Фан Клуб: Пелистер

Член од
2 август 2011
Мислења
1.225
Поени од реакции
1.577
ocigledno deka e izbegan od ustanova pa ko ke go najdat ke go soberat pak nazad vervam deka edna od pricinite e taa
Па не ме чуди, впрочем и новата управата ќе му е таква, преваранти, бивши затвореници, ситни и крупни коштаплери па вероватно ќе има и некој психијатриски случај
 

Deksi

Локал патриот
Член од
16 март 2010
Мислења
880
Поени од реакции
1.070
Незнам воопшто тука зошто уште има некој шо му обрнува било какво внимание на пропаднатите.

Денес со Новаци пријателска во 18:00 ч. на Петар Милошевски. Очекувам да играат сите оние за кои се има дилема дали да ги остат или не.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 
Член од
13 јули 2024
Мислења
449
Поени од реакции
711
Пиши Добре Дојдовте господине Mi Len Ko во поштенско сандаче и не замарај .
п.с. Еве денес ви кажа како да му се обраќате :pos:
Прегледај го приврзокот 423676
i sho kur ja da pravam so ovaa objava na milenko ajde kazi mi objasni sho sum ja ili ti kriv za vakvi ispadi. Ja si go sakam klubot cel zivot navivam za nego nema da dozvolam vie so vasite kompleksi da mu go gazite imeto na klubot
 

legend

legend is back
Член од
25 април 2008
Мислења
1.526
Поени од реакции
231
i sho kur ja da pravam so ovaa objava na milenko ajde kazi mi objasni sho sum ja ili ti kriv za vakvi ispadi. Ja si go sakam klubot cel zivot navivam za nego nema da dozvolam vie so vasite kompleksi da mu go gazite imeto na klubot
Дечко олабави бе оди искецај нешто за 15 саата активен профил превише замараш а и глуп си, извини али морав.
 
Член од
13 јули 2024
Мислења
449
Поени од реакции
711
Дечко олабави бе оди искецај нешто за 15 саата активен профил превише замараш а и глуп си, извини али морав.
vistinata boli znam suzana ja klecav preeskaa dobra e i u prvenstvo taka ke bide i da dopolnam segde me ima ful fokusiran na vrvot
 
Член од
2 август 2011
Мислења
1.225
Поени од реакции
1.577
da mu go gazite imeto na klubot
За жал сами си газите на името и не само што газите туку и уринирате по името вардар. Да дозволиш да се вратат оние кој ко задолжија клубот до уши да се радуваш на спонзорство со кое ќе се вратат долговите кон нивните фирми и ќе се плаќаат анонимуси од странци за провизија. Бевте за нигде сега сте умрени само ви немат уште кажано.
 
Член од
13 јули 2024
Мислења
449
Поени од реакции
711
За жал сами си газите на името и не само што газите туку и уринирате по името вардар. Да дозволиш да се вратат оние кој ко задолжија клубот до уши да се радуваш на спонзорство со кое ќе се вратат долговите кон нивните фирми и ќе се плаќаат анонимуси од странци за провизија. Бевте за нигде сега сте умрени само ви немат уште кажано.
ajde vaka ocigledno ke mora da se ispukam da ja sogledame zaedno vaistpa maka. Vas vi e tuka site krivo sho Vardar ke zastane na stabilni noze i sho ke bide pak na vrvot site toa go znaeme toa se fakti. Ja toa sho go gledam go kazuvam site igraci sho ke dojdat ke si go prikazat toa sho treba nema gajle zatoa i im vikam na site navijaci na Vardar da ne se sekiraat. Vas nikoj nejke da ve zeme nit milenko nit kamcev koj se vrvni biznismeni i jak faktor u biznis klimata u Makedonija bez razlika na nivnite prljavi raboti. Mamic u dinamo go znaes garant napravi uspesi eden ton a vrven kriminalec eve sea dinamo kaj e redovno liga sampioni i liga europa sekoja godina sekad nemaat gajle. Kaj vas nikoj nejke da zeme zemaa u rakometot dzabe 14 porazi lani kolku i da bea sea potseti me ne mi teknuva. Ne se sitam da znaes samo ril talk toa e toa Vardar nad sve
 
Член од
19 јануари 2024
Мислења
405
Поени од реакции
1.254
ajde vaka ocigledno ke mora da se ispukam da ja sogledame zaedno vaistpa maka. Vas vi e tuka site krivo sho Vardar ke zastane na stabilni noze i sho ke bide pak na vrvot site toa go znaeme toa se fakti. Ja toa sho go gledam go kazuvam site igraci sho ke dojdat ke si go prikazat toa sho treba nema gajle zatoa i im vikam na site navijaci na Vardar da ne se sekiraat. Vas nikoj nejke da ve zeme nit milenko nit kamcev koj se vrvni biznismeni i jak faktor u biznis klimata u Makedonija bez razlika na nivnite prljavi raboti. Mamic u dinamo go znaes garant napravi uspesi eden ton a vrven kriminalec eve sea dinamo kaj e redovno liga sampioni i liga europa sekoja godina sekad nemaat gajle. Kaj vas nikoj nejke da zeme zemaa u rakometot dzabe 14 porazi lani kolku i da bea sea potseti me ne mi teknuva. Ne se sitam da znaes samo ril talk toa e toa Vardar nad sve
Кој врвни бизнисмени бе вас ќе ве земат... Бруко една невидена. Се молевте да дојдат овие кеиминалците на власт, пошо знаевте дека ниеден бизнисмен, ниедна фирма нема да застани зад вас.
Освен камчев и мијалков, друг нема ни на повидок... Тие ве донесоја до мизеријата, сеа нив ќе ги величите како спасители.
Оди одеби таму на твојот фанклуб и гледај си ја мизеријата во која сте моментално.
Кој комплекси од вас, на кој му е гајле во ова држава за вас.
Оди радвај се на миленко, пандов и компанија и молисе подолго да останат на власт, пошо после то знајш шо следва...

Ако има модератор нека те собери за уши и гитла таму на твојот фанклуб да тресиш зелени.
 
Член од
13 јули 2024
Мислења
449
Поени од реакции
711
Кој врвни бизнисмени бе вас ќе ве земат... Бруко една невидена. Се молевте да дојдат овие кеиминалците на власт, пошо знаевте дека ниеден бизнисмен, ниедна фирма нема да застани зад вас.
Освен камчев и мијалков, друг нема ни на повидок... Тие ве донесоја до мизеријата, сеа нив ќе ги величите како спасители.
Оди одеби таму на твојот фанклуб и гледај си ја мизеријата во која сте моментално.
Кој комплекси од вас, на кој му е гајле во ова држава за вас.
Оди радвај се на миленко, пандов и компанија и молисе подолго да останат на власт, пошо после то знајш шо следва...

Ако има модератор нека те собери за уши и гитла таму на твојот фанклуб да тресиш зелени.
vrvni biznismeni se toa e fakat ti pukni ako sakas titula ne si videl ebate morase hazbullah da ve zeme da se poraduvas od deca rakomet gubite fudbal Mirko ke ve spasel ako dobro moze ke dade gol da ne go izmalerisam. Od tie sho gi nabroja nikoj ne znam licno ne razbiram sho ti se poentive ali nema veze da si ziv i zdrav i da se zamaraat site za nas site ne gledaat kaj i da otideme polni sali i stadion za pelister ne sum go videl toa mozda 1 2 pati i toa pred 269 so lemgo parketo koga otide u kurac
 

legend

legend is back
Член од
25 април 2008
Мислења
1.526
Поени од реакции
231
Кој црни играчи у Вардар бе кореец со 2 гола у кариера,ви го перат мозокот биди малце реален огледај се на другарите од трибината на кој му е јасно колку е саат. Или земаш хонорарче од партија или си козарот па мораш вака на социјални мрежи да ги дигаш и воздух. На 15 дена пред почеток на првенство немате екипа за турнир у Стојаково не па на врвот ке сте биле.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom