираме пари за војската полицијата да се вооружа? што очекува он од мене. Зошто он очигледно не прави ништо по ниедна тема.

Да не ги имаше сите медиуми во државата во моменто да му чуваат грб, овој до сега ќе беше како искубана кокошка.
Ќе видиме што ќе испадне, ништо чудно да биде "тресла се гора, родио се миш". ДУИ плачковците ќе прават протести сигурно, ама не би ме чудело и да ги ескалираат.
 
Член од
18 април 2010
Мислења
2.656
Поени од реакции
3.570
КАКО МОЖЕ БЕ ВАКА КАКОООО???????? АЛООООО ДАЛИ СМЕ НОРМАЛНИ????????
НИШТО НЕ ЗАСЛУЖУВАМЕ НИШТО, ЕДНИ ГНИДИ ОБИЧНИ СМЕ!!!!!!
ИМА ЛИ НЕКОЈ НОРМАЛЕН ВО ОВАА ЕБАНА ДРЖАВА??????????


КОЈ КУР Е ТРАНСПАРЕНТОТ “БУГАРИ ВО УСТАВ Е ПРЕДАВСТВО”???????? КОЈ КУР??????? ОВА Е ВИСТИНСКО ПРЕДАВСТВО КОЕ САМИ СИ ГО ПРАВИМЕ 30 ГОДИНИ!
ЕДЕН ЕБАН МЕТАР КВАДРАТЕН НЕМА ВО ЗАБЕГАНАВА ДРЖАВА КОЈ ИЗГЛЕДА НОРМАЛНО!!!! ЕДЕН!!!!!!!
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.591
Поени од реакции
29.052
КАКО МОЖЕ БЕ ВАКА КАКОООО???????? АЛООООО ДАЛИ СМЕ НОРМАЛНИ????????
НИШТО НЕ ЗАСЛУЖУВАМЕ НИШТО, ЕДНИ ГНИДИ ОБИЧНИ СМЕ!!!!!!
ИМА ЛИ НЕКОЈ НОРМАЛЕН ВО ОВАА ЕБАНА ДРЖАВА??????????


КОЈ КУР Е ТРАНСПАРЕНТОТ “БУГАРИ ВО УСТАВ Е ПРЕДАВСТВО”???????? КОЈ КУР??????? ОВА Е ВИСТИНСКО ПРЕДАВСТВО КОЕ САМИ СИ ГО ПРАВИМЕ 30 ГОДИНИ!
ЕДЕН ЕБАН МЕТАР КВАДРАТЕН НЕМА ВО ЗАБЕГАНАВА ДРЖАВА КОЈ ИЗГЛЕДА НОРМАЛНО!!!! ЕДЕН!!!!!!!
Zaev ke go sredese ova...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom