Зошто сте сами?

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.741
Поени од реакции
8.797
Ја иам најдобро геј другарче и баш тоа е што кажа погоре: најдобар, најкул, најсрцка, најсве. Нормално дека го гледам како другар кога сме од пелени заедно и кога е со различна сексуална ориентација од мене.
Не проба да го преобратиш?
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.153
Поени од реакции
871
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.858
Поени од реакции
10.604
Не проба да го преобратиш?
На кој после ќе му плачи кога новиот дечко нема да ја сака веќе?
Рече дека ќе се смени за мене и Да, тој е таков ама јас ќе го сменам - знам дека има нешто добро во него се илузиите заради кои жените плачат кај френзонираните другарчиња или по ново педерчиња.

Да не правиме од неа пример, можда тој си сакал да си остани обратен :P али секоја жена има интенција да си чува до себе рамо за плачење од спротивниот пол, финтата е да не ни е пишано на трите вечери ние да сме тие дудуци :D
Некој ова го учи од туѓи примери, некој од свои грешки.
 
Член од
13 април 2021
Мислења
3.267
Поени од реакции
10.951
Не проба да го преобратиш?
Не сум негов тип јебига. :D

Шала на страна, другарите не си ги гледам на таков начин, посебно не оние со кои сум израснала. Они ми се како фамилија.
 
Член од
13 април 2021
Мислења
3.267
Поени од реакции
10.951
На кој после ќе му плачи кога новиот дечко нема да ја сака веќе?
Рече дека ќе се смени за мене и Да, тој е таков ама јас ќе го сменам - знам дека има нешто добро во него се илузиите заради кои жените плачат кај френзонираните другарчиња или по ново педерчиња.

Да не правиме од неа пример, можда тој си сакал да си остани обратен :P али секоја жена има интенција да си чува до себе рамо за плачење од спротивниот пол, финтата е да не ни е пишано на трите вечери ние да сме тие дудуци :D
Некој ова го учи од туѓи примери, некој од свои грешки.
Да. Реално повеќе би плачела пред машките другари, него ли пред женските. Едноставно многу полесно се разговара со вас отколку со жени. Може па и до моите пријатели е, они не се впуштаат во драми, и се ладни, и конкретни и директни.

И се надевам дека веќе нема да им плачам оти реално стара сум за нови дечковци.
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.741
Поени од реакции
8.797
И се надевам дека веќе нема да им плачам оти реално стара сум за нови дечковци.
Никад није касно да се љуби страсно....се зезам, ама никад не знаеме животот кај ќе не однесе. Живееме у некое време у кое све се менува додека кажеш "пиксла", луѓе збрлавуваат преку ноќ, ги фаќа пубертет по втор па и трет пат и т.н.
Автоматски споено мислење:

Иначе го загледав прееска eternal sunshine of the spotless mind, се потрефуваат некои моменти со темава....секако добро е да се изгледа уште еднаш.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.490
Поени од реакции
40.399
Да. Реално повеќе би плачела пред машките другари, него ли пред женските. Едноставно многу полесно се разговара со вас отколку со жени. Може па и до моите пријатели е, они не се впуштаат во драми, и се ладни, и конкретни и директни.

И се надевам дека веќе нема да им плачам оти реално стара сум за нови дечковци.
Дамби да го побараш, он ради љубовта кон тебе елегии пишуваше. Ќе те чува како капка роса на дланка.
 
Член од
13 април 2021
Мислења
3.267
Поени од реакции
10.951
Дамби да го побараш, он ради љубовта кон тебе елегии пишуваше. Ќе те чува како капка роса на дланка.
И Дамби ми беше другар. Најдругар од сите на форумов тука. Тоа што вие мајтап си терате за сметка на тоа е ваш проблем.
Многу недостигаат неговите дискусии низ темите. Ретко има така млади интелектуалци во земјава.

И нема потреба да барам никој. Во врска сум, среќна и задоволна од својот моментален избор.
 
Член од
15 јуни 2013
Мислења
1.743
Поени од реакции
2.676
Не сум негов тип јебига. :D

Шала на страна, другарите не си ги гледам на таков начин, посебно не оние со кои сум израснала. Они ми се како фамилија.
Хахахах, прашај ги нив дали би плеснале, ти гарантирам со сигурност дека ни еден од нив нема да кажи не, оние што се по жените секако. :icon_lol:
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.195
Поени од реакции
21.896
И нема потреба да барам никој. Во врска сум, среќна и задоволна од својот моментален избор.
Ako imas spremno jadenje doma toa ne e pricina ponekogas da ne rucas i kaj babati ;)
 
Последно уредено:

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.606
Поени од реакции
16.592
И има упте една категорија на возрасни и хронично сингл луѓе кои имаат превисоки критериуми и нереални очекувања па и за тоа не може да си најдат партнер/ка.
E ja имам ваков другар, привлечен е за жени и се топ, ама им наоѓа мана, така да и ова може да биде проблем кај некои.
 
Член од
21 мај 2009
Мислења
185
Поени од реакции
186
Реално во денешно време многу е ретко да сретнеш искрен човек пред се, со кој може да си направиш квалитетен разговор, а притоа истиот тој човек да не е коцкар, наркоман, криминалец, женкар, силеџија и сл. Ова од аспект на жена.

Веројатно од аспект на маж првата половина од реченицата би била иста, дека е тешко да најдеш искрена жена која може да направи квалитетен разговор, а притоа истата таа жена да не е спонзоруша, манипулатор, извештачена луда жена која следи некои нови и небитни трендови, и сл.

Ако сретнете некој што е надвор од овој шаблон тогаш сте прави среќници.
Не си ме сретнала мене. Ај да не се фалам јас, кога ке ме сретниш, ке ти објаснит баба
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.429
Поени од реакции
29.691
Се хиени во темава чекаат некоја коска :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom