Политички случувања во САД: Генерална дискусија

Дали санкциите на администрацијата на Џо Бајден, кон Русија, вродуваат со плод?


  • Вкупно гласачи
    48
  • Гласањето е завршено на .
Член од
13 јули 2024
Мислења
54
Поени од реакции
85
Не ми се верува дека првично СНН напиша дека Трамп се сопнал :pos:

Леле како се печени овие, квази новинарска куќа да ги превземе Маск и да им ја ебе матер на тос воук џганот собран што е.
samo elon mask e spas za svetot i za amerikancite inace soros mame rasplaka i so ovoj bajden robotot ne znae kaj e bratot fosil neviden e
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.385
Поени од реакции
12.093
За обидов лично мислам дека е последица на кампањата на Бајден и компанија против Трамп. Со оглед на тоа како испран мозкот му е на населението увек ќе се најде некој пациент.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.336
Поени од реакции
31.204

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.385
Поени од реакции
12.093
Патем толку ќе е од Бајден. Не дека под знак прашалник беше победава на Трамп пред ова, ама после ова само чудо може да ги спаси тоа воук срањето собрано.
 
Член од
16 октомври 2021
Мислења
430
Поени од реакции
905
Ванлок ги одржува и постира сите политички теми со добри линкови и текстови и што е до мене одличен е во таа работа и одржува дискусија активна и го читам редовно.
dosta be kurton eden denes si se registriral ama bitno redovno si go citas. Zeam te prijavam za dupli profil ke ti kazam si go cital ebate toa tokmakot
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.336
Поени од реакции
31.204
Што тоа точно ти смета бе друже... Самите информациите од аспект на содржината? Неточни се? Нешто трето? Можеби ти сметаат информации пошто дискусииве ги разбираш како место за зајкнување на ставовите кои веќе ги имаш?
 
Член од
16 октомври 2021
Мислења
430
Поени од реакции
905
Што тоа точно ти смета бе друже... Самите информациите од аспект на содржината? Неточни се? Нешто трето? Можеби ти сметаат информации пошто дискусииве ги разбираш како место за зајкнување на ставовите кои веќе ги имаш?
druze mnogu spamas so linkovi, toa mi smeta ednostavno. Daj kraj kraeva zemi napisi ogromen pasus i objasni sto se desava i kako se desava, pretoci go twitter linkot u eden paragraf, so zadovolstvo bi ti go procital otkolku da spamas so 1010101010100 linkovi u sekunda. Pak ke kazam, super si za citanje ama koga ke vidam na temava milion linkovi so spoeni mislenja mi se sere, a gleam deka ne sum edinstven so ovaa kritika i drugi istovo go mislat.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.993
Поени од реакции
64.191
Трениран снајперист не би пукал во глава туку во центар на маса (торзо) , особено што Доналд мрда со главата цело време, не е статива ко Џо.
Трениран снајперист не би пукал со AR15 платформа бидејќи е 5.56мм калибар и еден метак може да не е доволен. Лапуа 308" или 7,62х51мм би завршиле работа совршено.
Снајпери со AR15 платформа се фоките и они мавнаа троен хедшот симултано (Капетан Филипс), разликата е:
1. Фоките имаат подобар тренинг
2. Фоките пукаа со ХК416 (AR15 платформа)
3. Фоките имаа 16 часа подготовка пред да пукнат, типот имал 7 минути вклучувајќи и позиционирање
4. Фоките имаат посебна скапа муниција што типот ја немал

Ако приметите на видеото, Трамп ја мрдна главата, дел од секунда пред да биде застрелан. Тоа стручно се вика 'имање среќа во газот'. Ова не може да се исценира, кој сака нека е. Ова е вистински обид за убиство, убиецот не е тотален аматер, ама не е ни врвен снајперист. Ако Трамп не ја мрднеше главата во последен момент, сега америте ќе беа во граѓанска војна.

Интересно е што медиумите одма го идентификуваа убиецот, а типот се јави да каже дека не е он. Се тоа додека имаме мртво тело на убиец. Е јебига, матно е уште.

Велешани сега жнеат паричиња на најјако
Мислам дека ликот бил убеден дека нема да промаши, па затоа сакал со еден куршум да заврши работа. Да го погодеше со првиот куршум во глава, макар и мал калибар, толку е. Ако има излезна рана, таа е обично огромна. Ако не излезе куршумот, прави штета внатре која не се репарира.

Го фати паника после првиот промашен истрел, не се надеваше дека ке се сврти, и потоа е многу потешко да се стабилизираш, па почна да пука панично.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.336
Поени од реакции
31.204
Штом пукачот промаши, ја обвинувате погрешната страна во оваа „намештајка“.


Автоматски споено мислење:

gleam deka ne sum edinstven so ovaa kritika i drugi istovo go mislat.
Дап ве има неколкумина... Не ми е јасно само што очекувате дека јас сум должен да направам во врска со вашите желби? :unsure:
 
Член од
16 октомври 2021
Мислења
430
Поени од реакции
905

Автоматски споено мислење:


Дап ве има неколкумина... Не ми е јасно само што очекувате дека јас сум должен да направам во врска со вашите желби? :unsure:
nisto toa e toa, se nadevam deka ke napravat administratorite so voveduvanje na ignore kopce za odreden clen na odredena tema.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.654
Поени од реакции
36.318
Нека одлучи @bijons
Она е експерт за двојници.
...кога го назначија Обама за претседател, ејјјј преседател на големата јуесеј, си реков готово Кју-клукс-клан ќе се активира, но не само што влакно не му фалеше туку доби два мандата како претседател на САД!


...искрено не ми се веруваше дека баш на ваков начин ќе пробат да го елиминираат Трамп, зошто не верувам дека тоа е индивидуален филм на некој дваесетгодишник после гледање на толку боливудски филмови, после првиот неуспешен обид да го убијат Р.Реган ова е втор,

...Трамп како екс претседател на САД имал заштита не само од сопственото обезбедување кое реагирало на тој начин како видовме да го заштити Трамп, туку и од сикрет сервис, државна безбедност или националното обезбедување кое НЕРЕАГИРАЛО на пријавата на граѓаните за лице кое се движело со оружје и седеле инертни, како што го видовме случајот на пријава на граѓанин, а обезбедувањето „ај оди си кај толпата све е под контрола“ харикирам од виденото видео!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom