Фан Клуб: Вардар

Член од
18 јули 2009
Мислења
6.728
Поени од реакции
6.370
Водиме на полувреме , браво Вардар :ljubove:

Закариќ на крај како ги дрибла , топ играч добивме .

За Дианеси се гледа дека е добар шпиц , годинава сигурно ке оди 10-15 гола во лига .
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.210
Поени од реакции
4.065
А бе полека, што се палите, нели гледате дека играат со деца, освен Педерсен сите се по 19-20 години.
Али у секој случај има позитивни работи, треба само физички да се спремаат.
Во напад ќе сме боље од лани. Ако ја среди одбраната како лани Горазд, очекувам во горниот дел од табелата да бидеме.
Ни фали само еден креатор од типот на Фелипе.
 
Член од
17 април 2024
Мислења
506
Поени од реакции
1.154
А бе полека, што се палите, нели гледате дека играат со деца, освен Педерсен сите се по 19-20 години.
Али у секој случај има позитивни работи, треба само физички да се спремаат.
Во напад ќе сме боље од лани. Ако ја среди одбраната како лани Горазд, очекувам во горниот дел од табелата да бидеме.
Ни фали само еден креатор од типот на Фелипе.
Многу фали 10ка од типот на Фелипе, ама и воопшто во фудбалот таа позиција, за жал веќе е во изумирање. Нема веќе класични 10ки
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.686
Поени од реакции
5.859
А бе полека, што се палите, нели гледате дека играат со деца, освен Педерсен сите се по 19-20 години.
Али у секој случај има позитивни работи, треба само физички да се спремаат.
Во напад ќе сме боље од лани. Ако ја среди одбраната како лани Горазд, очекувам во горниот дел од табелата да бидеме.
Ни фали само еден креатор од типот на Фелипе.
Гонцало Франко португалецот шо им е најголемо засилување оваа сезона донесен за 2м евра им игра
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.662
Поени од реакции
4.310
А бе полека, што се палите, нели гледате дека играат со деца, освен Педерсен сите се по 19-20 години.
Али у секој случај има позитивни работи, треба само физички да се спремаат.
Во напад ќе сме боље од лани. Ако ја среди одбраната како лани Горазд, очекувам во горниот дел од табелата да бидеме.
Ни фали само еден креатор од типот на Фелипе.
И Франко кој вреди колку цел тим на Вардар и ни збрца гол. Сега им влезе играч кој чини 10м. :)
 
Член од
17 април 2024
Мислења
506
Поени од реакции
1.154
Секоја чест за Мишковски, не ми е навистина јасно како не добивал повик за репрезентацијата порано. Пофалби и за Гача, солиден е денеска.
Автоматски споено мислење:

Автоматски споено мислење:

25 minuti edno dodavanje da ne Se svrze ej primi I 10 ako treba dajte fudbal da gledame ej nema duel igra nema Motivacija Nema nisto … imas dobar protivnik izlezi istrcaj 90 minuti vlezi duel igra vakvo isto macenje ke bide I Vo Liga …nema koj da povlece nema koj da zadrzi topka nema nisto
Другар Свонси е, за жал не може да очекуваме добра игра против ваков противник кој што е 10 класи над нас во секоја поглед. По мене самиот резултат доколку заврши нерешено е успех, макар и пријателска.
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.709
Поени од реакции
2.205
Премногу сте еуфорични и оптимистички настроени, треба да се почека да видиме како ќе изгледаат на почеток на сезона. Затоа Дианеси ви изгледа како Жиру. Од досега покажаното кондицијата на играчите е на многу ниско ниво и ќе им треба доста време да се воиграат.Изгледаат како раштиман оркестар. Ајде може ќе се поправат во понатамошниот период. А овој Миленко само се дере на раат не можеш ни мечот да го гледаш. Само тој се слуша.
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.662
Поени од реакции
4.310
Гачевски е топ голман, само не е посветен многу на фудбалот. На времето имаше шанса да отиде и во Болтон, ама тоа е тоа. Денес фати три јаки шанси.
 
Член од
17 април 2024
Мислења
506
Поени од реакции
1.154
Гачевски е топ голман, само не е посветен мнигу на фудбалот. На времето имаше шанса да отиде и во Болтон, ама тоа е тоа.
Страшни рефлекти поготово последнава шанса на Свонси...
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.686
Поени од реакции
5.859
Кореецов истрча колку за 3ца во екипава, другиве 55 мин издишаа кондициски, до 90та мин се влечеа по терен а во таква ситуација нормално дека не можиш да се сврзиш со топка против екипа како Свонси без разлика на то шо играа со комбиниран состав.
Македонска лига нема темпо, ќе се турка некако, ама во европа мора сериозна физичка спрема.
 
Член од
13 јули 2024
Мислења
440
Поени од реакции
696
Кореецов истрча колку за 3ца во екипава, другиве 55 мин издишаа кондициски, до 90та мин се влечеа по терен а во таква ситуација нормално дека не можиш да се сврзиш со топка против екипа како Свонси без разлика на то шо играа со комбиниран состав.
Македонска лига нема темпо, ќе се турка некако, ама во европа мора сериозна физичка спрема.
koreecot e pre brz i ja vi go kazav toa doprva ke si go pokaze kvalitetot deckoto. Inace za utakmicava top ideme sea gazenje trgna vozot
 
Член од
27 јуни 2022
Мислења
133
Поени од реакции
439
Луѓе разликата помеѓу чемпионшип и наша лига е небо и земја, нормално дека кондиционер не можеме да издржиме 90 мин. Ќе бидат топ спремни момците за во нашава лига.
 
Член од
17 септември 2023
Мислења
4
Поени од реакции
3
Секоја чест за Мишковски, не ми е навистина јасно како не добивал повик за репрезентацијата порано. Пофалби и за Гача, солиден е денеска.
Автоматски споено мислење:

Автоматски споено мислење:


Другар Свонси е, за жал не може да очекуваме добра игра против ваков противник кој што е 10 класи над нас во секоја поглед. По мене самиот резултат доколку заврши нерешено е успех, макар и пријателска.
Se toa vo red ama dajte da gledame fudbal nema duel igra motivacija nula spremnost nula… Vidi kako im ide topka do noga smireno… gorazd neka prevzeme tamo nesto ima fudbal Vo nego neka gi donese so spremnost do nekoe nivo barem borba za topka da ima ova nisto nula macenje… ne kazuvam Deka e Svonsi Pa da se nadigruvame vaka bez ideja bez nekoj da zadrzi topka da povlece Pak da cekame kao glisic prethodna sezona od sloboden gol da dademe li? Zborot mi e macenje ke bide I Vo Liga so prosek ekipi… izvini ama krivo mi e Sto vakov fudbal gledam Daj boze da sum kriv so moevo mislenje
 

Kajgana Shop

На врв Bottom