Соживотот во Македонија

  • Креатор на темата Macedon1um
  • Време на започнување

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.464
Поени од реакции
47.340
Терористов што е затекнат треба да се трампа за терористите што ги убија децата каj Смилковско езеро. Многу просто.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.464
Поени од реакции
47.340
Ja bi go obesil javno na plostad, posto nema da gi pustat tie od gore tuka.
Тоа е неизводливо, ама убав почеток за ослободување од качачките канџи би било кога низ разни, бескрајни процедури и формалности би се задржал овде до недоглед, или бар додека не се испорачаат терористите што Косово ги крие.
Храниме и така стотици илјади шииптари, за уште еден не треба да е проблем
 
Член од
20 јули 2014
Мислења
3.197
Поени од реакции
8.417
Терористов што е затекнат треба да се трампа за терористите што ги убија децата каj Смилковско езеро. Многу просто.
Нешто ми вика дека ќе го пуштат во име на јакнење на довербата или така нешто...
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.276
Поени од реакции
81.447
Нешто ми вика дека ќе го пуштат во име на јакнење на довербата или така нешто...
и кога иде више натаму, нека земе една торба цитостатици со себе, да не иде празен
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.748
Поени од реакции
36.421
... дали има соживот меѓу бектешите и тие од албански етникум, како муслимански преставници во Македонија, за да би имало соживот и со каурите?
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
4.114
Поени од реакции
4.298
Ја изгуби контролата хихихихи (бтв it's a meme)
Еве бонус видео и за теба од Инва Мула од Петтиот Елемент
Да, навистина ми се „дешава„ да се изгубам....на пример, како се нарекуваат ликови кои пукаат и убиваат, а потоа стануваат оперски пејачи и излегуваат пред публика како ништо претходно да не сториле?

Имаат ли психологијата и психијатријата изрази кои ја опишуваат таквата шизматична личност?...
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.330
Поени од реакции
57.797
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.748
Поени од реакции
36.421
...прват слушам за Мисвак :(

64348873523230.jpg MIS1681315003.jpg

...стапче направено од стеблото на дрвото Salvadora Persica се применува за оралното здравје.

taliban-women.jpg

... ова стапче изведено од исламската историја применет во Арапскиот Полуостров, Африка и Азија, ефикасно ги чисти забите, ги спречува бактериските активности и ги спасува забите од формирање на наслаги, ете научивме нешто ново од Џонтра, со што ги тепале непослушните жени во исламот :toe:
 
Последно уредено:
Член од
26 септември 2007
Мислења
2.149
Поени од реакции
2.053
Да, навистина ми се „дешава„ да се изгубам....на пример, како се нарекуваат ликови кои пукаат и убиваат, а потоа стануваат оперски пејачи и излегуваат пред публика како ништо претходно да не сториле?

Имаат ли психологијата и психијатријата изрази кои ја опишуваат таквата шизматична личност?...
Јас и ти никогаш нема да ги разбираме тие што ја сметат слободата по важна од животот, за да се одлучи на 15 години со еден калашников да проба да им се спротивстави на 100 пати по оружена формација.
Знаеш зошто ти се случува? Оти имаш менталитет на роб (исто како и јас и 90% од македонците и албанците во Македонија...па и во Косово), и не ја цениме слободата, повеќе од животот.
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.250
Поени од реакции
3.822
Убиен српски полицаец при рутинска контрола во Лозница, Србија.

Погодете ја националноста на убиецот…
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: A__
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.410
Поени од реакции
37.607
Каква болна религија е ова исламов...
 
Член од
21 септември 2011
Мислења
671
Поени од реакции
1.891
**Почитувани,**

После неколку годишно одржување на мултиетничкиот култен фестивал на нашиот град Гостивар, “The Park Festival”, оваа година сме сведоци на неприфатлива ситуација. И покрај големиот број следачи кои се од Македонска и Турска припадност, фестивалот годинава се одржува исклучиво со Албански изведувачи.

Ги прозиваме да се изјаснат организаторите, вд градоначалникот Valbon Limani, Министерство за култура / Ministria e Kulturës и претходниот градоначалник кој моментално е Министер за Здравство Arben Taravari, за овој едностран пристап кој ја нарушува мултиетничката природа на нашиот фестивал и град.

---

**Të nderuar,**

Pas disa viteve të mbajtjes së festivalit kult multietnik të Gostivarit, "The Park Festival", këtë vit jemi dëshmitarë të një situate të papranueshme. Pavarësisht numrit të madh të ndjekësve që janë të përkatësisë maqedonase dhe turke, festivali këtë vit mbahet ekskluzivisht me artistë shqiptarë.

I bëj thirrje kryetarit të përkohshëm të komunës Limani Valbon, Ministrisë së Kulturës dhe ish-kryetarit të komunës që aktualisht është ministër i Shëndetësisë, për këtë qasje të njëanshme që e dëmton natyrën multietnike të festivalit dhe qytetit tonë.

---

**Saygıdeğer,**

Birkaç yıldır Gostivar'ın çok kültürlü kült festivalini, "The Park Festival" düzenledikten sonra, bu yıl kabul edilemez bir durumla karşı karşıyayız. Makedon ve Türk kökenli büyük bir takipçi kitlesine rağmen, festival bu yıl sadece Arnavut sanatçılarla düzenleniyor.

Belediye başkan vekili, Kültür Bakanlığı ve şu anda Sağlık Bakanı olan eski belediye başkanına sesleniyorum; bu tek taraflı yaklaşım, festivalimizin ve şehrimizin çok kültürlü doğasına zarar veriyor.
 
Член од
23 април 2024
Мислења
214
Поени од реакции
517
**Почитувани,**

После неколку годишно одржување на мултиетничкиот култен фестивал на нашиот град Гостивар, “The Park Festival”, оваа година сме сведоци на неприфатлива ситуација. И покрај големиот број следачи кои се од Македонска и Турска припадност, фестивалот годинава се одржува исклучиво со Албански изведувачи.

Ги прозиваме да се изјаснат организаторите, вд градоначалникот Valbon Limani, Министерство за култура / Ministria e Kulturës и претходниот градоначалник кој моментално е Министер за Здравство Arben Taravari, за овој едностран пристап кој ја нарушува мултиетничката природа на нашиот фестивал и град.

---

**Të nderuar,**

Pas disa viteve të mbajtjes së festivalit kult multietnik të Gostivarit, "The Park Festival", këtë vit jemi dëshmitarë të një situate të papranueshme. Pavarësisht numrit të madh të ndjekësve që janë të përkatësisë maqedonase dhe turke, festivali këtë vit mbahet ekskluzivisht me artistë shqiptarë.

I bëj thirrje kryetarit të përkohshëm të komunës Limani Valbon, Ministrisë së Kulturës dhe ish-kryetarit të komunës që aktualisht është ministër i Shëndetësisë, për këtë qasje të njëanshme që e dëmton natyrën multietnike të festivalit dhe qytetit tonë.

---

**Saygıdeğer,**

Birkaç yıldır Gostivar'ın çok kültürlü kült festivalini, "The Park Festival" düzenledikten sonra, bu yıl kabul edilemez bir durumla karşı karşıyayız. Makedon ve Türk kökenli büyük bir takipçi kitlesine rağmen, festival bu yıl sadece Arnavut sanatçılarla düzenleniyor.

Belediye başkan vekili, Kültür Bakanlığı ve şu anda Sağlık Bakanı olan eski belediye başkanına sesleniyorum; bu tek taraflı yaklaşım, festivalimizin ve şehrimizin çok kültürlü doğasına zarar veriyor.
Очекувано.Се натпреваруваат со Аљи кој може повеќе да си ја докаше шиптарштината со третирање на Македонците како народ од трет ред
 

Kajgana Shop

На врв Bottom